reklama

Trnava má po 21 rokoch nového hlavného kontrolóra, voľbu vyhral favorit Krátky

Po viac ako dvoch desaťročiach bude mať mesto Trnava nového hlavného kontrolóra.

Poslanci mestského zastupiteľstva (MZ) zvolili na utorkovom zasadnutí v tajnej voľbe do funkcie súčasného prednostu Okresného úradu v Trnave Vladimíra Krátkeho.

Doterajší kontrolór Rudolf Holkovič pôsobil vo funkcii 21 rokov a vo voľbách už nekandidoval.

Vladimír Krátky získal už v 1. kole potrebnú nadpolovičnú väčšinu 19 z 29 hlasov. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra trvá šesť rokov.

Na stoličku šéfa okresného úradu nominovala Krátkeho strana Smer, preto bol, hľadiac aj na politické zloženie MZ, už pred hlasovaním považovaný za favorita.

kratky
Vladimír Krátky počas príhovoru k poslancom po zvolení do funkcie

Na rokovaní a voľbe sa osobne zúčastnilo šesť z desiatich prihlásených kandidátov.

Chcem nadviazať na prácu svojho predchodcu tak, aby bola moja činnosť osožná pre mesto Trnava,“ vyhlásil po zverejnení výsledkov hlasovania Krátky. Do funkcie nastúpi 1. mája 2014.

Plat hlavného kontrolóra mesta Trnava je viac ako 2000 eur mesačne.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti. Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2014 16:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava má po 21 rokoch nového hlavného kontrolóra, voľbu vyhral favorit Krátky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.