reklama

Na Ekonomickej olympiáde uspela aj študentka Obchodnej akadémie, organizátori ohlasujú už tretí ročník

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz organizuje tretí ročník Ekonomickej olympiády. “V čase hroziacej ekonomickej recesie a predvolebnej nálade získavajú ekonomické vedomosti na dôležitosti. Pozorujeme pritom už dlhé roky, že ekonómii sa na školách venuje málo pozornosti,” konštatuje riaditeľka Ekonomickej olympiády Monika Budzák.

Druhý ročník bol úspešný aj pre zástupcov z Trnavy. Najúspešnejšou školou s najviac postúpenými účastníkmi do krajského kola v Trnavskom kraji sa stala Obchodná akadémia v Trnave.

Obchodnú akadémiu reprezentovala Eva Schwarzová. Eva postúpila do celoslovenského finále kde sa umiestnila na vynikajúcom druhom mieste a v tohtoročnom medzinárodnom finále zaujala veľmi solídnu piatu priečku.

Ilustračné foto: INESS

Kým predmetové olympiády z fyziky, matematiky alebo geografie oslavujú na Slovensku desiatky rokov pôsobenia, Ekonomická olympiáda vznikla len na sklonku roka 2017. Teraz otvára brány nového ročníka už po tretíkrát.

Súťaž organizuje INESS s podporou odborníkov z Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Českej národnej banky, Ekonomickej univerzity v Bratislave, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, či Vysokej školy ekonomickej v Prahe.

Do Ekonomickej olympiády sa minulý rok zapojilo takmer 5300 stredoškolákov zo 180 škôl. Veľké množstvo súťažiacich svedčí o jednoduchosti organizácie pre školy a pedagógov.

Pre registráciu školy stačí niekoľko klikov na webe a vďaka online testovaniu v školskom kole môžu učitelia zapojiť niekoľko desiatok študentov naraz.

Hneď po absolvovaní testu získajú výsledky aj s vyhodnotením, ktoré napovie viac o silných a slabých stránkach v ekonomických znalostiach študentov. Učitelia tak vedia zamerať svoju výučbu na najproblémovejšie oblasti.

Po online školskom kole nasledujú krajské kolá a celoslovenské finále, ktoré prebiehajú už písomne v spolupráci univerzitami. Niektoré z nich umožňujú úspešným súťažiacim prijatie na bakalárske štúdium bez prijímacích skúšok.

Len nedávno – v septembri 2019 – sa podarilo zorganizovať aj pilotné medzinárodné finále, do ktorého sa okrem slovenských študentov zapojili aj českí a maďarskí súťažiaci. Prvé dve medailové priečky vybojovali práve študenti zo Slovenska.

„Pre každého, kto je v bežnom školskom systéme, je Ekonomická olympiáda obrovským krokom vpred. Či už v tom, že ho naučí ekonomicky myslieť, pripraví ho na to, čo bude v budúcnosti robiť alebo ho naučí vidieť nielen osnovy v učebnici ale aj dôvod, prečo ekonómiu naozaj študujeme. A to je realita, s ktorou musíme ekonomické vedomosti v rámci olympiády prepájať,“ skonštatoval Jakub Kučerák, víťaz prvého medzinárodného kola Ekonomickej olympiády.

Prihlasovanie do Ekonomickej olympiády je otvorené do konca novembra. Všetky potrebné informácie a inštrukcie dostávajú pedagógovia e-mailom.

Viac informácií o olympiáde ako aj registráciu nájdete na stránke: www.ekonomickaolympiada.sk.

Monika Budzák
Riaditeľka Ekonomickej olympiády

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.