reklama

Dobehla už robotika vedecko-fantastické filmy?

Wall-e, Terminátor alebo C-3PO. Slávne roboty zo sci-fi filmov pozná takmer každý, no sú stále iba hudbou vedeckej fantastiky alebo sa postupne stávajú realitou? Môže vzniknúť niečo ako Skynet? Aké budú naozaj roboty budúcnosti? Aj tieto otázky si položíme v diskusii o filmových robotoch a robotike v prietoroch kultúrneho centra Malý Berlín.

Diskusia sa nezaobíde bez zmienky o Troch zákony robotiky Isaaca Asimova a ich presahu do súčasného sveta, pretože roboty vo filmoch neotvárajú iba otázky technické, ale aj morálne. 

Pozvanie na diskusiu prijali doc. František Duchoň a prof. Peter Hubinský z Národného centra robotiky, ktoré sa zaoberá cieleným výskumom v oblasti robotiky a jej propagáciou. Spoločne s nimi sa pozrieme do minulosti i budúcnosti robotiky.


Plagát

Doc. Ing. František Duchoň, PhD. je predsedom Národného centra robotiky, autorom dvoch vysokoškolských učebníc a viac ako sto publikácií o robotike. Prof. Ing. Peter Hubinský, PhD. je vedúcim Oddelenia robotiky a zástupca riaditeľa Ústavu robotiky a kybernetiky. Dlhoročne pôsobí ako pedagóg na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.

Diskusiu Roboty vo filme a robotika organizuje kultúrne centrum Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4 v Trnave. Podujatie sa koná 3. mája 2018 o 19:30. Vstupné na diskusiu je 1 euro.

Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Mesto Trnava, Trnava, trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko a Trnavské Rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2018 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.