reklama

Žien za volantom autobusov pribúda, vo farbách Arrivy jazdia v Trnave dve vodičky

Vidieť za volantom autobusu ženu dnes nie je nič nezvyčajné. Dôkazom toho je aj 17 vodičiek autobusov spoločností ARRIVA na Slovensku. Aj ony dnes oslavujú Medzinárodný deň žien.

ARRIVA má so zamestnávaním vodičiek na Slovensku dlhoročné skúsenosti.

„Prvá žena – vodička autobusu začala voziť našich cestujúcich už v roku 2011 a odvtedy počet vodičiek narástol,“ hovorí Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Najviac žien vozí cestujúcich v mestskej autobusovej doprave v Nitre, a to deväť. V Nových Zámkoch majú štyri vodičky, v Ružomberku a v Trnave za volantom autobusu pôsobia po dve ženy – vodičky.

FOTO: Arriva

Pôvodné povolania týchto žien sú pritom veľmi rozdielne – od výroby, cez administratívu, školstvo až po hoteliérstvo.

Mnohé si povolanie vodičky autobusu zvolili preto, lebo hľadali zmenu alebo si chceli splniť detský sen. V niektorých prípadoch ide o rodinnú tradíciu, keď za volantom autobusu roky sedávali ich starí otcovia, otcovia alebo bratia.

„Ženy si toto povolanie vyberajú najmä kvôli pozitívnemu vzťahu k šoférovaniu. Radi sa stretávajú s ľuďmi a často hovoria, že ich nebavila práca v kancelárii alebo za pultom. Ženy – vodičky sú medzi cestujúcimi obľúbené. Ľudia oceňujú ich plynulú jazdu, príjemné vystupovanie a empatiu – najmä voči starším ľuďom a mamičkám s kočíkmi. Naše kolegyne si pochvaľujú ochotu a pomoc kolegov, ako aj príjemnú atmosféru v prevažne mužskom kolektíve,“ dodáva P. Helecz.

ARRIVA privíta ďalšie záujemkyne a záujemcov o prácu vodiča autobusu. Spoločnosť pritom ponúka pomoc pri financovaní vodičského preukazu skupiny D, ktorý je na šoférovanie autobusu potrebný.

Zároveň sa ARRIVA usiluje vyjsť vodičkám – matkám v ústrety. Informácie o voľných pracovných pozíciách nájdu záujemkyne a záujemcovia na webovej stránke spoločnosti ARRIVA.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2019 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Žien za volantom autobusov pribúda, vo farbách Arrivy jazdia v Trnave dve vodičky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.