reklama

Parkovné v Trnave už môžu vodiči uhradiť aj platobnou kartou. Mesto inštaluje nové automaty

Mesto Trnava postupne inštaluje nové parkovacie automaty. Z celkom troch desiatok prístrojov funguje k 7. decembru 2021 prvých desať z nich. Novinkou je, že okrem zaplatenia parkovného v hotovosti, cez aplikáciu či SMS správou automaty rozširujú možnosť vykonať platbu bankovou kartou.

„Nové parkovacie automaty kvôli zdržaniu vo výrobe dorazili o čosi neskôr, dnes však už funguje prvá desiatka z nich. Zvyšných dvadsať sa bude inštalovať postupne a po otestovaní budú uvedené do prevádzky,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.


Nový parkovací automat pri Bernolákovej bráne

FOTO: Mesto Trnava

Nové parkovacie automaty prinášajú viacero noviniek:

Parkovné je možné uhradiť v hotovosti aj platobnou kartou.

Okrem tlačeného lístka sa dá zvoliť aj odoslanie potvrdenia o zaplatení na e-mail.

Pri kúpe lístka sa zadáva EČV vozidla. Vďaka tomu už nie je potrebné umiestniť lístok za sklo vozidla, pretože úhrady sa evidujú v elektronickej databáze.

Systém si pamätá e-mailovú adresu vloženú k danému EČV a nie je nutné zadávať ju opakovane pri ďalšej platbe.

Procesom kúpy parkovacieho lístka vás prevedie dotykový 10-palcový displej s intuitívnym ovládaním.

Trnavská samospráva zakúpila 30 takýchto automatov. Prvých desať z nich je už nainštalovaných a po otestovaní fungujú v ostrej prevádzke. Každý deň k nim postupne pribúdajú ďalšie.

Okrem parkovacích automatov je možné parkovné zaplatiť v mobilnej aplikácii DataMesta alebo prostredníctvom SMS správy. Na dlhodobé státie sú k dispozícii parkovacie karty. Ďalšie podrobnosti o parkovaní nájdete na webstránke doprava.trnava.sk

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2021 13:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.