reklama

Trnavské spoločenstvá pozývajú v nedeľu modliť sa za mesto

Kresťanské spoločenstvá z Trnavy a okolia pripravujú už po tretíkrát podujatie s názvom 7VRCHOV – modlitby za Trnavu a celý región. Tie najbližšie sú tu už túto nedeľu 10. júna 2018 v Bernolákovom sade.

Program podujatia sľubuje zaujímavé aktivity už od rána. „Ráno začneme sv. omšou obetovanou za mesto, po ktorej budú menšie skupinky obchádzať mestské hradby a modliť sa za jednotlivé oblasti života spoločnosti,“ vysvetľuje Martina Hudcovičová z organizačného tímu.

Obchádzanie vychádza podľa slov organizátorov z biblického príbehu o dobytí Jericha, keď Izraeliti počas jedného dňa sedemkrát obišli hradby mesta. „Chceme, aby Trnava prosperovala po každej stránke, a preto chceme pozvať všetkých ľudí, aby sa prišli spolu s nami modliť za mesto,“ doplnila.

Ilustračné foto

Spojenie vrchov a Trnavy spolu veľmi nekorešponduje, ale ako uvádzajú organizátori, „význam názvu podujatia má hlbší zmysel. Myšlienka 7 vrchov totiž predstavuje 7 strategických oblastí života spoločnosti, medzi ktoré patrí rodina, obchod, politika, umenie & zábava & šport, vzdelávanie, médiá, a náboženstvo. Sme presvedčení, že ak v týchto oblastiach budú pôsobiť zodpovední a charakterní ľudia, prinášajúci biblické princípy do každej z nich, budeme môcť vidieť pozitívnu zmenu celej spoločnosti v našom regióne,“ vysvetlil Oto Gróf zo Spoločenstva Agape.

Hlavný program začína o 15. hodine v malom amfiteátri v Bernolákovom sade.

„Všetkým sa v úvode prihovorí Ad de Bruin z organizácie YWAM Slovakia (Mládež s misiou), ktorý sa už niekoľko rokov venuje myšlienke prinášania biblických princípov do spoločnosti. Zaujímavou časťou budú praktické workshopy, pri ktorých sa všetci účastníci rozdelia do siedmich skupín a budú sa môcť inšpirovať svedectvami hostí, ktorí budú hovoriť o tom, ako pozitívne ovplyvňovať sféru, v ktorej pôsobia. Vyvrcholením programu bude modlitba chvál s kapelou GodKnows z Previdze, počas ktorej budeme prosiť o požehnanie pre toto mesto,“ dodáva Michal Koricina zo Spoločenstva Kráľovské mesto.

Počas celého hlavného programu od 15.00 bude v parku pripravený detský program a tiež viacero info stánkov rôznych kresťanských organizácií pôsobiacich v meste.

Na organizácií tohto podujatia spolupracujú trnavské kresťanské spoločenstvá Kráľovské mesto, Agape, Aggeus, Kanaán, Tochelet a Koinonia Jána Krstiteľa. Viac informácii môžete nájsť na webe www.7vrchov.kaem.sk.

Ilustračné foto

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2018 22:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.