reklama

Trojica poslancov mestského zastupiteľstva vyzýva občanov, ktorých účasť je od pondelka v orgánoch mesta vylúčená, aby im adresovali svoje požiadavky

Od pondelka 21. septembra 2020 platia v Trnave nové opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, na základe ktorých je radnica pre verejnosť uzatvorená, verejnosť bola vylúčená zo zasadnutí mestského zastupiteľstva a zrušené boli aj všetky plánované zasadnutia Výborov mestských častí.

“Občania preto momentálne nemajú možnosť so svojimi podnetmi či sťažnosťami vystúpiť na pôde žiadneho z orgánov mesta. O uvedených nových obmedzeniach rozhodol v pondelok krízový štáb mesta v súvislosti s pandémiou COVID – 19,” konštatuje vo vyhlásení trojica poslancov mestského zastupiteľstva – Matej Lančarič, Rastislav Mráz a Marián Galbavý, ktorí považujú túto situáciu za zarážajúcu.


Zasadnutie poslancov MZ z apríla 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

„Pod rúškom pandémie COVID – 19 tu prichádza k porušovaniu demokratických práv občanov Trnavy – zúčastňovať sa na verejných zasadnutiach orgánov Mesta Trnavy a vyjadriť tam svoje názory. Považujeme za pokrytecké, keď radnica na jednej strane cez víkend organizovala alebo povolila podujatia ako Stredovek pod hradbami, kolotoče, Food fest s účasťou niekoľko stoviek ľudí, ale na ďalší deň pod rúškom pandémie COVID – 19 vylúčia verejnosť zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva, ktoré sa má uskutočniť 29. septembra 2020 a zároveň zrušia všetky plánované zasadnutia Výborov mestských častí,“ uvádza v spoločnom vyhlásení trojica poslancov Matej Lančarič, Rastislav Mráz a Marián Galbavý.

„Vyzývame preto občanov Trnavy, ktorí sa chceli zúčastniť a predniesť svoje podnety na týchto zasadnutiach, aby sa na nás obrátili a svoje podnety, sťažnosti alebo požiadavky na Mesto nám adresovali najlepšie do e-mailu a my ich prednesieme na pôde Mestského zastupiteľstva 29. septembra. V prípade zložitých podnetov sme pripravení stretnúť sa s občanmi aj individuálne a problematiku prebrať osobne,“ dopĺňajú poslanci.

Trnavských zastupiteľov môžu obyvatelia osloviť cez e-mailové kontakty: matej.lancaric@trnava.sk, rastislav.mraz@trnava.sk a marian.galbavy@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2020 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Trojica poslancov mestského zastupiteľstva vyzýva občanov, ktorých účasť je od pondelka v orgánoch mesta vylúčená, aby im adresovali svoje požiadavky”

 1. 1
  hemple pemple says:

  Teatralno teatro tychto troch ohrdnutych stvoreni nabera velkou rychlostou smer do bazin absurdnosti 😁 Nieco takto zufale ba az smiesne nevidi clovek ani v parlamente kde pani poslankyna Tabak rozprava bla bla bla a Pročko ňuňuňu. Tak charakterovo prazdne individiua clovek len tak nestretne, doslova unikat 😁 Sledujem docela pravidelne online vysielanie zastupitelstva a teda okrem starsieho pana na konci tam zvycajne z verejnosti takmer nikoho nevidim. Za to Galbavy si to spoji s food festom a kolotocmi a prizivi sa na par hlupych komentaroch k tejto teme. Docela sa cudujem panovi Mrazovi ze sa spolcuje s tymito dvomi excomunicados z LT, vo viacerych debatach mi prisiel ako racionalny clovek, narozdiel od hentych dvoch co idu prvu signalnu podla aktualnych facebookovych komentarov…

  • 1.1
   docela says:

   Bohemizmus “docela” používal svojho času istý duch svatý :):):).
   Môžeme mu priložiť jeho itelektuálne výplody piatej cenovej skupiny alebo si môžete vyhľadať idividuálne v archíve.

   • 1.1.1
    hemple pemple says:

    Ja neviem a netusim kto by mal byt duch svaty alebo nieco podobne. Som viac-menej nestranny pozorovatel trnavskeho komunalu, v mnohych veciach mam opacny nazor ako primator ale to co predvadza tato trojka…miestami mi je ich az luto. A vyraz “docela” je myslim dost bezny vyraz v nasich zemepisnych sirkach…

    • 1.1.1.1
     Kocur says:

     ze nestranny :))))))
     keby si bol, tak uznas ze to co hovoria tito poslanci pocas zastupitelstva byva casto jednym z mala rozumnych a svetlych momentov.
     a keby si bol nestranny tak sa ti reakcie primatora a niektorych poslancov ich pubertalne usklabky a tupe poznamky na legitimne nazory tychto poslancov velmi velmi prekazaju.
     ale ty nestranny urcite nie si.

  • 1.2
   Inkvizícia says:

   Ty odkiaľ vieš, že boli z Lepšej Trnavy exkomunikovaní ?????
   A boli exkomunikovaní ??? Z lat. ex-communicare – postaviť mimo spoločenstvo, kým nepríde k náprave previnenia, používané výlučne v náboženskom spoločenstve / judaizmus, kresťanstvo /.
   Si debil ? Používaš výrazy, ktorým nerozumieš docela.

   • 1.2.1
    sekta says:

    Mýliš sa ON to myslel presne takto.
    Táto strana nestrana a nepolitická politika teraz letí.
    Nemajú stanovy, pravidlá, nevolia funkcionárov. Chovajú sa ako sekta.
    V čele hlavný Exorcista, Inkvizítor ktorý rozhoduje o všetkom.
    Centrálny mozog.
    Ostatní iba politbyro bez kompatencie a členovia – otroci. To je ich štruktúra. Takto fungujú a sú šťastní.

    Dám príklad :
    Naposledy na MZ išli kupovať nejaký pozemok za 700.000 eur.
    Odsúhlasila to majetková komisia LT v zložení – Mgr. Tibor Pekarčík, Juraj Fuzák, Ing. Peter Šujan, PhDr. Šimon Štefunko, Mgr. Ľuboš Kollár, Mgr. Stanislav Hric, Adam Peciar,
    následne to odsúhlasila Mestská rada celá LT – Mgr. Tibor Pekarčík
    Ing. Peter Šujan, Juraj Fuzák, Ing. Juraj Novota, Marcel Krajčo, Mgr. Marek Neštický, Emanuel Gronský, PhDr. Eva Nemčovská, PhD. Juraj Šarmír,
    MUDr. Štefan Krištofík, MPH.
    V deň konania MZ to po 2 minútach Exorcista – Inkvizítor zrušil lebo je vysoká cena
    Chápete ? Ja nie. Dovtedy po odsúhlasení v komisii a MR cca 10 ľuďmi nebola cena vysoká potom zrazu bola, lebo ON rozhodol.
    Otázka – načo nám je nekompetentná majetková komisia a neschopná MR ktorá netušila celý čas, že cena je vysoká? Zrazu sa zmenilo zadanie?
    ON z nich spravil handry, lokajov ale ONI sú šťastní a oslavujú vodcu.
    Tragikomédia v priamom prenose.
    To netvrdím ja. To potvrdil ON.

  • 1.3
   Trnavak says:

   Ako teatrálne mi príde vylúčenie verejnosti z MZ.Načo potom šašo povoloval kolotoče a food festival na námestí?Z akého dôvodu je vlastne TT v červenej zóne?Komedianti,položte konečne svoje funkcie!

 2. 2
  hokejista says:

  Je zarážajúce že primátor sa bojí aj vlastného tieňa, nie to ešte svojich voličov. Na proti epidemické opatrenia kašle a schováva sa za ochranu svojej rodiny. Namiesto toho pri plánovanej akcii na námestí a v promiške mohol dať poumývať spevnené plochy v oboch lokalitách, kde sa konali akcie pod záštitou mesta. Zároveň mohol dať poliať stromy pagaštanu konského ,ako jedno z opatrení v boji s ploskáčikom. Veľmi dobre v Trnavskom hlase píše p. Majtánová, čo by sa malo robiť a nerobí sa v boji s ploskáčikom. Takže hovorkiňa mesta priamo usvedčila primátora z trestného činu zanedbania svojich povinností.

 3. 3
  hejter says:

  Napísal som to aj včera, napíšem to aj dnes – v Opatrení RVÚZ ( http://www.ruvztt.sk/images/stories/2020/aktuality/2020.09.18/2020_03372_OE_Opatrenie%5B9750%5D.pdf ) je uvedené, že “zákazy sa nevzťahujú na zasadnutia a schôdze štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy a zasadnutia (schôdze), ktoré sa uskutočňujú na základe zákona”.
  Preto na rušenie VMČ a vylúčenie verejnosti z MZ nevidím dôvod, skôr to vidím tak, že sa niekto bojí ukázať medzi ľudmi a radšej by robil veci v skrytosti. A to bolo pár rokov dozadu rečí o transparentnosti, zapájaní občanov do činnosti samosprávy a o otvorenom prístupe…

  • 3.1
   hokejista says:

   Ja by som tú situáciu nepodceňoval. Nariadil zasadanie MZ bez občanov. Môže zobrať od imitácie od južnej brány dvoch zbrojnošov aj šaša, tomu vymeniť hlavu za svoju a pýtam sa ako sa tam chceš dostať. Keleši keďže niekedy sa odvážil oponovať, tak letel a kto sa teraz odváži povedať svoj názor. Bezpečnostnú situáciu má pevne v rukách, takže sa môže starať o svoju rodimu.

  • 3.2
   tectle mechtle says:

   hejter to vysvetlil jasne. Je to nad rámec opatrení RVÚZ a teda v rozpore so zákonom. Nerozumiem čo sa tu hemple odbavuje.

   • 3.2.1
    hokejista says:

    Od kedy platí v Trnave zákon ? Po nástupe Bročju ml. platí len jeho výklad zákona. Môžeš to posunúť kamkoľvek všade má svojich ľudí .

 4. 4
  Šaňo says:

  ket sa o tyto 3 koly nikdo v Trnave ani cajglom neopre tak to robá jak je tutaj napisané

 5. 5
  Fuzaty says:

  Myslis Ducha Svateho alias Juraja Fuzaka? Mas pravdu, je to presne jeho vyjadrovanie. Ja tiez sledujem online zasadnutia, ale ked pocuvam tie jeho primitivne invektivy a neustale napadania oponentov s inymi nazormi, tak to je cista tragedia. Mysli si, ze je buldozer, ktory moze zrovnat a urazat kazdeho s inym nazorom

 6. 6
  Peticia says:

  Staci si pozriet program zastupitelstva a hned vam docvakne, preco primator vylucil verejnost. Ma sa tam totiz prejednavat peticia proti vystavbe na Medzihaji a boji sa, ze by tam prisli nahnevani Ruzindolcania, ktory mu v Ruzindole na schodzi dali poriadne kosom 🙂

 7. 7
  Zdravie says:

  Platí, kto povolil, podpísal a nesie zodpovednosť za akcie počas víkendu, keď od septembra rastú čísla a vo štvrtok pred spustením víkendových akcií mesto sa vyhlásilo za červenú zónu. Nie som zástanca zakazovania, ale nemôže mesto iným zakazovať a ono si robí čo chce. Tam kde sa to hodí tam sa nemôže na radnicu. na mz a tam kde sa opäť niekomu hodí tam sa môže na kolotoče, bufet z auta priamo na Trojičnom námestí, streľba počas Stredoveku za hradbami. Z tohto sa javí, že sa tu nerozhoduje kontinuálne, zmysluplne a právne spravodlivo, ale podľa ľubovôle. Potom mi je jedno kto na to upozorni radšej slabý alebo odmietnuty občan či poslanec, ako nekriticka mlčiaca väčšina.

 8. 8
  OP says:

  Spupná svojvôľa je nástrojom v rukách indivíduií, ktoré sa ľahostajnosťou väčšiny voličskej základne dostali k moci. Ešteže tu máme troch muškatierov, ktorí sa voči týmto fintám neboja ohlásiť. Strýco “hemple temple” z čísla 1, po tebe tu ostal len príspevok kanálového typu so sírovodikovým odórom.

 9. 9
  peter says:

  Je mi to velmi luto,ze ti pani,co zvysili dane z nehnutelnosti za rok 2020 s odovodnenim,ze ked nechceme len svietit a kurit, tak oni chcu kupovat pozemok v extravilane mesta za nehorazne peniaze. Rozumnejsie by bolo predlozit trnavskej verejnosti silne argumenty preco je to take nevyhnutne. Aktualne sa tomu hovori HODNOTA ZA PENIAZE
  .Nakup pozemku je len prvy krok. Treba povedat aj to “B”. Aka bude investicia do Kravského pozemku v následnom kroku.
  Skutocne treba zvazovat,co ma pre mesto vacssiu prioritu.
  Apropo,,co takto predlozit nejaky generel navstevnosti parku v Strkoch ?
  Budeme tam nasilu tlacit dalsi park ? Uvedomujem si,ze zelene nie je nikdy dost,ale za take peniaze ? Vlak do Smolenic stoji 1,5 eura – jedna mala zmrzlina.
  Styria ludia v aute su v Malých Karpatoch za 20minut.

  • 9.1
   sprava says:

   Občania mesta čo predali najkvalitnejšiu pôdu pod automobilku, aby mali kde pracovať zahraničný robotníci za 3,32 eura, by mali dostať medailu a ročnú rentu po dobu 10 rokov. V tomto prípade sa skryto hovorí o širšom zámere vedenia mesta. Pošuškáva sa o premiestnení strelnice, aby v rekreačnej zóne nebol veľký hluk. Stačí hluk z vyťaženej cesty. Potom spravíme ešte jednu bačorinu, čo nebude problém, pre výšku spodnej vody, vysadíme stromy a nová rekreačná zóna bude na svete. Kamenáč môže sa po tichu stať stavebná zóna. V tom spočíva tá HODNOTA ZA PENIAZE.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.