reklama

Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí. Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra.

V komunálnych voľbách rozhodujú občania o poslancoch obecných a mestských zastupiteľstiev, v obciach a mestách sa volia aj primátori a starostovia.

Andrej Danko určil aj lehotu na určenie volebných obvodov pre voľby poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev a počtu poslancov obecných zastupiteľstiev v nich do 17. augusta 2018.

Ilustračné foto

Lehota na vytvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností je stanovená do 11. septembra 2018.

Lehotu na utvorenie miestnych volebných komisií je určená do 11. septembra 2018 a lehotu na prvé zasadanie komisií je do 18. septembra 2018.

Ako informovala Národná rada SR, okresné volebné komisie a okrskové volebné komisie budú vytvorené do 11. októbra 2018 a prvýkrát zasadnú najneskôr do 24. októbra 2018.

Voliť do orgánov samosprávy obce môže plnoletý obyvateľ obce, ktorý má v nej trvalý pobyt.

Za obecných či miestnych poslancov môžu byť zvolení obyvatelia obce s trvalým pobytom a musia mať aspoň 18 rokov. Kandidát na starostu alebo primátora musí dovŕšiť vek 25 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2018 15:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.