reklama

Trojica poslancov mestského zastupiteľstva vyzýva občanov, ktorých účasť je od pondelka v orgánoch mesta vylúčená, aby im adresovali svoje požiadavky

Od pondelka 21. septembra 2020 platia v Trnave nové opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, na základe ktorých je radnica pre verejnosť uzatvorená, verejnosť bola vylúčená zo zasadnutí mestského zastupiteľstva a zrušené boli aj všetky plánované zasadnutia Výborov mestských častí.

„Občania preto momentálne nemajú možnosť so svojimi podnetmi či sťažnosťami vystúpiť na pôde žiadneho z orgánov mesta. O uvedených nových obmedzeniach rozhodol v pondelok krízový štáb mesta v súvislosti s pandémiou COVID – 19,“ konštatuje vo vyhlásení trojica poslancov mestského zastupiteľstva – Matej Lančarič, Rastislav Mráz a Marián Galbavý, ktorí považujú túto situáciu za zarážajúcu.


Zasadnutie poslancov MZ z apríla 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

„Pod rúškom pandémie COVID – 19 tu prichádza k porušovaniu demokratických práv občanov Trnavy – zúčastňovať sa na verejných zasadnutiach orgánov Mesta Trnavy a vyjadriť tam svoje názory. Považujeme za pokrytecké, keď radnica na jednej strane cez víkend organizovala alebo povolila podujatia ako Stredovek pod hradbami, kolotoče, Food fest s účasťou niekoľko stoviek ľudí, ale na ďalší deň pod rúškom pandémie COVID – 19 vylúčia verejnosť zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva, ktoré sa má uskutočniť 29. septembra 2020 a zároveň zrušia všetky plánované zasadnutia Výborov mestských častí,“ uvádza v spoločnom vyhlásení trojica poslancov Matej Lančarič, Rastislav Mráz a Marián Galbavý.

„Vyzývame preto občanov Trnavy, ktorí sa chceli zúčastniť a predniesť svoje podnety na týchto zasadnutiach, aby sa na nás obrátili a svoje podnety, sťažnosti alebo požiadavky na Mesto nám adresovali najlepšie do e-mailu a my ich prednesieme na pôde Mestského zastupiteľstva 29. septembra. V prípade zložitých podnetov sme pripravení stretnúť sa s občanmi aj individuálne a problematiku prebrať osobne,“ dopĺňajú poslanci.

Trnavských zastupiteľov môžu obyvatelia osloviť cez e-mailové kontakty: matej.lancaric@trnava.sk, rastislav.mraz@trnava.sk a marian.galbavy@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2020 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trojica poslancov mestského zastupiteľstva vyzýva občanov, ktorých účasť je od pondelka v orgánoch mesta vylúčená, aby im adresovali svoje požiadavky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.