reklama

Skupina SAYS predstavuje v Trnave debutový album Recollection

SAYS je štvorčlenná kapela spájajúca prvky rôznych hudobných žánrov vrátane indie, dream popu, a elektronickej hudby do jednej ucelenej predstavy. Zmes rozladených syntetizátorov, jednoduchých gitarových liniek, nápaditého basového groovu a členitej rytmiky prekvapivo ústi do učesaných piesní. Ich refrény pôsobia jednoducho a zapamätateľne napriek mnohým vplyvom, s ktorými kapela pracuje.

Členovia kapely pochádzajú z rozmanitých hudobníckych prostredí. Kapela vznikla koncom roka 2014 ako projekt speváka Dominika Kitku a gitaristu Lukáša Hlaváča, neskôr sa k nim pridali basák Roman Hríbik a bubeník Tomáš Hríbik. S novým koncertným programom sa kapela predstaví s bubeníkom Lukášom Kubičinom, ktorý je novou posilou v tíme.

Kapela doteraz mala na konte EP Violation OF a dva single, Memories a čerstvú novinku Peak, ktorá je predzvesťou ich debutového albumu. 3. mája vydali album Recollection, nahrávaný v štúdiu LVGNC pod taktovkou Toma Lobba a Mareka Rakovického. Na nahrávke hosťovala v troch skladbách aj Katarína Máliková.


Marek Rakovický

Marek Rakovický, spevák Lavagance, vyhľadávaný producent a skladateľ, podporuje kapelu SAYS aj na ich aktuálnom turné k albumu so svojím štvorčlenným vedľajším projektom Rakovicky.

Jeho súčasná tvorba vás vnára do zasnených atmosferických emócii s ambient-elektronickými prvkami. Nadčasovosť, vkus a originalita sú jeho značkou od začiatkov po najnovšiu tvorbu. Ako líder skupiny Lavagance, s ktorou vydal päť úspešných albumov, získal niekoľko významných ocenení a hitmi ako Miles, Gabriel či Princess of the Light dobýjal rádiá.

Koncert SAYS a Rakovicky sa uskutoční 25. mája o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4). Lístky v cene 4 € sa budú predávať na mieste polhodinu pred začiatkom. Mediálnymi partnermi podujatia sú trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio a Trnavsko.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2018 22:35. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.