reklama

V Trnave sa bude hovoriť o interakcii priemyslu budúcnosti s mestom

Vývoj priemyslu má v mnohých mestách určujúci vplyv na ekonomiku miest a život ich obyvateľov. Témou odborného podujatia TECH TOWN CONFERENCE budú možnosti rozvoja miest so silným priemyslom.

Podujatie je profilované ako vysoko expertné fórum, zamerané na diskusiu o spôsoboch, akými môže stredne veľké mesto s priemyselnou tradíciou, ako je aj Trnava iniciovať a podporiť transformáciu pracovných miest, najmä v priemysle a súvisiacich sektoroch, na pozície s vysokou pridanou hodnotou.

„Primárnou témou podujatia bude podpora zvyšovania inovatívnej schopnosti lokálneho priemyslu, rozširovania aktivít vo výskume a vývoji v spolupráci s lokálnymi vedcami a s využitím megatrendov digitalizácie a Smart Industry,“ komentuje Martin Jesný, analytik odborného magazínu Revue Priemyslu, ktorý je hlavným dramaturgom konferencie a rovnako jej moderátorom.

Ilustračné foto: Hotel Holiday Inn

Konferencia je určená predovšetkým zástupcom priemyslu a ďalších firiem, reprezentantom vzdelávacích a vedeckých inštitúcií v meste a regióne. Súčasťou bude predstavenie dosahov nových stratégií v hospodárstve.

Tie budú medzi ohlásenými témami príhovoru štátneho tajomníka MH SR Rastislava Chovanca, a aj predmetom odbornej diskusie v podobe idea rozvoja priemyselného mesta ako súčasti vládnej politiky.

Súčasťou podujatia budú odborné prednášky a diskusie o ekonomickom zameraní Trnavy, poskytnutie SWOT analýzy mesta v kontexte rozvoja priemyslu ako aj téma Urban Smart Specialisation, o ktorej bude na konferencii hovoriť expert z úspešného priemyselného mesta v Českej republike.

Popoludňajšia časť programu sa bude venovať témam vzdelávania, rozvoja dopravnej infraštruktúry a predovšetkým téme inovácií ako hlavnej konkurenčnej výhody ekonomického rastu mesta.

Viac informácií nájdete na www.techtownconference.sk.

Konferenciu môžete sledovať aj na Facebooku, link tu.

Dejiskom odbornej konferencie TECH TOWN CONFERENCE, ktorú pripravuje priemyselná iniciatíva Občianske združenie obyvateľov mestskej časti Kačačnice vo Svätom Jure – Miesto pre život v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR bude 26. októbra 2018 hotel Holiday Inn Trnava.
Programovým a mediálnym partnerom podujatia je magazín Revue priemyslu.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2018 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.