reklama

V sobotu sa na Kapitulskej rínkuje. Okrem 130 stánkov čaká návštevníkov aj bohatý program

Príďte si túto sobotu 14. októbra 2023 užiť mestskú trhovú atmosféru na Trnavský rínek na Námestí sv. Mikuláša a Kapitulskú ulicu od 9.00 do 17.00 hod. Okrem viac ako 130 stánkov s remeselnými produktami vás čaká v uliciach opäť bohatý program, ktorý pripravila nezisková organizácia Bronco spolu s mnohými lokálnymi združeniami či inštitúciami. Trnavský rínek je pre všetkých – deti, mladých ľudí, dospelých i starších a každý si tu nájde niečo svoje.

Dve divadelné predstavenia pre deti sa počas tohto Rínku budú konať pod gaštanmi v susedstve Arcibiskupského paláca. O 11.00 hod. začne detský program Divadlo Agapé so skvelým a zábavným predstavením Kapitán Kotvička, počas ktorého sa kapitán spoločne s deťmi vydá na dobrodružnú plavbu.

Poobede na Rínku deti privíta lokálne divadlo SpozaVoza zážitkovými Rómskymi rozprávkami so živou hudbou a nezvyčajnými bábkami.

Pre väčšie i menšie deti bude pripravený aj park plný tvorivých dielní a workshopov pod vedením Ceruzka a Farbičky, tradičných remeselných techník z dielne Zlatej priadky, či workshopy upcyklácie s Les i more.

Na deti čaká maľovanie na tvár a zapletanie vrkočov šikovnými žiačkami z výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Hlohovci. Divadlo Jána Palárika v Trnave pripravuje tvorivý kútik princa Bajaju a s Hanou Jánskou si vyrobíte malý drevený domček na pamiatku.


Trnavský rínek na Kapitulskej ulici

Oksana Lukomska vás zase naučí tradičnú ukrajinskú Petrykivsku maľbu. V parku neobíďte ani stánok Mesta Trnava, kde sa dozviete, aké obnovy verejných priestorov sa chystajú a môžete im dať aj svoju spätnú väzbu na pocitovej mape Trnavy. A skvelí mladí ľudia z mestskej klubovne v Modranke sa chystajú na Rínek priniesť mnoho zábavných a vedomostných hier.

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Trnave, o 14.00 hod. vás pri súsoší na Námestí sv. Mikuláša bude čakať kunsthistorička Emília Valachovičová s komentovanou prechádzkou centrom mesta. Trnava Tourism zase v troch vstupoch sprístupní kostnicu pri Bazilike sv. Mikuláša.

Hlavné pódium rozozvučia tri hudobné kapely a novinkou na Rínku bude aj malé pouličné pódium v spodnej časti Kapitulskej ulice smerom k múzeu, na ktorom vystúpi folkový spevák Graeme Mark, akordeonista Jozef Heteš a hudobník David Vereš.

Jesenný Trnavský rínek nájdete tentokrát po celej dĺžke Kapitulskej ulice až po Západoslovenské múzeum a na Námestí sv. Mikuláša. Aj preto upozorňujeme na nemožnosť prísť autom či zaparkovať na Kapitulskej ulici.

Októbrový Trnavský rínek sa uskutočňuje aj vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE, dotácii v rámci výzvy Podpora regionálneho rozvoja v Trnavskej župe a podpore Mesta Trnava.


Mapa rínku

​​PROGRAM

HUDBA (Hlavné pódium na schodoch)
10:00 ZABIŤ FRANTIŠKA – alt-folk
13:00 GYPSY ELEGANCE – tanečná zábava
16:00 MLADÉ PERSPEKTIVNÍ RYBY – folk-pop

POULIČNÁ HUDBA (Pri múzeu)
9:00 – 12:00 folkový spevák GRAEME MARK
12:00 – 14:30 akordeonista JOZEF HETEŠ
14:30 – 17:00 hudobník DAVID VEREŠ

DIVADIELKA
11:00 KAPITÁN KOTVIČKA – Divadlo Agapé
15:00 RÓMSKE ROZPRÁVKY – Divadlo SpozaVoza

SPRIEVODCOVSKÉ PREHLIADKY
14:00 PREHLIADKA S KUNSTHISTORIČKOU EMÍLIOU VALACHOVIČOVOU (stretnutie pri súsoší na Nám. sv. Mikuláša).

KOSTNICA – BAZILIKA SV. MIKULÁŠA – TRNAVA TOURISM
Sprievodcovský výklad (30 – 40 min) v časoch: 10:00, 12:00, 14:00

WORKSHOPY
9:00 – 17:00 Vyrezávanie tekvíc
10:00 – 11:30 Ceruzko a Farbička – tvorivé dielničky
13:00 -14:00 Hanina Patina – workshop „Urob si svoj domček“
13:00 – 14:00 Zlatá priadka n.o – tradičné tvorivé dielne
14:00 – 16:00 Oksana Lukomska – tradičná ukrajinská Petrykivska maľba
9:00 – 17:00 Lessimore – upcyklácia
9:00 – 17:00 Klubovňa Modranka – CVČ Trnava – spoločenské hry
9:00 – 17:00 Slovenská asociácia Falun Gong
9:00 – 17:00 Maľovanie na tvár a zapletanie copíkov – ZUŠ Hlohovec
9:00 – 14:00 Divadlo Jána Palárika v Trnave – tvorivý kútik Princa Bajaju
9:00 – 17:00 Mesto Trnava – participatívny stánok

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2023 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.