reklama

Trnava privíta najlepších mladých ekonómov z celého kraja

Ekonomická olympiáda pre stredoškolákov rozbehla svoj druhý ročník na Slovensku. Jej úlohou je súťaživou formou priblížiť praktické otázky z ekonomického a finančného sveta. Počas februára zavíta do všetkých ôsmych krajských miest Slovenska.

V prvom (školskom) kole druhého ročníka Ekonomickej olympiády sa zapojilo neuveriteľných 5300 stredoškolákov, čo je o 1300 viac ako minulý rok. Z celkového počtu postúpilo 438 súťažiacich do krajských kôl.

Stredoškoláci z Trnavského kraja sa stretnú už 8. februára 2019 o 10:00 hod. na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Zo 499 súťažiacich v tomto kraji postúpilo 41 študentov do ďalšieho kola. Priemerná úspešnosť bola okolo 45 %, najlepšie výsledky zaznamenali žiaci z Obchodnej akadémie na Kukučínovej ulici v Trnave, informovala riaditeľka programu Ekonomická olympiáda Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS Monika Budzák.

FOTO: ekonomickaolympiada.sk

„Ekonómia je o premyslenom, účelnom a hospodárnom nakladaní dostupných prostriedkov pre zlepšenie kvality nášho života. Týka sa nás neprestajne a všade – počnúc školstvom, zdravotníctvom až po vývoj a použitie umelej inteligencie. Preto považujem Ekonomickú olympiádu za skvelú príležitosť pre študentov otestovať sa a učiť sa uvažovať v ekonomických súvislostiach,“ hovorí Blanka Kolníková, učiteľka na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave.

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz je organizátorom najväčšej súťaže z ekonómie a financií, ktorá bude mať tentoraz aj medzinárodný rozmer. Úspešných slovenských finalistov čaká medzinárodné kolo, v ktorom si budú môcť zmerať svoje ekonomické sily s rovesníkmi z Česka a Maďarska.

Na Slovensku projekt nadviazal partnerstvo s ôsmymi univerzitami, z ktorých niektoré sa rozhodli prijať úspešných súťažiacich na vysokoškolské štúdium bez prijímacich skúšok.

Na správnosť a zrozumiteľnosť súťažných otázok dohliadajú poprední ekonómovia, ako napr. prof. Ferdinand Daňo (Ekonomická univerzita v Bratislave), prof. Josef Šíma (VŠ CEVRO Institut v Prahe), Ľudovít Ódor (Národná banka Slovenska), doc. Ján Šebo (Ekonomická fakulta UMB), Martin Šuster (Národná banka Slovenska), Marcela Veselková (Slovenská ekonomická spoločnosť), či Juraj Karpiš (INESS). Ekonomickú olympiádu taktiež podporujú Slovenská asociácia poisťovní či Slovenská banková asociácia.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2019 7:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava privíta najlepších mladých ekonómov z celého kraja”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.