reklama

Poslanci budú voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava

Trnavská samospráva vyhlasuje voľbu hlavného kontrolóra mesta Trnava.

Šesťročné funkčné obdobie súčasného hlavného kontrolóra mesta Trnava Rudolfa Holkoviča skončí 30. apríla 2014.

Uchádzači o post odovzdajú svoje písomné prihlášky do 15. apríla. Splnenie požiadaviek prihlásených kandidátov vyhodnotí mestská rada na zasadnutí 22. apríla.

Zároveň zaujme stanovisko k volebnému poriadku pre voľbu hlavného kontrolóra.

O novom hlavnom kontrolórovi budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva 29. apríla.

trnava-centrum-kat

Ilustračné foto

Na zvolenie hlavného kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. V prípade, ak ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu, uskutoční sa druhé kolo voľby, do ktorého postupujú dvaja kandidáti s najväčším počtom platných hlasov. V druhom kole je zvolený kandidát s najväčším počtom hlasov, pri rovnosti hlasov rozhoduje žreb.

Voľbu je možné uskutočniť tajným alebo verejným hlasovaním.

Primátor je povinný s právoplatne zvoleným hlavným kontrolórom uzavrieť pracovnú zmluvu.

Útvar hlavného kontrolóra vykonáva kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní s majetkom a majetkovými právami mesta, kontroluje príjmy, výdavky a finančné operácie mesta, vybavovanie sťažností a petícií, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené mestom, právnické osoby, v ktorých má obec majetkovú účasť, a iné osoby, ktoré nakladajú s majetkom obce alebo ktorým bol majetok obce prenechaný na užívanie.

Hlavný kontrolór predkladá mestskému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti. Raz za šesť mesiacov predkladá poslancom návrh plánu kontrolnej činnosti. Správu o výsledkoch kontroly predkladá priamo mestskému zastupiteľstvu.

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2014 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci budú voliť hlavného kontrolóra mesta Trnava”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.