reklama

O dospievaní s plnou vážnosťou aj humorným nadhľadom

V pondelok 9. júla 2018 v kultúrnom centre Malý Berlín vystúpi pod režijným vedením trnavskej rodáčky Dany Račkovej pražský divadelný kolektív Performalita. V hre Like Me If You Can zaujímavo spracúvajú tému dospievania. Vstupné na predstavenie je 5 €, vstupenky budú v predaji len pred začiatkom podujatia.

Tvorivý kolektív sa v hre vracia v čase o niekoľko rokov späť do obdobia svojho vlastného dospievania a problémov, ktoré boli v tomto období živé a akútne. Témy, ktoré sa dospelým zdajú často banálne, berú umelci Performality so všetkým rešpektom, vážnosťou aj s humorom a stavia ich doprostred javiska, aby sa s nimi konfrontovali a ponúkli dôležitú rovinu porozumenia naprieč generáciami.

Inscenácia Like Me If You Can je primárne určená mladému divákovi od 13 do 30 rokov, no zabaví sa každý, kto má chuť aj odvahu zaspomínať na svoje pubertálne roky. Návštevníci možno zistia, že problémy späté s dospievaním nemusia ani zďaleka s pribúdajúcim vekom zmiznúť.

Foto: Performalita

„Počas tvorivého procesu sme si uvedomili, že väčšina z vecí, ktoré nás trápili vtedy, nás trápia stále. Že sa toho veľa od tej doby vlastne nezmenilo. To, že sa niekedy cítime na svete sami a nevieme sa o tom s nikým porozprávať, to, že nechceme byť tým, kým sme a tam, kde sme, že nechceme robiť to, čo robiť musíme, že niekedy bolí celý svet… to všetko sa objavovalo vtedy a z času načas sa objavuje aj teraz. Okolo tridsiatky sme však dosiahli určitý nadhľad, ktorý nám dopraje veľkú dávku humoru vo všetkých tých bolestných témach. To jediné je ten veľký generačný rozdiel,“ vysvetľuje počiatočnú inšpiráciu trnavská režisérka Dana Račková.

Performalita je česko-slovenský divadelný súbor a okrem Trnavčanky na poste režisérky sa môžete tešiť na hereckú dvojici Karolina Zajdel a Fipila Šebšajeviča. Autorská inscenácia je postavená na princípoch alternatívneho divadla a na jej vzniku sa podieľali všetci tvorcovia počas celého procesu.

Názov Like Me If You Can v sebe schováva rovinu honby za virtuálnou popularitou, pretvárkou, falošnú identitu, ale aj rovinu úprimnosti, túžby, lásky, hľadania vlastnej originality a sebauznania.

Vstupenky si môžete rezervovať e-mailom na adrese rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Vznik inscenácie pre mladé publikum finančne podporili International Visegrad Fund, Art District 7 (Praha 7) a Nadace Umění pro zdraví. Inscenácia je súčasťou medzinárodného projektu Young Visegrad Imagination, do ktorého sa zapojili deti a mládež z Čiech, Poľska, Slovenska a Maďarska.

Mediálnymi partnermi kultúrneho centra Malý Berlín sú Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2018 23:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.