reklama

Trnavu čaká bohatý víkend, užije si ho celá rodina

Dni utekajú ako voda a vy ešte stále neviete, ako budete tráviť najbližší víkend? Neseďte zbytočne doma a zoberte rodinku do nádhernej Trnavy. V Malom Ríme si pre vás pripravili skvelý program, preto si neváhajte rezervovať hotel už teraz.

Trnavské Trojičné námestie zakvitá aj tento rok, a to od 9. do 11. mája 2018.

V tomto termíne sa môžete pokochať pohľadom na pestrofarebnú krásu rôznych letničiek, skalničiek, drevín či liečivých bylín. Ak ste milovníkom rastlín a chcete sa dozvedieť viac, je pre vás podujatie Májový kvet ako stvorené. Tešiť sa môžete nielen na stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ale aj bohatý sprievodný kultúrny program. Nenechajte si ujsť pohľad na nádherný záhon plný pestrofarebných kvetov priamo pred Mestskou vežou, o ktorý sa opäť postarajú organizátori Májového kvetu.

Ilustračné foto: Mesto Trnava / Matúš Koprda

v sobotu 12. mája sa pre milovníkov country hudby chystá Country deň v Kamennom mlyne. V rámci festivalu vo westernovom štýle môžete zažiť hudbu, tanec a kopec zábavy.

Nudiť sa nebudú ani deti, pre ktoré si organizátori prichystali zaujímavé atrakcie a určite ani rodičia, ktorí sa na country bále môžu zabávať až do polnoci.

V centre Trnavy sa taktiež bude konať už tradičné podujatie Trnavský rínek na Kapitulskej ulici. Okrem predajcov na vás čaká aj lákavý a atraktívny program.

Pre milovníkov kvalitných burgrov je v sobotu pripravený BurgerFest. V spolupráci s LaReunion vás Golf Trnava pozýva vychutnať si tento jedinečný gastro zážitok.

Ilustračné foto: Mesto Trnava / Matúš Koprda

V nedeľu 13. mája si môžete spraviť výlet do Mestskej veže, odkiaľ si vychutnáte ten najkrajší výhľad na Trnavu.

Tešiť sa môžu aj milovníci umenia. Občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín v arkieri Mestskej veže organizujú výstavu fotografií neskoro modernej architektúry, ktorá potrvá až do konca mája. Výstava BÉTON BRUT teoretičky, kurátorky a fotografky Viery Levitt, skúma geometrickú formu, abstrahované tvary a detaily architektúry.

Určite sa zastavte aj pri najnovšej dominante Trnavy. Pešiu zónu i tento rok zdobí originálny #TRNAVA, ktorý vyzdobili mladí umelci v sobotu 28. apríla 2018 priamo na mieste a žiadny návštevník ho len tak neobíde. Pohľadom na 9-metrový nápis by ste sa pri návšteve Trnavy mali ísť pokochať aj vy.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2018 19:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.