reklama

Trnavské Kultúrne leto zaplní prázdninové mesiace zábavou, hudbou a skvelými zážitkami

Tento rok otvoríme letnú sezónu v Trnave vo veľkom štýle. Priamo uprostred centra mesta pred radnicou vyrastie záhrada, ktorá bude v piatok 30. júna 2017 od 19. 30 hod. hostiť jedinečnú GARDEN PARTY NA KORZE. Pri skvelej muzike kapely Barrio Latino so spevákom z Hondurasu a DJskej klasike – domácom DJovi Sosidzovi privítame tohtoročnú letnú sezónu a odštartujeme podujatia, z ktorých si niečo pre seba vyberie každý.

Od soboty 1. júla sa začína obľúbené Leto na korze. Malé povedomé pódium už v týchto dňoch stojí na pešej zóne pred radnicou a čaká na množstvo interpretov, ktorí sa na ňom tento rok vystriedajú. Počas júla a augusta bude každý podvečer prinášať zážitky pre malých aj veľkých. Novinkou oproti minulým rokom je, že detské predstavenia budú okrem tradičných piatkov a nedieľ bývať aj vždy v stredu. Malí diváci si tak užijú ešte viac zábavy a smiechu. Veľkých divákov s mladým srdcom zase 5. septembra poteší Radošinské naivné divadlo s predstavením Zmiešaná štvorhra.

Ilustračné foto

Vráťme sa však ešte na začiatok leta. Filmoví fanúšikovia si isto nenechajú ujsť tradičný Bažant Kinematograf ajeho päť večerných premietaní na Trojičnom námestí. Do pozornosti dávame aj Kino pod hviezdami, ktoré predstaví zaujímavé filmy v príjemnom prostredí novootvoreného Parčíku Bela IV. priamo pod mestskými hradbami.

Nielen staršiu generáciu potešia Koncerty dychových hudieb, milovníci klasiky si do kalendára zaznačia termíny Trnavských organových dní. Hudbu rôznych žánrov prinesie počas piatkových večerov Proma Frajdej, chýbať nebude ani sviatok priaznivcov jazzu – obľúbený Trnavský jazzyk (4. a 5. augusta).

Chuť folklóru a tradícií prinesie od 17. do 20. augusta 16. ročník Trnavskej brány, tešiť sa môžeme aj 17. augusta na predstavenie SĽUKu s názvom Krížom – krážom.

Netradičné zákutia Trnavy a zaujímavosti, ktoré nám zanechali naši predkovia, ukážu záujemcom Potulky Malým Rímom. Štrnásť prehliadok sa bude konať od začiatku júla až do konca septembra.

Program Kultúrneho leta je nabitý podujatiami, pri ktorých určite stretnete množstvo známych. Ak však chcete s nimi chvíľku posedieť, dosýta sa porozprávať a užiť si relax a pohodu, pozývame vás 3. septembra na Trnavský piknik. Stačí deka, dobré jedlo a hudba, a starosti bežného dňa sa razom vytratia z hlavy.

Pod hlavičkou Kultúrneho leta sa nesie aj jedna z najväčších udalostí v našom meste – Tradičný trnavský jarmok, tradične počas druhého septembrového víkendu. O správnu atmosféru sa postarajú Vidiek, Polemic, Lipa spieva Lasicu, Billy Barman aďalší interpreti. Súčasťou jarmoku bude už neodmysliteľný Stredovek pod hradbami, ktorý nás opäť prenesie na pár dní do sveta rytierov.

S takýmto úžasným letom sa bude asi lúčiť ťažko. Pomôžu nám s tým Mária Čírová a vokálna skupina Fragile v piatok 8. septembra na Rozlúčke s letom.

To je však ešte ďaleko a celé leto je ešte len pred nami. Vychutnajme si ho plnými dúškami!

(TS mesta Trnava)

PROGRAM Kultúrneho leta 2017 v Trnave:

30. júna o 19.30 h pred radnicou: Garden Party na Korze – Barrio Latino (HU) a DJ Sosidz 1. júla o 21.30 h na Trojičnom námestí: Bažant Kinematograf – Učiteľka
2. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Drahovčanka
2. júla o 21.30 h na Trojičnom námestí: Bažant Kinematograf – Sedem zhavranelých bratov 3. júla o 21.30 h na Trojičnom námestí: Bažant Kinematograf – Obecná škola
4. júla o 21.30 h na Trojičnom námestí: Bažant Kinematograf – Teória tigra
5. júla o 21.30 h na Trojičnom námestí: Bažant Kinematograf – Baba z ľadu
9. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Grinavanka
14. júla o 19.00 h v Sade Antona Bernoláka: Proma Frajdej
16. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Hrnčarovani
21. júla o 19.00 h v Sade Antona Bernoláka: Proma Frajdej
22. júla o 21.00 h Park Bela IV.: Kino pod Hviezdami – Liberta Tour; Sloboda pod nákladom
23. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Lieskované
28. júla o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
29. júla o 21.00 h Park Bela IV.: Kino pod Hviezdami – Masoala; Zem, ktorá hľadá svoje nebo
30. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Trenčianska dvanástka
4. – 5. augusta o 19.00 h v mestskom amfiteátri: Trnavský jazzyk
6. augusta o 17.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Vlčovanka
6. augusta o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
13. augusta o 17.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – ĽH Borovienka
13. augusta o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
17. augusta o 20.00 h v mestskom amfiteátri: SĽUK – Krížom Krážom
17. – 20. augusta v mestskom amfiteátri, na Hlavnej ulici a v západnom krídle radnice: Trnavská brána 20. augusta o 17.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Straňanka, CZ
20. augusta o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
27. augusta o 17.00 h v mestskom amfiteátri: Koncerty dychových hudieb – DH Dubovanka
27. augusta o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
3. septembra: Trnavský Piknik
3. septembra o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni
5. septembra o 19.30 h v mestskom amfiteátri: Radošinské naivné divadlo – Zmiešaná štvorhra
7. – 10. septembra: Tradičný trnavský jarmok a Stredovek pod hradbami
8. septembra: Rozlúčka s letom
10. septembra o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša: Trnavské organové dni

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2017 17:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.