reklama

Zápas Spartak Trnava – Crvena Zvezda Belehrad si vyžiadal bezpečnostné opatrenia. Dotknú sa predaja alkoholu a dopravy na Kollárovej ulici

V súvislosti s futbalovým stretnutím medzi mužstvami FC Spartak Trnava a FK Crvena Zvezda Belehrad, ktoré sa sukutoční v utorok 14. augusta na futbalovom štadióne Antona Malatinského – City aréna v Trnave, prijíma polícia bezpečnostné opatrenia.

Na nevyhnutne potrebný čas bude polícia uzatvárať Kollárovu ulicu.

„K jej čiastočnému uzatvoreniu príde v čase približne od 16.30 do 23.30 h, pričom toto obmedzenie sa môže meniť podľa vývoja bezpečnostnej situácie,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Kollárova ulica bude uzatvorená od križovatky s Rázusovou pri Právnickej fakulte TU po vjazd do podzemných garáží City Areny. Obyvateľom Podjavorinskej ulice bude umožnený vjazd od Kollárovej ulice oproti vchodu do nákupného centra City Arena.

Ilustračné foto

Na vyhradenom území v okolí štadióna bude v utorok platiť aj zákaz predaja alkoholu s obsahom vyšším ako 4,1 objemových percent v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín alebo na iných verejne prístupných miestach nachádzajúcich sa v Trnave.

Zákaz sa týka prevádzok na uliciach Kollárova, Športová, A.Žarnova, Halenárska, Hlavná, Kapitulská, Paulínska, Hlboká, Spartakovská, Dolné bašty, Strelecká, B.S. Timravy, Ľ.Podjavorinskej, Orolská, Vajanského, Radlinského, Hviezdoslavova, Františkánska, Štefánikova, na Trojičnom námestí a Námestí Slovenského národného povstania; – v priestoroch futbalového štadióna Antona Malatinského v Trnave a v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín alebo iných verejne prístupných miestach nachádzajúcich sa v nákupnom centre CITY ARENA v Trnave.

Mesto Trnava rozhodlo o vyššie uvedenom zákaze na základe žiadosti Krajského riaditeľstva PZ v Trnava v súvislosti s konaním futbalového zápasu medzi mužstvami FC Spartak Trnava a FK Crvena zvezda Belehrad.

„Toto preventívne opatrenie je žiadúce vzhľadom na bezpečnostnú situáciu a časté hromadné narúšanie verejného riadku, ktoré boli zaznamenané v minulosti medzi futbalovými fanúšikmi. Mesto Trnava v spolupráci s UEFA týmto z dôvodu zachovania bezpečného priebehu odporúča prevádzkovateľom stravovacích a pohostinských zariadení v lokalitách dotknutých rizikovým futbalovým zápasom, aby podávali nápoje výlučne v plastových pohároch,“ informuje mesto Trnava.

Rozhodnutie je vydané na základe zákona o organizovaní verejných športových podujatí a zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov.

Podávanie alkoholu je zakázané v utorok 14. augusta 2018 v čase od 15. do 24. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2018 23:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.