reklama

Čarovné Smolenice ožijú hudbou a akciami pre rodiny. Nabité kultúrne leto prinesie aj Müllera, Grigorova, Čírovú či Kirschner

Smolenický zámok s priľahlým šľachtickým parkom má unikátnu atmosféru. V širokom okolí patrí k tým najpríjemnejším miestam pre oddych a menší únik zo všednej pracovnej reality. Aby toto čarovné prostredie dostalo celkom nový rozmer, pripravili organizátori pestrý program podujatí pod názvom Smolenické kultúrne leto.

Do Smoleníc zavíta Richard Müller, Robo Grigorov či Jana Kirschner. Festival Smolenické kultúrne leto vstupuje do šiesteho ročníka. No nebude len o zábave, ale aj o dobročinnosti. Dve percentá z ceny každého predaného lístka na päticu podujatí venujú na liečbu malej Emky Krajčírovej.

Festival tento rok otvorí koncert legendy našej hudobnej scény, Richarda Müllera. Je jedným z mála muzikantov, ktorí dokážu rovnako dobre osloviť mladšie aj skúsenejšie publikum. Jeho koncerty bývajú nezabudnuteľné nielen pre jeho hudobný talent, ale aj pre jeho výraznú osobnosť a úprimný prístup k fanúšikom. Richard Müller odštartuje Smolenické kultúrne leto 9. júna 2019.


Richard Müller

Bašável: Diabli, Čírová, Grigorov

Nasledovať bude Bašavel pod hradbami 29. júna. A bude to echtovná letná veselica.

Cigánski Diabli vás prevedú prierezom tých najkrajších čardášov a rómskych skladieb, či klasikou obohatenou o ich výnimočnú virtuozitu.

Na pódiu v rámci koncertu privítajú aj charizmatickú Máriu Čírovú. O hudobné zavŕšenie večera sa postará zriedka koncertujúca legenda Robo Grigorov.

Jana Kirschner a Para

V rámci hudobného programu sa môžete tešiť aj na pútavú koncertnú kombináciu Jany Kirschner a skupiny Para.

Jana Kirschner má dar svoje publikum bez okolkov vtiahuť priamo do hudobného deja. Para sa teší povesti jednej z najlepších koncertných kapiel na Slovensku. A ich skladby ani po rokoch neprichádzajú o povestnú chytľavosť. Jana Kirschner a Para v Smoleniciach spoločne zaznejú 26. júla.

Program pre rodiny s deťmi

Organizátori nezabudli ani na bohatý program pre najmenších.

Počas leta máme pre vás pripravené dve unikátne rodinné podujatia. V rámci Pikniku na zámku sa 14. júla môžete tešiť na nedeľu plnú pohody, zábavy a vône dobrých jedál.

O detský program sa počas popoludnia postarajú obľúbené zostavy Paci Pac a Kaprálikovci. Podvečer už zámocké hradby rozozvučí Hudba z Marsu. Neodmysliteľnou súčasťou Pikniku je tiež remeslný trh, ktorý sprevádza celý nedeľný program.

Napokon do Smoleníc priletí aj drak! A tentokrát si privedie aj dračích kamarátov.

Počas víkendu 10. a 11. augusta sa v rámci Dračích dní na zámku môžete nechať vtiahnuť priamo do deja interaktívnej rozprávky. Spolu s princeznami, rytiermi a dobrým kráľom Markom Igondom. Pretože nič z toho v dobrej rozprávke chýbať nesmie. Celý víkendový program bude sprevádzať aj dobovo ladený zámocký jarmok.


Robo Grigorov

Bonusom bude ešte jedno vystúpenie. Druhého mája v Smoleniciach hosťuje divadelné predstavenie Odchody vlakov v podaní Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho.

Odchody vlakov sú komediálnym príbehom dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje predstavenie, dobrú povesť a zvláštny milenecký vzťah.

Príďte sa s nami zabaviť do Smoleníc a prispejte tým aj na dobrú vec.

Bližšie informácie o podujatiach nájdete na webovej stránke SmolenickeLeto.sk, alebo na facebookovej stránke Smolenické kultúrne leto.

Vstupenky sú dostupné na Predpredaj.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2019 10:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.