reklama

Atraktívna StreeTT Session bude na Slávii 1. júna. Pozrite sa, čo ponúkne tretí ročník

Interesantné športové výkony v rôznych kategóriách a divácky príťažlivých disciplínach na špeciálnych bicykloch, skateboarding, grafitti a uličné umenie, bábkové divadlo, hudba – a na záver Bercajgel.

Tak vyzerá v kocke ponuka 3. ročníka podujatia StreeTT Session 2013, ktoré sa uskutoční na Deň detí v sobotu 1. júna.

Akciu organizuje Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SKaŠZ).

Podujatie je určené širokej verejnosti, voľne dostupné pre každého. Myšlienkou je inšpirovať mladých k športu či umeniu a ponúknuť tak alternatívu k využívaniu voľného času. Cieľovou skupinou sú predovšetkým mladí ľudia, športoví nadšenci, náhodní okoloidúci. Pripravili sme tiež program pre deti, keďže dátum akcia sa uskutoční práve na Dňa detí,“ priblížil organizátor podujatia Peter Cagala zo SKaŠZ s dovetkom, že zmyslom podujatia je tiež podnietenie mladých ľudí k aktívnemu životu a zlepšenie ich vzťahu k športu ako takému.

street-tt
Divácky atraktívne športové disciplíny, hudba aj umenie – to je Street Session

Foto: Peter Cagala

Dejiskom StreeTT Session bude tak ako vlani športový areál Slávie.

Čo vás čaká:

Súťaženie v disciplíne „street“ je o technických trikoch v podobe skokov na rampách (triky vo vzduchu jako napr. otočky), ďalej o „grindovaní“, čo je jazda po prekážkach na pegoch (zábradlia, tyčky, boxy) a viac technických trikoch, jako pri ich prevádzaní vo fakie (jazde pozadu) a rôznych kombináciách.

O flatlande sa dá taktiež povedať, že je to určitý druh umenia. Flatland je štýl jazdy na BMX, ktorý je predvádzaný na hladkých rovných povrchoch. Na súťaži je talent posudzovaný na základe schopnosti udržiavať koordináciu a rovnováhu pripredvádzaní množstva náročných a elegantných pohybov.

Skateboarding: Návštevníci budú môcť obdivovať aj skateboardovú performance, ktorú predvedú mladí jazdci z o.z. Street sports Trnava.

Graffity a street art: mladí umelci predvádzajú svoj talent

Pablo Workshop: Žiaci Základnej umeleckej školy Pablo budú pomocou šablon, akrylových farieb a sprejov zostavovať z geometrických tvarou obrazce podľa vlastnej fantázie.

Goldsprint: Počas pretekov sú bicykle fixované na rozdiel od klasických, zúčastniť sa môže každý. Aby bol pretek divácky zaujímavejší a vedelo sa počas celého šprintu kto vyhráva, bývajú preteky dopĺňané vizualizáciou, ktorá informuje o stave preteku.

Bercajgel: Súčasťou podujatia bude trnavčanom aj dobre známy Bercajgel – cyklistická jazda mestom Trnava na ktorej sa pravidelne zúčastňuje približne 200 nadšencov všetkých generácií.

Braňo Jobus – Abusus: číta, hrá, spieva a rozpráva.

Bábkové divadlo: Pre nejmenších je pripravené bábkové divadelné predstavenie Ja a moja sestra v podaní divadla MaKiLea Dobrodružstvá kapitána Kotvičku v podaní divadla Agapé a samozrejme trampolína.

Nohejbalový turnaj: pre Trnavčanov na nohejbalových kurtoch NK Slávia Trnava

Jojo: YOYO exhibícia v podaní Slovak yoyo power

Ďalšie podrobnosti o 3. ročníku StreeTT Session a presný časový harmonogram podujatia zverejníme o dva týždne.

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2013 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.