reklama

Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí. Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra.

V komunálnych voľbách rozhodujú občania o poslancoch obecných a mestských zastupiteľstiev, v obciach a mestách sa volia aj primátori a starostovia.

Andrej Danko určil aj lehotu na určenie volebných obvodov pre voľby poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev a počtu poslancov obecných zastupiteľstiev v nich do 17. augusta 2018.

Ilustračné foto

Lehota na vytvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností je stanovená do 11. septembra 2018.

Lehotu na utvorenie miestnych volebných komisií je určená do 11. septembra 2018 a lehotu na prvé zasadanie komisií je do 18. septembra 2018.

Ako informovala Národná rada SR, okresné volebné komisie a okrskové volebné komisie budú vytvorené do 11. októbra 2018 a prvýkrát zasadnú najneskôr do 24. októbra 2018.

Voliť do orgánov samosprávy obce môže plnoletý obyvateľ obce, ktorý má v nej trvalý pobyt.

Za obecných či miestnych poslancov môžu byť zvolení obyvatelia obce s trvalým pobytom a musia mať aspoň 18 rokov. Kandidát na starostu alebo primátora musí dovŕšiť vek 25 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2018 15:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

51 komentárov pre “Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra”

 1. 1
  Hurá says:

  Keď sa bude nové “veliteľstvo” snažiť, ešte by do konca roka mohli pohrabať čerstvo opadané lístie zo stromov, nech sa nám to tu zase nepreháňa celú zimu po meste tak ako minulý rok.

  • 1.1
   Veď lístie zbierajú says:

   Pod našimi oknami tento týždeň už vyhrabali a odviezli staré lístie zo stromov (opadané roku pána 2017).
   Starajú sa.
   Na každý list zo stromu raz príde.

 2. 2
  - says:

  Vo volebnom roku jak sa so vsetkym finisuje.Hlavne je,ze sa na to vzdy poukazovalo,hlavne ti ktori su tam pichnuti teraz.Vsetci su na jedno kopyto.Zrusit MZ aj VUC a bude pokoj.

  • 2.1
   Bude veselo says:

   Bude veselo v tento deň a farby sa zmenia výrazne

  • 2.2
   KK says:

   Scim sa finisuje? Vzdy sa spravila vo volebnom roku jedna vacsia cesta zbrus a dal sa asfalt. Minuly rok sa spravilo 10 ciest. Tento rok ich bude menej. Kazdy normalny clovek vie koho bude volit ked chce aby sa spravili aj dalsie rozbehnute projekty.

   • 2.2.1
    No povedz says:

    Vymenuj tých desať ciest

    • 2.2.1.1
     KK says:

     Pardon 8 Srobarova,Olympisjka, Dedinska, Halenarska, Tajovskeho, Markovicova, Safarikova,M.Kopernika

     • 2.2.1.1.1
      KK says:

      Dalsie co si pametam rok predtym Postova,Hliny,Mozartova…

     • 2.2.1.1.2
      No povedz says:

      Vyhovel si na skúške.
      Dal si to na 80%.

      • 2.2.1.1.2.1
       KK says:

       Super len skoda ze sa takto cesty nerobili aj predtym. Teraz by bola Trnava trosku inde…

       • 2.2.1.1.2.1.1
        GJ says:

        Slovensko sa mení len veľmi pomaly. Aj Trnava. Po roku 1989 bolo treba historické objekty hlavne zachraňovať. Keby tu zúril socializmus ešte pár ďalších rokov, už by nebolo čo riešiť. Celé mesto by vyzeralo ako paneláky na Vajanského.
        Nie je správne tvrdiť, že za posledné 4 roky nastala nejaká extrémna zmena. Tak ako sa v minulosti robili chyby, aj teraz ich je dosť.
        Samokorunovácia nie je najvhodnejšia aktivita. Cesty a cyklochodníky nie sú meradlom úspechu. Pre niekoho môže byť meradlom dostatok parkovacích miest, alebo udržiavané trávniky, alebo lepšia autobusová doprava, prípadne dostatok miest v škôlkach. V Trnave žije spleť obyvateľov, nielen cyklisti.
        Poznámka: cyklistov podporujem.

        • 2.2.1.1.2.1.1.1
         Väčšina ľudí says:

         Väčšina ľudí, ktorých poznám ja sa zaujíma o víziu Trnavy a jej budúcnosť a nie o aktuálne kozmetické práce pána Petra Bročku. Táto etapa v TT politike bola však na niečo potrebná. Stačilo. Mne určite stačilo…

       • 2.2.1.1.2.1.2
        Pat says:

        Len s takou perinou sa prikryješ na akú máš. Údajne rezervný fond minutý, jednosmerné využitie financií na cyklo chodníky a cesty. Čistota mesta na periférii záujmu.

        • 2.2.1.1.2.1.2.1
         Juraj Fuzák says:

         Henti udajne povedali tamti ze poculi ze niekto hovoril… zas sa otepluje…

         • 2.2.1.1.2.1.2.1.1
          Mat says:

          Ja sa nehrám, ďalší Mat. To bude asi ten šachový. A o tých 54 ročných zamestnankyniach MU s inkontinenciou je to pravda papaláš Fuzák.

         • 2.2.1.1.2.1.2.1.2
          Slovník pána veľkomožného says:

          Aj inteligencia sa prejavuje.
          Žiadna spätná väzba z minulosti.
          A toto má byť náš Svetlý vzor.
          Keď ho tu niekto uzemní, na pár dní zalezie pod chrastu. A potom znovu to isté.

          • 2.2.1.1.2.1.2.1.2.1
           Chrobak truhlik says:

           On je velmi inkontinentny, ci inteligentny, ani neviem. Taka uroven fuzaca, to myslim to plemeno.

        • 2.2.1.1.2.1.2.2
         OK says:

         Od rana borovicka s pivom a potom si jak Pat a Mat

         • 2.2.1.1.2.1.2.2.1
          Mat says:

          Si už občan ani vypit nemóže.
          Šak nech si každý pije, hovorí a píše čo sce.
          Čo tu furt kádrujete každého ?

 3. 3
  maxim says:

  …netrápte sa, aj tak k voľbám príde tradičných 33%

 4. 4
  Jozef s názorom says:

  Čítam si to tu a kladiem si otázku… toto je vizitka poslanca mestského zastupiteľstva v Trnave? Ak je každý z Lepšej Trnavy tak „inteligentne“ vystupujúci ako pán poslanec Juraj Fuzák, nečudujem sa ľuďom, že majú zdanlivého ľúbivého politického tónu LT plné zuby. Na jednej strane „robia pre Trnavu“, na druhej strane urazia každého, kto s nimi nesúhlasí. Mne to príde podobné ako jeho excelencia Andrej Kiska. Aj on chce prevziať moc… aj títo páni boli toho razenia. Urazili SMER-SD, KDH, Vladimíra Poóra (ktorý to celé vždy od rána do večera financoval, že áno) a išli robiť politiku. Dopadlo to zle, tak ako náš prezident, prezident !všetkých!… najmä takých čo majú na profilovke SOM ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO.

  Ďakujeme, tešíme sa na 10. november 2018. Bude to začiatok konca éry ľudí ako je Peter Bročka a podobných. Odporúčam https://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku-kaviaren-v-synagoge-urazlive-303495. Aj toto má čosi spoločného s Lepšou Trnavou nie? Nie náhodou syna majiteľa objektu? Kým to bolo o kultúre, chodil som tam. Od kedy je to pre nich AŽ kaviareň a pre mňa LEN kaviareň, tak tam nechodím.

  Podobne ako do Thalmeineru.

  Mňa neopijete rožkom, ja pijem víno. Dobré a z Trnavy. Od tradičného podnikateľa voliaceho tradičnú stranu a takého, ktorý si dá požehnať víno aj zástupcom cirkvi.

  Tradícia sa to volá, pán Juraj Fuzák. A tradíciou je v TRNAVE byť niekým a nie hovoriť o sebe, že niekým som.

  Mesto a mnohí jeho ľudia Vás prečítalo, životopisy jednoducho nemáte, ani hodnoty a ani skúsenosti, stačí sa rozlúčiť.

  Ďakujeme.

  • 4.1
   OK says:

   KDH a Smer tu nikto nechce a dufam ze nebudu mat dokopy ani 5 zastupcov v meste. Kedze nemaju uz ani koho postavit je to velice realne tak potom prosim ta neskolabuj ked pochopis realitu. Ludia uz pochopili kam chcu aby Trnava smerovala a posledne roky to jasne ukazali, od dokonalosti sme este daleko ale konecne sa to pohlo. Tiez sa strasne tesim na 10.Novembra a totalny vyprask tvojich tradicnych straaan.

   • 4.1.1
    To sa mozem stahovat says:

    Tak to sa mozem stahovat z TT asi nie? :) Nepodnikam v kave, nerobim “kulturu” pre par nezavislakov na Nadvori, nie som expert na predaj domen (PAN HLASNA TRUBA/n/) a najma nemam pocit, ze si pisem s OK. Velice podobne ako DOCELA su slovicka patriace jedinemu cloveku. Petkovi Brockovi a jeho typkom. Docela jasne co Vas zenie. Ego, pocit nadradenosti. KDH a SMER maju dodrbane meno. Mas pravdu. Lepsia Trnava ho ma vsak este viac.

   • 4.1.2
    LYo says:

    Purpurového tu všetci chcú. 🙊🕵️

 5. 5
  Zrkadlo says:

  Stačí Jožko, tvoje taraniny nechaj na normálnych voličov. Tvoje zvasty stoja za to.To víno ti škodí a moc…D. Urazili Smer,KDH a Vladimira Poora…to si fakt zabil!!!

  • 5.1
   Marina says:

   A je tu trollko od Brocku. Co takto este napisat reakciu na to pise ten clovek? Alebo rovno utok je cesta? Pane, on ma pravdu a vidi to dobre.

   • 5.1.1
    OK says:

    Lebo on neutoci na ludi co tu za svoje peniaze nieco zveladili ze? Typicky priklad sak ked sme stoho nic nemali jak pred rokmi tak preco by sme boli zato vdacni ze? Mesto mohlo mat aj cele namestie zadarmo ale nie zas by sme to nerozdychali tak vyhodime 2 miliony nech vsetci predvolbami vidia ze sme aj nieco za 4 roky spravili ubohe a preto ludia dali hlas niekomu inemu.

    • 5.1.1.1
     kolko z Vas says:

     Kolko z Vas je vdacnych za stadion? Je to jediny projekt generujuci prijmy v hodnote v akej ich generuje. Pocuvam pan genius.

     • 5.1.1.1.1
      OK says:

      Mesto dostalo do majetku stadion v hodnote okolo 15 mil e z toho 13 mil islo od statu , milinon od Uefy,pozemky za 1e , prenajom za 1e , siete od tavosu za 3 mil e takze suma sumarum sme sa nanho zlozili vsetci takze budte ludom vdacni za stadion.

      • 5.1.1.1.1.1
       Matematik says:

       Počúvaj, podľa tvojho výpočtu sa neminuli ešte 3 milióny.
       Kde len sú?
       Treba ich pohľadať!!!

       • 5.1.1.1.1.1.1
        Docent says:

        OK je troll, zabudli mu povedat, ze sa ma naucit pocitat, citat co ludia pisu a argumentovat sposobom dospeleho cloveka. Tolko k umeniu manipulacie zo strany Brockovcov. Pripominaju mi tohto pana: https://www.youtube.com/watch?v=3Naq0XfFJHk. Nic viac k tomu nepovie… :) On , tento pan OK nechape nic… ak mu niekto polozi otazku na prijem napriklad v cestovnom ruchu zo stadiona, napise, ze je to zly stadion. To je cela uroven vedenia inteligentnej debaty. Ak napriklad mlady Poor napise, ze mesto bude mat kvoli zalobe od primatora problem, neskuma, ci klame, ci nie. Ale zautoci. To je ich zivot. Coskoro ludia pochopia o com BROVCE su. Spaja ich jedine – podriemernost intelektu a cielov v zivote. Hodnotovy bordel mladych egocentrikov a v podstate hedonistov. Nic ineho za tym nehladajme nikto z nas, su to deticky.

        • 5.1.1.1.1.1.1.1
         OK says:

         14 milionov mohlo ist len na stadion.Tavos robil siete aj pod nakupnym centrom.

        • 5.1.1.1.1.1.1.2
         dr says:

         Vidím,že Marina,Docent a spol.sú platení trotlovia od Vladka….Neplačte,lebo aj tak Vás to neminie…D
         Docent skúmaj svoju hlavičku,máš to pomýlené v živote.Hlavne veľkú ovcu,zlodeja privatizéra stretneš na štadióne..D

         • 5.1.1.1.1.1.1.2.1
          Kujon jeden says:

          Čo tak mentálna hygiena, pán “dr” ?

          • 5.1.1.1.1.1.1.2.1.1
           Hygienik says:

           Pán “dr” si poplietol mentálnu hygienu s dementálnymi aktivitami. 24 hodín Le Mans, po trnavsky 24 vytrvalostných hodín stráži túto diskusiu. Potom nevie, čo pod akým nickom napísal.
           Dr. Chocholoušek prišiel z dovolenky, znovu berie objednávky.

       • 5.1.1.1.1.1.2
        OK says:

        Nakupne centrum?

     • 5.1.1.1.2
      Pravnik says:

      Pan genius a ake ma teda stadion konkretne prijmy? Urcite ma aj nejake naklady.

  • 5.2
   Aha ho says:

   Chcel by byť Zrkadlom.
   Pán poslanec.
   HAHAHAHA.

  • 5.3
   🕵️ says:

   Zrkadlo, choď sa oholiť.

 6. 6
  chaos says:

  Tieto voľby budú čistý chaos.
  Fúzakov Bročka bol podporiť kandidátku “Agresívnych” Čaputovú.
  Úplnou náhodou sa motal po námestí, keď tam zbierala podpisy.
  https://www.facebook.com/pg/zcaputova/posts/?ref=page_internal
  Znamená to teda, že už nie je PB nezávislý ? Riadi ho samozvaný UV ? Je ešte LTT nezávislá platforma ? – we will see soon v našich kinách
  Joffo ide vyskočiť z kože – Už nie som za slušné Slovensko …. ktorá v blížiacich sa komunálnych voľbách protežuje iba nezávislých kandidátov …. ( nemá OĽANO v programe náhodou podporu nezávislých ? ) …. Mrzí ma, že do boja o starostovské a primátorské posty zasahuje kádrovanie…
  Najlepší kandidáti sú samozrejme bratranci z Borovej.
  https://www.hlavne???????????????
  Výnimočne dobre to vystihol neomarxista Blaha :
  “Kiskajugend spustil ofenzívu proti slovenskej pravici. Zapojili sa do kampane do komunálnych volieb a podporili prvých kandidátov. Vraj nezávislých …
  https://www.hlavne???????????????

  No hlavne, že v tom majú títo amatéri jasno.
  Čaká nás bolenie hlavy priatelia.

  • 6.1
   Juraj Fuzák says:

   Caka nas bolenie hlavy? Takyto mis mas keby som vymyslel tak ma nieze boli ale mi asi exploduje. A pritom je vzorec taky jednoduchy:

   Soros riadi Kisku, Kiska riadi Brocku cez kulturny program a limonady na nadvori, Brocka riadi Fuzaka cez piva u Javeho, Fuzak s Viskupicom nicia trnavsky hokej aby tam nehrali trnavske deti ale deti imigrantov, ktorych sem potajomky dovezeme. Nechapem co je na tom nezrozumitelne. Tento vzorec si zapamataj a nebude ta ani hlava bolet. Zapamataj si hlavne, ze vsetko zacina a konci na 5th Avenue in New York.

   • 6.1.1
    chaos says:

    Neplač tu stále Fúzak, vieme že trafená hus gága.
    Bročka sa o svojej vôli spája s politickými stranami to je fakt.
    Joffo vykrikuje, že je proti slušnému Slovensku to je fakt.
    Kiskajugend rozbíja pravicu to je fakt.
    Robia to dobrovoľne sami od seba, alebo aj na rozkaz.
    To je aktuálna ponuka pre voličov.
    Toto je článok o komunálnych voľbách.
    Nevyjadruj sa za každú cenu k tomu, o čom docela nemáš šajnu.

  • 6.2
   bolesť says:

   Bože Blaha,ten smerácky primitív.No čo už banda zlodejská,ktorá pachtluje s Talianskou mafiou a okráda vlastných poľnohospodárov.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.