reklama

V Trnave slúži sedemnásť nových autobusov ARRIVY

Spoločnosť ARRIVA v stredu 7. júla 2021 odovzdala do užívania sedemnásť nových autobusov, ktorými bude zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu v Trnave. Modernizovaný vozový park sa spoločnosť zaviazala obnoviť v súlade so zmluvou v dvoch etapách. Nová zmluva na zabezpečovanie verejnej dopravy je uzatvorená na 10 rokov.

Dopravná situácia v mestách a ich okolí je ovplyvnená zvyšujúcim sa počtom osobných automobilov a zaťažovaním cestnej infraštruktúry, čo má vplyv na kvalitu života v mestách a čistotu ovzdušia. Verejná osobná doprava prispieva k zlepšeniu dopravnej situácie v mestách a ich okolí – ARRIVA na Slovensku je preto pripravená poskytovať svojim objednávateľom aj cestujúcim modernú, bezpečnú a spoľahlivú dopravu v súlade s požiadavkami a zmluvnými podmienkami.

Najbližších desať rokov bude spoločnosť ARRIVA Trnava zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu v meste Trnava. Počas platnosti zmluvy, do júna 2031, bude na trinástich linkách s výkonom vyše jeden milión kilometrov ročne nasadených do prevádzky spolu 34 nových autobusov s normou Euro 6 so šetrným prístupom k životnému prostrediu.

„Naše medzinárodné skúsenosti s poskytovaním služieb v oblasti verejnej dopravy sú zárukou spoľahlivého a zodpovedného partnera pre objednávateľov verejnej dopravy. Cieľom spoločnosti ARRIVA na Slovensku je poskytovať pre objednávateľov a cestujúcich bezpečnú, modernú a trvalo udržateľnú službu v požadovanej kvalite. Všetky tieto parametre zodpovedne zohľadňujeme v našich cenových ponukách a teší nás, že sme uspeli aj v tejto súťaži,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

FOTO: ARRIVA

V prvej etape účinnosti zmluvy s mestom Trnava je zaradených 17 nových nízkopodlažných autobusov s normou Euro 6, ktoré nahradia staršie dieselové polonízkopodlažné autobusy s normou Euro 3-4. Službu vo verejnom záujme tak budú v Trnave zabezpečovať vozidlá, ktoré svojimi parametrami poskytujú vyšší štandard cestovania.

Zvyšných 17 vozidiel bude dodatočne vybavených v záujme skvalitnenia služieb a zvýšenia bezpečnosti cestujúcich v súlade so stanovenými štandardmi. Týchto sedemnásť autobusov bude v rámci druhej etapy obnovy vozového parku, ktorá je plánovaná na rok 2026, nahradených novými autobusmi.

Do piatich rokov od podpisu zmluvy tak bude zrealizovaná kompletná modernizácia autobusov. Nové nízkopodlažné autobusy s normou Euro 6 budú zabezpečovať prevádzku mestskej dopravy v Trnave. Autobusy sú vybavené informačnými LCD panelmi, pohodlie cestujúcim spríjemňuje okrem bezplatného pripojenia k internetu prostredníctvom wifi aj akustický informačný systém ohlasujúci názvy jednotlivých zastávok.

„V Trnave máme skúsenosti so zabezpečovaním verejnej dopravy, preto sme radi, že môžeme zodpovedne a spoľahlivo pokračovať v službe obyvateľom a návštevníkom mesta. Novozaradené autobusy, ktoré od dnešného dňa zabezpečia mestskú verejnú dopravu a nahradia staršie, nevyhovujúce autobusy, sú pohodlnejšie, modernejšie a majú aj lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia, navyše sú vybavené kamerovým systémom pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich aj vodičov. Radi by sme obyvateľov motivovali, aby uprednostnili verejnú dopravu pred prepravou osobnými autami a prispeli k zlepšeniu dopravnej situácie i kvality životného prostredia v mestách,“ doplnil Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s.

Nové vozidlá sú navyše vybavené kamerovým systémom. Imobilným cestujúcim a mamičkám s kočíkmi je k dispozícii mechanická výklopná plošina a na komunikáciu s vodičom poslúžia tlačidlá STOP, DVERE, INVALID a ALARM s popisom v Braillovom písme.

„Našou spoločnou snahou je motivovať k využívaniu mestskej autobusovej dopravy čo najviac ľudí. Okrem nových autobusov k tomu patrí aj ďalšia výzva – zefektívnenie cestovných poriadkov. Na ich úprave a vhodnom nastavení v súčasnosti pracujeme spolu s odborníkmi, pričom sme zozbierali množstvo podnetov aj od obyvateľov mesta. Budeme sa snažiť zapracovať ich tak, aby mohla MAD v Trnave čo najlepšie slúžiť verejnosti,“ povedal Maroš Škoda, vedúci odboru dopravy Mestského úradu Trnava.

FOTO: ARRIVA

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2021 18:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.