reklama

Exhibičné jazdy na BMX, skejtoch, graffiti, ale aj Bercajgel. Taká bude StreeTT Session 2012

Už túto sobotu, 19. mája, sa uskutoční druhý ročník podujatia „pouličných umení“ StreeTT Session.

Dejiskom prezentácie graffiti, exhibičných vystúpení jazdcov na špeciálnych bicykloch, skateboardoch, ale aj kultúrného programu bude basketbalové ihrisko na trnavskej Slávii. Organizátorom podujatia je mesto Trnava.

Akcia je určené širokej verejnosti, voľne dostupná pre každého, bez vstupného. Myšlienkou je inšpirovať mladých k športu, či umeniu a ponúknuť alternatívu k využívaniu voľného času. Cieľovou skupinou sú predovšetkým mladí ľudia, všetci športoví nadšenci, náhodní okoloidúci, ale pripravený je aj program pre deti. Radi by sme týmto podujatím podnietili mladú generáciu k aktívnemu životu a zlepšili vzťah k športu ako takému,“ uviedol Peter Cagala z mestského úradu.

Súčasťou podujatia bude v sobotu aj ďalšie pokračovanie Bercajgla. Stretnutie priaznivcov bicyklov a cyklistiky odštartuje o 20. hodine rovnako v areáli Slávie. Organizátori Bercajgla zareagovali na hokejový zápas Slovenko – Česko a pôvodne avizovaný termín štartu posunuli o hodinu neskôr.
Na záver článku si môžete pozrieť naplánovanú trasu. Po príchode späť do cieľa sa uskutoční koncert známej kapely Chiki liki tua.

Čo uvidíte a zažijete na StreeTT Session 2012:

Súťaženie v disciplíne „street“ je o technických trikoch v podobe skokov na rampách (triky vo vzduchu ako napr. otočky), ďalej o „grindovaní“, čo je jazda po prekážkach na pegoch (zábradlia, tyčky, boxy) a viac technických trikoch, ako pri ich prevádzaní vo fakie (jazde pozadu) a rôznych ich kombináciách.

O flatlande sa dá taktiež povedať, že je to určitý druh umenia. Flatland je štýl jazdy na BMX, ktorý je predvádzaný na hladkých rovných povrchoch. Na súťaži je talent posudzovaný na základe schopnosti udržiavať koordináciu a rovnováhu pri predvádzaní množstva náročných a elegantných pohybov.

Fixed gear alebo furtošlap, v trnavských končinách nazývaný aj ako FESTKA je bicykel o jednom pevnom prevode. Žiadny kompromis, žiadna volnosť. S týmto bicyklom si vieš veľmi dobre zachovať zotrvačnosť. Pri jazde máš navyše aj adrenalín, keďže na tomto bicykli sa nepoužívajú brzdy. Na StreeTT Session v Trnave sa bude jazdiť niekoľko disciplín a to napríklad šprint, track stand či aj dobre známy alley cat.

Návštevníci budú môcť okrem súťažiacich obdivovať aj skateboardovú performance, ktorú predvedú mladí jazdci z o.z. Street sports Trnava.

Graffity a street art zastúpia mladí umelci.

Novým prvkom na podujatí bude prítomnosť korčuliarov a atraktívnej disciplíny freestyle slalom skating.

Pre najmenších je pripravené divadelné predstavenie Pirátov syn v podaní divadla MaKiLe.

Trasa Bercajgla – sobota 19. mája, štart o 19.00 na Slávii:

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2012 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Exhibičné jazdy na BMX, skejtoch, graffiti, ale aj Bercajgel. Taká bude StreeTT Session 2012”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.