reklama

Skupina Vidiek odštartuje v Smoleniciach leto plné hviezd

Smolenice by nemali chýbať počas leta na mape dovolenkových plánov. Na návštevníkov čaká bohatý program, ktorý už 1. júla 2018 svojím koncertom zaháji skupina Vidiek.

Kto by nepoznal hity ako Fajčenie škodí zdraviu či Vidiečan? Skladby legendárneho Vidieka sú známe starším i mladším poslucháčom. Koncert tejto obľúbenej slovenskej kapely na čele s frontmanom Jankom Kuricom si budú môcť fanúšikovia vychutnať v podvečer prvého júlového dňa priamo na Smolenickom zámku.

„To, že môžeme hrať vonku, máme na lete najradšej,“ tvrdia vo Vidieku svorne. V Smoleniciach pritom v minulosti už vystupovali a teraz si to radi zopakujú. „Pôjdeme bez mapy a na istotu,“ vravia členovia kapely, ktorý si vychutnávajú koncerty na netradičných miestach a rozličných kútoch sveta.

Okrem hradov, zámkov či slovenských priehrad to v minulosti kapelu zavialo až na slovenskú ambasádu do Washingtonu.

Hovoria, že na to, aby si povedali, že toto bol vydarený koncert, potrebujú jediné – spokojných divákov. Veria, že o nich nebudú mať núdzu ani v Smoleniciach.

Ilustračné foto

Koncert Vidieka sa začne o 18.00 hodine, ako predkapela sa predstaví netradičná prešovská formácia Akustika, ktorá do veselých piesní s folklórnym nádychom vnáša prvky reggae.

„Smolenice majú unikátnu atmosféru. Pestrý program, ktorý sme pre návštevníkov počas leta pripravili, pobyt na zámku a v jeho okolí ešte spríjemní. Teší nás potom, že sa pri dobrej hudbe a jedle stretávajú známi, susedia a návštevníci aj so svojimi rodinami,“ hovorí Pavol Púchly, predseda OZ Smoleničan, ktorý Smolenické kultúrne leto zastrešuje.

Počas leta sa v Smoleniciach uskutočnia aj ďalšie podujatia s hviezdnym obsadením.

Na 15. júla 2018 je naplánované rodinné podujatie Piknik na zámku, na ktorom vystúpi Peter Lipa s kapelou a špeciálnym hosťom Milanom Lasicom.

Deti zase poteší Smejko a Tanculienka. Ďalším podujatím v rámci Smolenického Kultúrneho leta budú Dračie dni na zámku. Ide o historicky ladený festival s rozprávkovým motívom, ktorý sa uskutoční 11. a 12. augusta.

Leto v Smoleniciach napokon uzavrie 19. augusta koncert Simy Martausovej a Jany Kirschner.

Všetky informácie o podujatiach nájdete na facebookovej stránke Smolenické kultúrne leto a webovej stránke predpredaj.zoznam.sk.

VIDEOPOZDRAV OD JANKA KURICA Z VIDIEKU:

https://drive.google.com/file/d/1yiiiFB2FOJVVauSxSnLvNzHs39m0ZlvW/view

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2018 5:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.