reklama

Poslanci budú po šiestich rokoch voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava

Trnavskí poslanci budú po šiestich rokoch vyberať hlavného kontrolóra. Vladimírovi Krátkemu, ktorého mestské zastupiteľstvo ustanovilo na tento post s platnosťou od 1. mája 2014, onedlho skončí šesťročné funkčné obdobie.

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili na návrh Mestskej rady voľbu hlavného kontrolóra mesta Trnava na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva 24. marca 2020.

Kandidáti na funkciu hlavného kontrolóra mesta Trnavy musia odovzdať svoje písomné prihlášky do 10. marca, teda najneskôr štrnásť dní pred dňom konania voľby.


Súčasný hlavný kontrolór Vladimír Krátky na zasadnutí zastupiteľstva, 11. februára 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Na zvolenie hlavného kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. V prípade, ak ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu, koná sa druhé kolo voľby, do ktorého postupujú dvaja kandidáti s najväčším počtom platných hlasov.

V druhom kole je zvolený kandidát s najväčším počtom hlasov, pri rovnosti hlasov rozhoduje žreb. Voľbu je možné vykonať tajným alebo verejným hlasovaním.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti. Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2020 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci budú po šiestich rokoch voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.