reklama

Funkciu hlavnej kontrolórky mesta Trnava prevezme Monika Černayová

Novou hlavnou kontrolórkou mesta Trnava sa stane Monika Černayová. Rozhodli o tom formou tajnej voľby poslanci mestského zastupiteľstva 28. apríla 2020. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra trvá šesť rokov.

Záujem o pozíciu hlavného kontrolóra prejavili písomnou formou dva kandidáti – od roku 2014 súčasný šéf Útvaru hlavného kontrolóra Vladimír Krátky a Monika Černayová, ktorá pracuje ako kontrolórka Najvyššieho kontrolného úradu SR a v minulosti pracovala na Útvare hlavného kontrolóra v Trnave.

Pred samotnou voľbou sa poslancom mestského zastupiteľstva obaja kandidáti predstavili.

Hlasovanie prebehlo formou tajnej voľby prostredníctvom hlasovacieho lístka. Víťazný uchádzač potreboval na zvolenie v prvom kole nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva, teda 16 hlasov.


Hlasovanie poslancov počas MZ, 28. apríla 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Voľby sa v prvom kole zúčastnilo 27 poslancov. Vladimír Krátky získal 14 hlasov, za Moniku Černayovú hlasovalo 13 poslancov.

Keďže ani jeden z kandidátov nezískal v prvom kole nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva, teda 16 hlasov, voľba pokračovala do druhého kola.

V druhom kole už rozhodoval vyšší počet hlasov pre jednotlivých kandidátov.

Za Vladimíra Krátkeho hlasovalo 12 poslancov, Monika Černayová získala 15 hlasov.

Mestské zastupiteľstvo skonštatovalo, že s účinnosťou od 1. mája 2020 bola zvolená hlavnou kontrolórkou mesta Trnava na obdobie 6 rokov Monika Černayová.

“Túto pozíciu vnímam ako slúžbu. Je to služba poslancom, ktorí potrebujú vedieť ako mesto funguje a k tomu majú slúžiť výsledky vykonaných kontrol. Je to zároveň služba primátorovi, ktorý sa môže na základe výsledkov kontrol rozhodnúť, ako veci zlepšiť, je to služba občanom mesta, pretože výsledky kontrol im dávajú spätnú väzbu o tom, ako mesto pracuje,” skonštatovala Monika Černayová v príhovore pred poslaneckým zborom.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti.

Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2020 19:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Funkciu hlavnej kontrolórky mesta Trnava prevezme Monika Černayová”

 1. 1
  c'est la vie says:

  c’est la vie
  au revoir Nero

 2. 2
  mašina says:

  LenOnovi sa vrátila jeho hlasovacia mašina aj s úrokom.
  Plačkal že bola tajná voľba za ktorú jeho stádo hlasovalo.
  Nie Oni sa ešte nikdy nehodli na ničom. Jasnéé
  Preto vždy mlčia, nemajú žiadny iný názor a hlasujú svorne ako svazáci.

  Výborne sme sa bavili celé zastupiteľstvo.
  Toto si stiahnem a uložím do archívu pre mojich potomkov.
  Bomba na záver.
  Klietka bláznov v priamom prenose.
  Výborne ! Kedy bude ďaľšie kolo ?
  Budu to dávať aj na HBO ?

  Ozaj a ten chodník pôjde krivo alebo šikmo ?

  • 2.1
   dlhý says:

   Kontrolór ktorý nikdy nič nenašiel dal veľmi vážnu informáciu, obvinenie vo verejnom priestore. Počkáme si ako budú reagovať poslanci, orgány a úrady.
   Videli a počuli to desiatky, stovky ľudí.
   Uvidíme v krátkom čase v priamom prenose či bude pracovať spravodlivosť, poriadok a zodpovednosť alebo ŠTB.

 3. 3
  maxim says:

  Pekná veta: Ja mám ešte trošku tak čisté svedomie…
  JA
  mám?
  ešte?
  trošku?
  tak?
  čisté?
  svedomie.

 4. 4
  • 4.1
   aladar maron says:

   a keby to hlasovanie vyhral mal napisanu Dakovnu rec Pekne citanie neprajnici

  • 4.2
   sprava says:

   Vypočul som si vystúpenie hlavného kontrolóra po jeho nezvolení na ďalšie obdobie. Záverečnú reč čítal takže musel mať vedomosť o tom ako to dopadne. Určite bol frustrovaný a sklamaný, keď po 6 rokoch zametania prešľapov, podrazov vedenia mesta voči občanom mesta pod koberec sa mu dostalo ocenenia. Ešte že si spomenutím na ľudí ktorých pomáhal primátorovi kráglovať a čiastočne sa im nepriamo ospravedlnil. Zaujímavá reakcia primátora zhrnutá do troch postrehov.Vynakladám enormnú energiu aby som nespadol na vašu úroveň, treba primátora uistiť že si kontrolóra dávno predbehol aj napriek tomu že si o 20 rokov mladší. Spomínaš trošku čisté svedomie, koľko je to trošku v tvojom prípade 5, 7, 10 % ? Ako možnosť spomínaš,, zaplatili, nech tam idú koho voliť ,, ! To je tvoja skúsenosť že sa veci riešia aj týmto spôsobom, alebo si o tom len počul ? Záverom použijem slová ktoré odzneli vo zvukovom zázname ,, Karma je zdarma ,, !

 5. 5
  Kimenen says:

  Ze kupili trampolinu za 7000, to co uz je? Pan Kratky mu dobre nalozil…a Brockova reakcia na Kratkeho reč, uplne neprofesionalna…

 6. 6
  daniar says:

  Okrem násobne predražených ihrísk a Arrivy čo vieme dávno, čo to tam dával ?
  Kto komu odpúšťal dane z nehnuteľnosti, na základe čoho, bez súhlasu MZ ?
  Začína sa to kopiť.

  • 6.1
   Dane says:

   Vsak odpustalo sa nemocnici , divadlu, blizkym ludom atd Tak to bolo nastavene od KDH-SMERU , minuly rok to zmenili a bolo tu placuuuu

 7. 7
  pán transparentný says:

  Nalejme si čistého vína – kráľ je nahý, keď už nie je ani na to, čo Krajčo pred pár mesiacmi na fb označil ako prioritu mesta….

  https://ibb.co/xY0fSwW

  Jedna poznámka – ak by to nestálo kvôli výrubom, už to mohlo byť rok hotové (mali začať v roku 2018 a dokončiť to vlani) – to celý čas nemali peniaze? Veď to už malo byť v rozpočte ak sa to malo realizovať a ak sa to nerealizovalo, peniaze mali ísť do rezervného fondu… Kde sú teda tie peniaze, 2,6 milióna Eur nie sú predsa žiadne fazuľky.

 8. 8
  PR? says:

  Ale vírenie okolo toho robili statočné.
  Fungujú na princípe, že “len aby sa okolo toho hovorilo a písalo”. Nie je dôležité, či sa to spraví, hlavne že sa okolo toho múti voda. Tak sa robí PR.
  Lenže ako čas plynie, ostatným sa otvárajú oči a vidia s kým majú do činenia.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.