reklama

TTSK má po šiestich rokoch novú hlavnú kontrolórku. Poslanci zvolili do funkcie Beátu Farkašovú

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) zvolili na zasadnutí 29. januára 2020 do funkcie hlavnej kontrolórky Beátu Farkašovú.

O pozíciu hlavného kontrolóra sa uchádzalo šesť kandidátov, medzi nimi aj doterajšia hlavná kontrolórka Kvetoslava Tibenská.

Najviac hlasov poslancov získala Beáta Farkašová.


Beáta Farkašová

FOTO: TTSK

Novozvolená hlavná kontrolórka vyštudovala Vysokú školu ekonomickú v Bratislave.

V minulosti pracovala na daňovom úrade ako správkyňa a kontrolórka, neskôr ako vedúca oddelenia nepriamych daní a oddelenia kontroly. Venovala sa aj odhaľovaniu únikov z dane z pridanej hodnoty v nadnárodnom projekte.

Od roku 2007 pôsobí na Mestskom úrade v Banskej Bystrici vo funkcii vedúcej ekonomického odboru.

V prvom kole hlasovania nezískal žiaden z uchádzačov nadpolovičnú väčšinu hlasov, do druhého kola voľby postúpili Beáta Farkašová so 17 hlasmi a Kvetoslava Tibenská so ziskom 16 hlasov.

V druhom kole získala Beáta Farkašová 20 hlasov, za Kvetoslavu Tibenskú hlasovalo 17 poslancov.

„Tým bola splnená podmienka pre zvolenie do funkcie hlavného kontrolóra TTSK. V mene volebnej komisie blahoželám Beáte Farkašovej a ďakujem pani Kvetoslave Tibenskej za odvedenú prácu,“ konštatoval predseda volebnej komisie a vicežupan József Berényi.

„Ďakujem veľmi pekne za dôveru. Bývalá pani kontrolórka tu urobila iste veľmi veľa práce. K tejto pozícii pristúpim so všetkou vážnosťou, zodpovednosťou a pokorou,“ reagovala na svoje zvolenie pred poslaneckým plénom Farkašová.

„Chcem veľmi pekne poďakovať poslancom za šesťročnú spoluprácu. Bolo to príjemné obdobie, aj keď kontrolorská práca vždy taká nie je. Vážim si hlasy, ktoré mi poslanci odovzdali, považujem to za ocenenie mojej práce. Zároveň želám všetko najlepšie novozvolenej hlavnej kontrolórke,“ uviedla Kvetoslava Tibenská.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2020 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.