reklama

Akustika pripomenie Trnave atmosféru leta aj s Erikom Šulcom a jeho Tribal Colours

Slovenská kapela Akustika vydala pred letom nový album Zastavme svet. Hudobníci absolvovali leto plné festivalových vystúpení aj s pesničkami z aktuálnej nahrávky a krátko po novom roku vyrazili na prvé klubové turné. V sobotu 16. februára zahrajú v trnavskom Malom Berlíne spolu so skupinou Erik Šulc & Tribal Colours.

Akustika svojim fanúšikom chce uprostred zimy pripomenúť atmosféru z leta, keď si spoločne užívali festivaly, slnko, dobrú náladu a pohodu. Hudobníci do svojho koncertného plánu okrem rodného Prešova zaradili aj ďalšie mestá, kde už predtým koncertovali, cítia tam podporu od fanúšikov a vedia, že sa potešia, ak im prídu opäť zahrať.

Skupina doteraz hrala len sólové klubové vystúpenia. Napriek tomu zvláda ročne od svojho vzniku viac než štyridsať koncertov. Keďže v lete ich videli tisícky ľudí na festivaloch prevažne s novými pesničkami z albumu Zastavme svet, pripravili si hudobníci aj niečo extra.

„Rozšírime program o nové skladby, ktoré sme predtým naživo nehrali a pozvali sme si aj hostí. S niektorými chceme pripraviť úplne nové skladby. Nebudeme mať tých istých hostí v každom meste a niečo vznikne možno aj priamo na pódiu. Pozvali sme hosťujúcich dídžejov a Erika Šulca (speváka Medial Banana) s jeho projektom Tribal Colours,“ uvádza líder kapely Pavol Kovaľ. 


Kapela Akustika

Pri svojom vzniku v roku 2012 tvorilo Akustiku (pôvodne sa volali N3O Akustika) päť členov. Časom sa obmenili, skupina sa rozšírila o ďalšie nástroje a názov si skrátili na súčasnú podobu. Na turné vyrazia hudobníci na dvoch dodávkach, s vlastným zvukom a v deväťčlennej zostave.

Novému albumu plnému pozitívnych a chytľavých skladieb sa darí, a tak kapela pripravuje jeho opätovné lisovanie. Podobne rýchlo sa míňal jej merchandise ako tričká, odznaky a peňaženky, ktorý je vytvorený z ekologických materiálov, pretože ochrana prírody je pre členov kapely dôležitá.

„Nie preto, že je to cool, ale preto, že sa snažíme žiť tak, aby sme neubližovali niečomu, odkiaľ sme. Všetko vyšlo z prírody, jedlo, oblečenie, bývanie, bez prírody by to nebolo, preto nás to trápi. Sú to naše témy, nad ktorými sa bežne, keď sa stretneme, zamýšľame a vytáča nás to, čo sa deje. Veľa toho nájdete v našich textoch,“ odkazuje Akustika.

Skupiny Akustika a Erik Šulc & Tribal Colours na Zastavme svet Tour zahrajú v sobotu 16. februára o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4) v Trnave.

Lístky v cene 5 € sú dostupné v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk, na mieste sa budú predávať za 7 € od 19.30.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2019 7:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.