reklama

Poslanci budú po šiestich rokoch voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava

Trnavskí poslanci budú po šiestich rokoch vyberať hlavného kontrolóra. Vladimírovi Krátkemu, ktorého mestské zastupiteľstvo ustanovilo na tento post s platnosťou od 1. mája 2014, onedlho skončí šesťročné funkčné obdobie.

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili na návrh Mestskej rady voľbu hlavného kontrolóra mesta Trnava na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva 24. marca 2020.

Kandidáti na funkciu hlavného kontrolóra mesta Trnavy musia odovzdať svoje písomné prihlášky do 10. marca, teda najneskôr štrnásť dní pred dňom konania voľby.


Súčasný hlavný kontrolór Vladimír Krátky na zasadnutí zastupiteľstva, 11. februára 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Na zvolenie hlavného kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. V prípade, ak ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu, koná sa druhé kolo voľby, do ktorého postupujú dvaja kandidáti s najväčším počtom platných hlasov.

V druhom kole je zvolený kandidát s najväčším počtom hlasov, pri rovnosti hlasov rozhoduje žreb. Voľbu je možné vykonať tajným alebo verejným hlasovaním.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti. Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2020 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Poslanci budú po šiestich rokoch voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava”

 1. 1
  6.000 says:

  Pán primátor, pri plate 6 tisíc nemáte ani šajnu

  K posledným Vianociam si primátor Bratislavy Matúš Vallo nechal schváliť zvýšenie platu na 6 tisíc eur. A svojim poddaným, aby nezávideli, tiež progresívne čoto nadelil… zvýšenie daní z nehnuteľnosti, v niektorých lokalitách až o 100%. Primátor Trnavy Peter Bročka sa nechcel nechať zahanbiť a v tom istom čase nastavil výšku dane na úroveň veľmi podobnú tej v Bratislave, čo znamenalo pre Trnavčanov zvýšenie až o 200%… Nedávno mi prišiel do schránky otvorený list, adresátom na obálke bol primátor mesta Trnava:

  „Chcel by som napísať Vážení pán primátor, keby sa to dalo…

  Avšak na to, aby bol človek vážený, nesmie byť bezcharakterný. Celý svoj život sa živím poctivým remeslom vo vlastnej dielni, ktorú som si pristaval k svojmu vlastnému rodinnému domu a snažím sa len tvrdou prácou uživiť moju štvorčlennú rodinu. Som obyčajný živnostník, ktorý vo svojej malej dielni zamestnáva troch ľudí. Neberiem, ako Vy, žiadne tisíce mesačne, ale každé euro som si, resp. sme si s mojimi spolupracovníkmi poctivo a tvrdo odrobili.

  Ten hlavný dôvod, prečo píšem tento otvorený list je, že ste ma svojim rozhodnutím donútili urobiť niečo, na čo nie som hrdý a ani nikdy nebudem… Úprimne to ľutujem, no nemal som na výber. Snažil som sa vymyslieť inak, no nedalo sa. Potom, ako ste mi niekoľkonásobne zdvihli daň z domu a ešte aj z dielne, navyše aj za odvoz odpadu, ktorý produkujem aj v dielni, vzhľadom na výšku platby, ktorá ma v novom roku očakáva, jeden z mojich zamestnancov musel odo mňa dostať na Vianoce výpoveď… Vás to však iste netrápi, ten koho to mrzí a ničí, som iba ja. A pritom tie nepríjemnosti v rodine môjho kolegu na sviatky ani neboli spôsobené mojou vinou, je to Vašou hanbou. Vaše neúmerne nezmyselné zvyšovanie daní už má a bude mať ďalšie takéto dopady na bežných ľudí, ktorí nemajú Vaše vysoké príjmy a zažívajú každodenné starosti, od ktorých ste Vy evidentne úplne odtrhnutí. Neviem ako Vy osobne, ale Vaši rodičia sa už za Vás asi hanbia, aké bezcitné karikatúry na ľudské bytosti to vychovali, ktoré s aroganciou na maximálnej možnej úrovni stroho odpovedajú ľuďom, že veď ide len o smiešne 4 eurá mesačne (napr. pri trojizbovom byte). Ako môžete vidieť v mojom prípade, ide o podstatne viac a Vaše rozhodnutie bolo pre niekoho aj likvidačné!

  Skôr ako som sa rozhodol pre napísanie tohoto otvoreného listu, pokúsil som sa napísať Vám cez sociálne siete na Vaše profily a profily lokálnych médií, keďže je to jediná forma komunikácie, ktorú uznávate. Pochopil som rýchlo, prečo je jediná Vami uznávaná… Všetky moje príspevky ste bez hanby zmazali ako za totality! Vytvárate dojem, že robíte pre ľudí, a že ľuďom sa to páči, ale realitou je opak. Bez hanby ničíte ľuďom životy, o ktorých pri svojom 6-tisícovom plate nemáte ani šajnu. Mne je stále veľmi ľúto môjho kolegu, a je mi ľúto aj každej ďalšej podobnej obete Vašej arogancie.“
  https://mbenova.blog.pravda.sk/2020/02/09/pan-primator-pri-plate-6-tisic-nemate-ani-sajnu/

  • 1.1
   VP says:

   Kupecké počty nepuscá. Ket sce byt vládny za míliusa obecný je pre takých ako Ty ******. Ale aj ty máš na výber …. stan sa též verejne činným trnavčanom. Potom pochopíš že žádná politika není o penázoch. Neská ci vím vác slúbit než zajtrá dat. Slubom nezarmútiš.

  • 1.2
   hejter says:

   A vraj pokrok sa rodí z práce a vytrvalosti a nie z hnevu a nenávisti…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.