reklama

Deň rodiny bude v Trnave už po siedmy raz, na nádvorí Mariánskej sály vás čaká bohatý program

„Rodina tvorí dôležitú súčasť života každého z nás. V prostredí rodiny sa delíme so svojimi radosťami, ale aj bolesťami a sme schopní prekonávať životné prekážky. V rodine dozrievajú predstavy mladého človeka o živote a formuje sa základný rebríček hodnôt dôležitý pre celý život. Rodina je školou ľudskosti, v ktorej sa učíme vzájomnej láske a úcte a službe slabším. Preto je rodina nenahraditeľná.“

Takto nám predstavuje rodinu vyhlásenie Dňa rodiny, ktoré už po siedmy raz zaznie v Trnave, v nedeľu 22. mája 2016, na podujatí, ktoré už tradične pripravuje Centrum pomoci pre rodinu v spolupráci s Mestom Trnava.

Podujatie sa uskutočňuje aj pri príležitosti Dňa rodiny, ktorý je 15. mája. Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny (World Family Day), ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993.

Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Súčasne je možnosťou, aby sa národné inštitúcie zaoberajúce sa touto problematikou zamysleli nad rodinnou politikou v danej krajine.

Podujatie začína o 15:00 hod. Celý program sa uskutoční v Mariánskej sále (vchod od Františkánskej ulice).

den-rodiny1

den-rodiny2

Ilustračné foto: Centrum pomoci pre rodinu

Tento rok podujatie podporí spevák a hudobník Peter Bažík, moderátorkou Dňa rodiny bude Paulína Ištvancová, príde aj zábavný kúzelník Ivan a vystúpi aj folklórna skupina Trnavček a tanečné štúdio Alegria.

Na nádvorí pred Mariánskou sálou bude sprievodný program pre deti, mládež a celé rodiny. Nebudú chýbať nafukovacie atrakcie, ukážky historického šermu, maľovanie na tvár, jazdenie na koníkoch a iné zaujímavé aktivity.

Novinkou tohto ročníka je súťažná šou 4-členných rodinných družstiev „Milujem rodinu“, ktorú bude sprevádzať kapela Dead Line.

Na nádvorí budú mať priestor prezentovať sa aj rôzne neziskové organizácie, ktoré zameriavajú svoju činnosť na pomoc rodinám a iné organizácie tretieho sektora.

Nad podujatím prevzal záštitu Arcibiskupský úrad v Trnave a finančne ho podporuje aj Trnavský samosprávny kraj.

Slávením Dňa rodiny sa naše mesto pripája k ďalším vyše 40 mestám a obciam na Slovensku, ktoré si pravidelne v máji alebo v júni tento deň pripomínajú. Podujatie sa koná za každého počasia.

Mgr. Kristína Kőnigová, riaditeľka Centra pomoci pre rodinu

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2016 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.