reklama

Mestské aj prímestské autobusy jazdia zadarmo, radnica a župa zaviedli ďalšie pravidlá pre cestujúcich

Župa aj mesto Trnava zavádzajú bezplatné cestovanie autobusmi.

“Na základe konzultácii Mesta Trnava a spoločnosti Arriva Trnava a v zmysle všetkých preventívnych opatrení v súvislosti s koronavírusom oznamujeme občanom, že cestovanie autobusmi MAD v Trnave bude od utorka 17. do nedele 29. marca 2020 bezplatné,” oznámila trnavská radnica.

V spolupráci s dopravcami župa upraví grafikom a autobusy budú premávať vo „medzisviatkovom režime“.

„Tým sa zredukuje počet spojov, no zachová sa obslužnosť všetkých obcí v kraji. Župa zároveň zavedie počas tejto doby bezplatné cestovanie, aby sme zamedzili akýmkoľvek kontaktom občanov so šoférmi pri kupovaní lístka,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

V mestských aj prímestských spojoch budú na nástup a výstup slúžiť výhradne zadné resp. stredné dvere, aby sa eliminoval kontakt vodiča s cestujúcimi.

“Zároveň žiadame cestujúcich, aby nepoužívali prvé dva rady sedadiel za vodičom aj v prípade, že nie sú označené alebo je označenie poškodené. Všetky ostatné doteraz prijaté opatrenia (vstup iba s ochranou tváre, ideálne aj s rukavicami a víkendový režim jázd) zostávajú v platnosti,” pripomína mestská samospráva.

Jozef Viskupič zdôraznil, že verí, že cestujúci dopravu zdarma nebudú považovať za príležitosť na výlety či návštevy. Toto rozhodnutie slúži výhradne na ochranu vodičov a cestujúcich.

“Tiež platí, že do žiadneho autobusu prímestskej dopravy, ani do žiadnej organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja nesmie vstúpiť osoba bez ochrany dýchacích ciest resp. bez prekrytia tváre. Ak teda občan odmietne toto nariadenie dodržať, vodič autobusu je oprávnený nepokračovať v jazde a a dokonca môže privolať policajnú hliadku,” upozornil.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2020 6:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.