reklama

Jedenásť poslancov podpísalo návrh na zvolanie mimoriadneho mestského zastupiteľstva

Jedenásť poslancov naprieč všetkými poslaneckými klubmi svojimi podpismi podporilo návrh na zvolanie mimoriadneho Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Návrh doručili do podateľne mesta v utorok 18. septembra 2018. Informoval o tom Predseda poslaneckého klubu Naše mesTTo Rastislav Mráz.

Jediným bodom programu má byť prerokovanie aktuálneho súdneho sporu Mesta Trnava voči spoločnostiam City-Arena a.s. a City-Arena PLUS a.s.

„Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava je zastupiteľským zborom obce, ktorému je ako jedinému v súlade so zákonom o obecnom zriadení vyhradené určovať zásady hospodárenia a nakladania s majetkom obce, schvaľovať najdôležitejšie úkony týkajúce sa tohto majetku a kontrolovať hospodárenie s ním. Žiaľ, o začatí a ďalšom pokračovaní súdneho sporu o určení vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam, ktorý primátor mesta inicioval voči spoločnostiam City-Arena a.s. a City-Arena PLUS a.s. sme doteraz boli informovaní predovšetkým od protistrany, prípadne prostredníctvom informácií zo sociálnej siete a médií,“ konštatoval R. Mráz.

Ilustračné foto

Ako ďalej poznamenal, v záujme minimalizovať ďalšie škody na majetku mesta iniciovala skupina poslancov zvolanie mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Podľa zákona o obecnom zriadení ak požiada o zvolanie zasadnutia obecného zastupiteľstva aspoň tretina poslancov, starosta zvolá zasadnutie obecného zastupiteľstva tak, aby sa uskutočnilo do 15 dní od doručenia žiadosti na jeho konanie.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave má 31 poslancov, jedenásť podpisov pod návrhom na zvolanie mimoriadneho MZ je preto postačujúcich na zvolanie schôdze.

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2018 18:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jedenásť poslancov podpísalo návrh na zvolanie mimoriadneho mestského zastupiteľstva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.