reklama

Kandidáti do novembrových komunálnych volieb sa musia prihlásiť do 11. septembra

Komunálne voľby 2018 budú v sobotu 10. novembra. Ministerstvo vnútra SR informovalo, že kandidáti na primátorov, starostov a komunálnych poslancov a politické strany, ktoré kandidátov navrhujhú, musia podať kandidačné listiny najneskôr do 11. septembra 2018.

Za poslanca obecného či mestského zastupiteľstva môže byť zvolený obyvateľ, ktorý má trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje, a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Za starostu obce môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý v nej má trvalý pobyt a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

Prekážkou práva byť volený je výkon trestu odňatia slobody, právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené a pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

Ilustračné foto

V komunálnych voľbách rozhodujú občania o poslancoch obecných a mestských zastupiteľstiev, v obciach a mestách sa volia aj primátori a starostovia.

V Trnave bude aj po novembrových voľbách 31 poslancov mestského zastupiteľstva.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko určil lehotu na určenie volebných obvodov pre voľby poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev a počtu poslancov obecných zastupiteľstiev v nich do 17. augusta 2018.

Lehota na vytvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností je stanovená do 11. septembra 2018.

Lehotu na utvorenie miestnych volebných komisií je určená do 11. septembra 2018 a lehotu na prvé zasadanie komisií je do 18. septembra 2018.

Ako informovala Národná rada SR, okresné volebné komisie a okrskové volebné komisie budú vytvorené do 11. októbra 2018 a prvýkrát zasadnú najneskôr do 24. októbra 2018.

Voľba v komunálnych voľbách je jednokolová. Za poslancov zastupiteľstva budú zvolení kandidáti, ktorí získajú vo volebnom obvode v poradí najviac platných hlasov.

Za starostu alebo primátora bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov.

Komunálne voľby 2018 budú stáť približne 8,9 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2018 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Kandidáti do novembrových komunálnych volieb sa musia prihlásiť do 11. septembra”

 1. 1
  Nooo says:

  Nóóó …
  Ďalšou podmienkou k platnej kandidatúre na primátora, ale aj poslanca🙊, by mal byť negatívny nález od Dr. Chocholouška.
  Takisto by sa už zvoleným poslancom, primátorom a starostom mala naordinovať periodická prehliadka u Dr. Chocholouška. Niektorí počas výkonu tejto funkcie na túto prehliadku celkom slušne dozrejú (to je vtedy, keď začnú svoje rozumy intenzívne šíriť okolo seba). Presviedčame sa o tom veľmi často 🐒 🦍👶. Aj tu.

  • 1.1
   hlavné! says:

   To hlavné je však ale byť nezávislý a nezdravo ambiciózny a nemať nič poriadne v životopise! A zakričať Je Suis Brovca. A milovať anjela Kisku a čítať Denník N. Toto je cesta pre skazu Trnavy! (ohoľte sa)

   • 1.1.1
    Terka says:

    Ja by som navrhla povinný odber biologického materiálu a za prísnych bezpečnostných opatrení vykonať nezávislý rozbor na prítomnosť zakázaných prostriedkov.

 2. 2
  KDH prebudenie prosíme says:

  Ja prosím KDH v Trnave o prebudenie sa!

  • 2.1
   Mirec says:

   No, a ja by som poprosil, aby KDH zostalo natrvalo v stave hlbokej hibernácie (a nie som šialený fanúšik súčasného primátora).

   • 2.1.1
    Mircovi says:

    Je to uhol pohladu Mirec. Mame len dvoch kandidatov. R. Mraza a P. Ondrejku. Jeden z nich to mysli vazne, ale jeho kampan, no neviem… a P. Ondrejka je zrejme len zart. P. Brocka vyhra s prehladom ak R. Mraz nebude vediet prebudit 10 tis. a viac ludi. Normalnych, konzervativnych ludi.

    • 2.1.1.1
     benetton says:

     Cize normalny clovek je konzervativny a voli kdh? lebo ja si o sebe myslim ze som dost konzervativny, ale teda kdh-smer machinery volit nemienim, aj ked velmi konzervativne tlmili investicie do mesta a vytvarili financnu rezervu do buducna a vyhodne predali pozemky casnikovy :) …

  • 2.2
   Prebudenie says:

   nespokojní členovia KDH zakladajú nový politický subjekt – Kresťanská demokracia, život a prosperita
   tých členov čo už terajšie KDH opustilo má byť okolo 2000

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.