reklama

Trnava má po 21 rokoch nového hlavného kontrolóra, voľbu vyhral favorit Krátky

Po viac ako dvoch desaťročiach bude mať mesto Trnava nového hlavného kontrolóra.

Poslanci mestského zastupiteľstva (MZ) zvolili na utorkovom zasadnutí v tajnej voľbe do funkcie súčasného prednostu Okresného úradu v Trnave Vladimíra Krátkeho.

Doterajší kontrolór Rudolf Holkovič pôsobil vo funkcii 21 rokov a vo voľbách už nekandidoval.

Vladimír Krátky získal už v 1. kole potrebnú nadpolovičnú väčšinu 19 z 29 hlasov. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra trvá šesť rokov.

Na stoličku šéfa okresného úradu nominovala Krátkeho strana Smer, preto bol, hľadiac aj na politické zloženie MZ, už pred hlasovaním považovaný za favorita.

kratky
Vladimír Krátky počas príhovoru k poslancom po zvolení do funkcie

Na rokovaní a voľbe sa osobne zúčastnilo šesť z desiatich prihlásených kandidátov.

Chcem nadviazať na prácu svojho predchodcu tak, aby bola moja činnosť osožná pre mesto Trnava,” vyhlásil po zverejnení výsledkov hlasovania Krátky. Do funkcie nastúpi 1. mája 2014.

Plat hlavného kontrolóra mesta Trnava je viac ako 2000 eur mesačne.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti. Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2014 16:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Trnava má po 21 rokoch nového hlavného kontrolóra, voľbu vyhral favorit Krátky”

 1. 1
  pavol j. says:

  no velice dobre teda

 2. 2
  Obcan says:

  Inak na uvod povedal, ze dakuje za to ze moze patrit pod primátora a zastupitelstvo, resp. nieco v tom vyzname.

  Vyznelo to, ze nezavislost funkcie kontrolora je ohrozena a ze netusi na aku poziciu sa dostal.

 3. 3
  Vanitas vanitatum says:

  Nema zmysel si karmu spinit….

 4. 4
  Tomas says:

  Zaujimave, nemal by kontrolora robit niekto kto nema v zastupitelstve vacsinu? Uz vidim ako sa bude strana SMER sama kritizovat za nehospodarne minanie nasich dani.:-(

 5. 5
  duch svaty says:

  komedia na pokracovanie, len to uz ani do smiechu neni. November sa blizi, vsetky lumaprny vam budu zratane

 6. 6
  pavol says:

  P. Stanko sa chová ako malý bôh, rozhoduje o všetkom , kedy už konečne rozhodne súťaž o oprave a údržbe mestských komunikácií, musí zvíťaziť ten čo jemu pasuje do krámu, výtlkov po Trnave je neúrekom aj opraviť hocičo.

 7. 7
  zofia says:

  Plný súhlas s Pavlom, ale dúfam,že v novembri sa ukáže, že Trnavčania majú navrch a tieto staré štruktúry vypadnú,

 8. 8
  Palko says:

  Toto je veľmi dôležité
  http://lepsiatrnava.sk/2014/04/30/volba-hlavneho-kontrolora-fraska-v-priamom-prenose/

  Pán Bročka vedel od informátora kto bude kontrolór ešte skôr ako si on sám dal prihlášku do výberového konania. ;-) Je tam aj notársky zápis.

 9. 9
  Rozvoj says:

  Takže V.Krátky ty si hlavny kontrolor mesta Trnava??Ty si ako slušný a čestný človek? ?Nehanbíš sa??Pýtať vyše 50 tisic eur za pár stretnutí ???Ty si mal dozerať na to,aby sa letisko Piešťany dobre rozvíjalo.Namiesto rozvoja ste ho uzernicky zadlzovali! !!Dovolili ste aby ľudia ako Poor či Sopko záhadne požičali letisku svoje peniaze!!!A potom ich pýtali naspäť aj s úrokmi! !Hanba Vám! !!Okamžite odstúpiť! !!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.