reklama

Poľovníci z celého kraja vystavujú v Západoslovenskom múzeu svoje trofeje

Na 2. krajskej výstave poľovníckych trofejí v Západoslovenskom múzeu, ktorú slávnostne otvorili 10. septembra, zhromaždili poľovníci z piatich komôr v Galante, Piešťanoch, Senici, Skalici a Trnave výber medailových trofejí srncov, jeleňov, muflónov, danielov, diviakov a šeliem ulovených v roku 2013.

Predseda TTSK Tibor Mikuš ako iniciátor myšlienky medailovej výstavy verí, že jej druhým ročníkom sa preklenie do krásnej tradície.

„Mám radosť, že sa po roku stretávame v Západoslovenskom múzeu a dúfam, že sa raz bude hovoriť o tradičnej výstave medailových trofejí nášho kraja. Verím, že sme začali s veľmi peknou tradíciou. Myslím si, že náš kraj sa má naozaj čím pochváliť. Samozrejme, všetci hovoria o tom, čo je bohatstvo kraja. Ja hovorím, že v prvom rade sú to ľudia, ktorí tu žijú, pretože bez nich by neexistovali obce, mestá, pamiatky, kultúrne diela. Ale ani tá zver v lesoch, by neprežívala v dobrej kondícii,“ vyhlásil Mikuš.

polovnici

Foto: TTSK / Radovan Kukuľa

Úspech takejto poľovníckej výstavy záleží od ochoty poľovníkov vystavovať svoje úlovky. „Každá obvodná poľovnícka komora organizuje chovateľskú prehliadku trofejí zveri ulovenej v sezóne. Tá sa koná od 15. februára do konca marca. Od tej doby si majitelia trofeje prevezmú a následne ich oslovujeme s možnosťou spolupráce. Tento rok sa nám tak podarilo vystaviť 120 trofejí,“ zhodnotil kurátor výstavy a riaditeľ Základnej školy v Jaslovských Bohuniciach Pavol Kaššák.

Zameraním je výstava určená najmä poľovníkom, ale laická verejnosť si tu určite nájde svoje. Stačí si len uvedomiť, že dopestovanie takýchto trofejí zaberie roky driny. Poľovník strávi hodiny chovaním, staraním sa, preberaním a vyraďovaním. Ak by sa na to pozabudlo, tak mnohokrát hrozí rozšírenie chorôb a úhyn aj tých najkvalitnejších jedincov. Nesmieme zabúdať, že poľovník je jedinec, ktorý prvotne vykonáva množstvo práce a trofeje sú toho výsledkom, uvádza sa v tlačovej správe TTSK vydanej pri príležitosti otvorenia výstavy.

2. krajská výstava poľovníckych trofejí potrvá v priestoroch Západoslovenského múzea do 12. októbra 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.