reklama

V októbri spustili predaj cestovných lístkov na prímestské autobusy v regióne Trnava cez aplikáciu alebo platobnou kartou

V piatok 1. októbra 2021 bol spustený smart predaj cestovných lístkov na prímestské autobusy v regióne Trnava. Na vybraných linkách, ktoré zabezpečuje zmluvný dopravca trnavskej župy Arriva Trnava, je možné si lístky kúpiť elektronicky cez aplikáciu, ako aj platobnou kartou priamo vo vozidle. Župa chce službu postupne rozšíriť na všetky prímestské linky.

„Neustále motivujeme ľudí, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov. Prichádzame s rôznymi benefitmi, ako napríklad zľavami pre rodiny, či seniorov. Pri tom všetkom využívame aj smart riešenia a súčasné technológie, ktoré zjednodušia nákup cestovného lístka. ‚Elektronická peňaženka HOPIN‘ na vybraných autobusových linkách, umožní kúpiť si lístok pohodlne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Podobne aj novo zavedená platba kartou priamo v autobuse urýchli nástup cestujúcich,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne avizoval, že župa chce novinky postupne uviesť cestujúcim na všetkých prímestských linkách.

V pilotnej fáze sú nové možnosti kúpy cestovného lístka k dispozícii na troch vybraných linkách dopravcu Arriva Trnava.

Ilustračné foto: Arriva

„Vďaka iniciatíve samosprávneho kraja budú môcť cestujúci využiť nový spôsob platby zatiaľ na troch linkách. Prvou je linka 205 422 po trase Senica-Jablonica-Rohožník-Bratislava. Druhou je linka 205 423 Senica-Smolenice-Modra-Pezinok-Bratislava. Treťou linkou, na ktorej si môžu obyvatelia kúpiť lístok jednoduchšie, je linka 207 416 Trnava-Borová-Budmerice-Bratislava,“ uviedol Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s.

V autobusoch môžu cestujúci po novom platiť bankomatovou kartou vďaka terminálom, respektíve prostredníctvom aplikácie HOPIN.

„Pre záujemcov o virtuálny cestovný lístok sme pripravili jednoduchú aplikáciu, ktorá je bezplatne k dispozícií pre systémy Android aj iOS. Po registrácií je potrebné nabiť si kredit v hodnote 5, 10 alebo 15 eur. Lístok si v aplikácií zakúpite po zadaní nástupnej a výstupnej zastávky. Následne sa ním preukážu vodičovi pri nástupe do autobusu,“ upresnil Richard Lőrincz, CEO spoločnosti HOPIN s tým, že viac informácií o fungovaní aplikácie je dostupných na webovej stránke hopintaxi.com/bus.

Trnavská župa spustila testovaciu fázu projektu vo februári tohto roka. Smart možnosť kúpy lístkov bola možná na linke Gabčíkovo-Šamorín-Bratislava dopravcu SAD Dunajská Streda.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2021 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.