reklama

Kultová skupina Tornádo Lue koncertuje po vyše šiestich rokoch v Trnave

Vznik kapely sa datuje približne do rokov 1989 – 90. Po nadšenom prijatí debutu v roku 1993 prebehlo niekoľko rozpadov a znovuzrodení a nástrojové rošády. V sobotu 25. januára 2020 sa po vyše šiestich rokoch predstavia v Trnave, v kultúrnom centre Malý Berlín.

Po období komorného koncertovania sa Tornádo Lue transformovalo do ďalšej existenčnej fázy. Traja zakladajúci členovia Jana Tóthová (spev), Juraj Hladný (klávesy) a Pavol Murín (gitara) rozširujú koncertnú zostavu opäť o bicie – Marcel Juck a saxofón – Jiří Jelínek (ex Psí Vojáci, Garáž).

Vydali niekoľko štúdiových albumov a jednu nahrávku z koncertu a odohrali veľa legendárnych koncertov po celom bývalom Československu. V súčasnosti je Tornádo Lue opäť na ceste za novým albumom.

Súčasný koncertný repertoár, ktorý mapuje celú históriu kapely, zaznieva v plnej sile ako kedysi na začiatku.

Obsahuje prvotiny Nick a svícen, Lady Lazarus, Panenka, duet Cesta domů, ktorý zaznel vo filme Příběhy obyčejného šílenství, titulnú pieseň z filmu Divoké včely aj súčasné skladby Oči slnka, Napalm či Šílená.

Koncert skupiny Tornádo Lue sa uskutoční v sobotu 25. januára o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava).

Lístky sú dostupné v predpredaji na stránke www.malyberlin.sk/eventy/tornado-lue za 8 eur. Na mieste sa budú predávať od 19.30 za 10 eur.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2020 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.