reklama

Okultná raketa z Brazílie privezie do Trnavy aj berlínsky a ostravský underground. Rakta, Mireille Dark a München Konflikt v Malom Berlíne

Trio Rakta zo São Paula v Brazílii je skupina príliš divoká na to, aby sa dala vtesnať do bežných škatuliek. Svojou hudbou a postojmi prepájajú punk, psychedéliu a spiritualitu. Ich názov pochádza zo sanskrtu a znamená „krv“.

Manipuláciu so syntetizátorom a efektovými pedálmi dopĺňajú masívne basové linky a rituálne bubny. Texty sú vzývané ako mantry, skladby prestávajú byť piesňami a stávajú sa prekladom emócií do rytmov a zvukov, prekrývajúcich sa až po okraj chaosu.

Jedinečný a drsný zvuk dopĺňa inštinktívny a slobodný prejav členiek skupiny.

V roku 2013 vydali svoju prvú platňu a koncertovali tri mesiace po USA a Európe. Zatiaľ posledný album III vyšiel v roku 2016. Predstavili ho už v USA, Japonsku, Latinskej Amerike. Malý Berlín v Trnave je jedinou slovenskou zastávkou na ich európskom turné.

Mireille Dark spája troch členov berlínskej podzemnej scény. Každý z nich vychádza z odlišného prostredia – jazz, blues a psychedélia.

Ich hudba je kolážou melodických soundtrackových kúskov so snovými dronmi a temnou atmosférou.

Tak ako oni, aj München Konflikt z Ostravy v súčasnosti vydáva debutový album.

Obsesívny kopák poháňa škrípajúcu gitaru, ktorú občas uzemní minimalistická linka elektroklávesov alebo naopak rozhodí ako nečasovaná bomba. A z pozadia vystupuje vokál jemný ako britva.

Koncert skupín Rakta, Mireille Dark a München Konflikt sa uskutoční v stredu 5. decembra o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave. Lístky v cene 5 eur sú dostupné v predpredaji na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať za 7 eur od 19.30.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2018 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.