reklama

Deň rodiny bude v Trnave už po siedmy raz, na nádvorí Mariánskej sály vás čaká bohatý program

„Rodina tvorí dôležitú súčasť života každého z nás. V prostredí rodiny sa delíme so svojimi radosťami, ale aj bolesťami a sme schopní prekonávať životné prekážky. V rodine dozrievajú predstavy mladého človeka o živote a formuje sa základný rebríček hodnôt dôležitý pre celý život. Rodina je školou ľudskosti, v ktorej sa učíme vzájomnej láske a úcte a službe slabším. Preto je rodina nenahraditeľná.“

Takto nám predstavuje rodinu vyhlásenie Dňa rodiny, ktoré už po siedmy raz zaznie v Trnave, v nedeľu 22. mája 2016, na podujatí, ktoré už tradične pripravuje Centrum pomoci pre rodinu v spolupráci s Mestom Trnava.

Podujatie sa uskutočňuje aj pri príležitosti Dňa rodiny, ktorý je 15. mája. Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny (World Family Day), ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993.

Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Súčasne je možnosťou, aby sa národné inštitúcie zaoberajúce sa touto problematikou zamysleli nad rodinnou politikou v danej krajine.

Podujatie začína o 15:00 hod. Celý program sa uskutoční v Mariánskej sále (vchod od Františkánskej ulice).

den-rodiny1

den-rodiny2

Ilustračné foto: Centrum pomoci pre rodinu

Tento rok podujatie podporí spevák a hudobník Peter Bažík, moderátorkou Dňa rodiny bude Paulína Ištvancová, príde aj zábavný kúzelník Ivan a vystúpi aj folklórna skupina Trnavček a tanečné štúdio Alegria.

Na nádvorí pred Mariánskou sálou bude sprievodný program pre deti, mládež a celé rodiny. Nebudú chýbať nafukovacie atrakcie, ukážky historického šermu, maľovanie na tvár, jazdenie na koníkoch a iné zaujímavé aktivity.

Novinkou tohto ročníka je súťažná šou 4-členných rodinných družstiev „Milujem rodinu“, ktorú bude sprevádzať kapela Dead Line.

Na nádvorí budú mať priestor prezentovať sa aj rôzne neziskové organizácie, ktoré zameriavajú svoju činnosť na pomoc rodinám a iné organizácie tretieho sektora.

Nad podujatím prevzal záštitu Arcibiskupský úrad v Trnave a finančne ho podporuje aj Trnavský samosprávny kraj.

Slávením Dňa rodiny sa naše mesto pripája k ďalším vyše 40 mestám a obciam na Slovensku, ktoré si pravidelne v máji alebo v júni tento deň pripomínajú. Podujatie sa koná za každého počasia.

Mgr. Kristína Kőnigová, riaditeľka Centra pomoci pre rodinu

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2016 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.