reklama

Funkciu hlavnej kontrolórky mesta Trnava prevezme Monika Černayová

Novou hlavnou kontrolórkou mesta Trnava sa stane Monika Černayová. Rozhodli o tom formou tajnej voľby poslanci mestského zastupiteľstva 28. apríla 2020. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra trvá šesť rokov.

Záujem o pozíciu hlavného kontrolóra prejavili písomnou formou dva kandidáti – od roku 2014 súčasný šéf Útvaru hlavného kontrolóra Vladimír Krátky a Monika Černayová, ktorá pracuje ako kontrolórka Najvyššieho kontrolného úradu SR a v minulosti pracovala na Útvare hlavného kontrolóra v Trnave.

Pred samotnou voľbou sa poslancom mestského zastupiteľstva obaja kandidáti predstavili.

Hlasovanie prebehlo formou tajnej voľby prostredníctvom hlasovacieho lístka. Víťazný uchádzač potreboval na zvolenie v prvom kole nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva, teda 16 hlasov.


Hlasovanie poslancov počas MZ, 28. apríla 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Voľby sa v prvom kole zúčastnilo 27 poslancov. Vladimír Krátky získal 14 hlasov, za Moniku Černayovú hlasovalo 13 poslancov.

Keďže ani jeden z kandidátov nezískal v prvom kole nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva, teda 16 hlasov, voľba pokračovala do druhého kola.

V druhom kole už rozhodoval vyšší počet hlasov pre jednotlivých kandidátov.

Za Vladimíra Krátkeho hlasovalo 12 poslancov, Monika Černayová získala 15 hlasov.

Mestské zastupiteľstvo skonštatovalo, že s účinnosťou od 1. mája 2020 bola zvolená hlavnou kontrolórkou mesta Trnava na obdobie 6 rokov Monika Černayová.

„Túto pozíciu vnímam ako slúžbu. Je to služba poslancom, ktorí potrebujú vedieť ako mesto funguje a k tomu majú slúžiť výsledky vykonaných kontrol. Je to zároveň služba primátorovi, ktorý sa môže na základe výsledkov kontrol rozhodnúť, ako veci zlepšiť, je to služba občanom mesta, pretože výsledky kontrol im dávajú spätnú väzbu o tom, ako mesto pracuje,“ skonštatovala Monika Černayová v príhovore pred poslaneckým zborom.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti.

Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2020 19:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Funkciu hlavnej kontrolórky mesta Trnava prevezme Monika Černayová”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.