reklama

Nedbanlivosť pri varení si vyžiadala zásah Na hlinách, hasičom komplikovala príjazd k obytnému domu rampa

V sobotu 28. apríla bol krátko pred 12.45 hod. ohlásený požiar bytu na 3. poschodí Na hlinách v Trnave.

Hasiči násilím otvorili byt a začali s vyhľadávaním osôb. Ako zistili, zadymenie spôsobilo nekontrolované varenie na sporáku. V byte sa nachádzala osoba, ktorá spala.

“Nájomník bytu, ktorý nejavil známky zranenia, bol vyvedený z bytu a odovzdaný záchrannej zdravotnej službe. Byt a schodisko hasiči odvetrali,” informoval vedúci oddelenia operačného riadenia a IZS Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Martin Krajčovič.


Príjazd hasičov komplikovala rampa

Foto: HaZZ Trnava

Zásah komplikoval hasičom zlý prístup techniky na miesto udalosti z dôvodu pevno zabudovanej železnej rampy na príjazdovej ceste.

“V prípade rozsiahlejšieho požiaru a nutnosti evakuácie osôb by rampa znemožnila prístup výškovej techniky a predlžovala by čas na záchranu osôb a likvidáciu požiaru,” upozornil M. Krajčovič.

Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Trnavy. Spolu bolo na zásah nasadených sedem hasičov a tri kusy hasičskej techniky.

Príčina vzniku požiaru je nedbanlivosť a neopatrnosť dospelých. Škoda na majetku bola predbežne stanovená na 500 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2018 16:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nedbanlivosť pri varení si vyžiadala zásah Na hlinách, hasičom komplikovala príjazd k obytnému domu rampa”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.