reklama

Carnival Youth opäť na Slovensku a iba v Trnave

Carnival Youth prinesú v apríli na Slovensko opäť kúsok zo severskej hudobnej atmosféry. Štvorica muzikantov z Rigy nedávno vydala nový singel a 20. apríla vystúpi v trnavskom kultúrnom centre Malom Berlíne. Pôjde už o piaty slovenský koncert talentovanej lotyšskej zostavy, ktorá patrí medzi najvýraznejšie mená novej hudobnej generácie z Pobaltia.

Love is the answer (v predklade „Odpoveďou je láska”) je názov novej skladby Carnival Youth a signalizuje prípravy už štvrtého albumu kapely. Atmosférou pripomína tvorbu slávnejších amerických kolegov Grizzly Bear. „Názov nám najprv prišiel trochu prvoplánový, ale postupne sme to zobrali ako výzvu a chceli sme si ho obhájiť. Lebo, koniec koncov, ten citát je pravdivý,“ hovorí spevák Emils Kaupers.

Lotyšskí mladíci šikovne pracujú s náladami alternatívneho rocku, popu aj folku. S ľahkosťou prechádzajú od energických gitarových skladieb k neprvoplánovým baladám, tanečným beatom, alebo ako v prípade novej skladby, experimentujú s harmóniami dychových nástrojov.


Carnival Youth

VIDEO:

Carnival Youth majú na konte zatiaľ dva albumy v angličtine a jeden v rodnom jazyku. Hneď so svojím debutom získali cenu European Border Breaking Awards (EBBA), ktorú za výnimočný hudobný úspech za hranicami udeľuje medzinárodný festival Eurosonic Noorderslag v Holandsku.

Ceny EBBA v minulosti dostali mená ako Milky Chance, MØ, Hozier, Asgeir, Disclosure či Mumford and Sons, čo Carnival Youth zaraďuje do veľmi prestížnej spoločnosti. To sa odráža aj na koncertnej histórii kapely, ktorá ma na konte vystúpenia na veľkých európskych festivalov ako Sziget, Positivus či Open’er.

Na Slovensku zatiaľ lotyšská skupina vystúpila päťkrát. Najprv na festivale Grape v roku 2015 a neskôr odohrala tri klubové koncerty v Bratislave, Prešove a Košiciach. Najbližšie ju slovenskí fanúšikovia môžu vidieť a počuť 20. apríla o 20:00 v Trnave, v novootvorenom nezávislom kultúrnom centre Malý Berlín.

Vstupenky sú v predpredaji za 5 € dostupné na stránke Ticketportal.sk , cena lístkov pred začiatkom koncertu bude 7 €.

Koncert z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio a Hudba.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2018 22:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.