reklama

Brotherly Jam: Bratské duo na októbrovom Modrom štvrtku

Októbrovým pokračovaním šiestej sezóny projektu Trnavskej hudobnej spoločnosti, o.z. a hudobnej skupiny Second Band je projekt “Modrý štvrtok” s hosťom – trnavskou skupinou Brotherly Jam. Projekt tak postupne predstavuje domáce skupiny a jednotlivcov z trnavskej klubovej scény.

Októbrovým hosťom večera šiestej sezóny bude trnavské duo, ktoré je domácemu publiku známe z vystupovania na mestských projektoch či z mestskej klubovej scény.

Členovia skupiny – Mário Gajarský a Denis Bango pôsobia v spoločných hudobných projektoch už viac ako 10 rokov. Na konte majú množstvo albumov a nahrávok, ktoré obsahujú ako ich autorskú tvorbu, tak aj osobité prevedenia hitov klasických interpretov z éry 50-tych a 60-tych rokov.

Odohrali množstvo koncertov, spolupodieľali sa na rôznych projektoch iných umelcov a aktívne produkujú materiál pre spoločné aj sólové projekty.


Brotherly Jam

Napriek tomu, že o sebe hovoria, že im v žilách koluje “bluesová krv” – ich široký hudobný záber im umožňuje pracovať aj v iných žánroch či v hudobnom experimentovaní. Vystúpením s domácim “house band-om” – skupinou Second Band – tak trnavskému publiku predstavia hudbou silu spoločného vyjadrovacieho jazyka.

Podujatie Modrý štvrtok je zamerané na podporu nehmotného kultúrneho dedičstva, podporu menšinových hudobných žánrov, výročného festivalu Blues Moods, ktorý sa koná každoročne na jeseň na území mesta, ale aj ako spestrenie voľnočasových aktivít občanov mesta.

Októbrový Modrý štvrtok sa uskutoční 18. októbra 2018, so začiatkom od 20.00 h v priestore Vodáreň Craft Bistro na Okružnej ul. č. 6 v Trnave. Cena vstupného je 3 €.

Podujatie Modrý štvrtok | Blue Thursday podporujú: Libros, Halada – advokátska kancelária, Real Centrum, Vodáreň Craft Bistro, Webhouse, Rádio Bunker, Rádio Devín, Mestská televízia Trnava, média Trnavsko a Trnava Dnes ako aj portály domesta.sk, trnavalive.sk, trnavskyhlas.sk, slovakblues.sk a bluesmusic.sk.

Peter Stojka
Trnavská hudobná spoločnosť, o.z.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2018 10:19. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.