reklama

Parkovacie automaty peniaze vydávať nebudú. Museli by všetky vymeniť

Často sa stretávame s ponosou, že parkovacie automaty v Trnave nevydávajú peniaze. Viacerí vodiči mestu vyčítajú, že ak nemajú drobné mince v hodnote jedného eura, tak musia buď „obetovať“ dve eurá, alebo jednoducho parkovať bez lístka a riskovať pokutu.

„Pravidelne sa mi stáva, že nemám pri seba jedno euro alebo dostatok drobných centov, aby som z nich to euro vyskladal. Ako na potvoru však mám v peňaženke dvojeurovú mincu. Keďže automat z dvojeurovky nevydáva, skutočne nie som ochotný investovať za parkovanie 60 korún v starej mene,“ sťažuje sa náš čitateľ Peter. So svojím problémom nie je sám. Systém, akým parkovacie automaty fungujú, sa nepozdáva aj mnohým ďalším. Súvisí s ním aj skutočnosť, že v okolí parkovacích automatov len ťažko nájdete obchod alebo prevádzku, kde by boli ochotní rozmieňať drobné mince.


Ľudovít Ivanovič z Referátu parkovacej služby Mestského úradu v Trnave tvrdí ža parkovacie automaty používané v Trnave,nie sú určené na vydávanie minci. „Sú to moderné stroje švédskej výroby používané na celom svete. Rovnaké automaty ako u nás v Trnave nájdete od Spojených štátov po Čínu v mnohých krajinách. Nepoužívame teda nejaký nekvalitný a neoverený výrobok. Automaty sú určené na platenie poplatkov či už za parkovanie, alebo aj za rôzne služby. Keďže nemajú zásobník, nie sú určené na vydávanie mincí alebo bankoviek. Technicky ani nie je možné upraviť ich tak, aby peniaze vracali späť,“ vysvetľuje.

Ak by sa mesto rozhodlo, že parkovacie automaty budú peniaze vydávať, muselo by podľa Ľ. Ivanoviča kompletne všetky stroje vymeniť za iný typ. „V súčasnosti je v trnavských uliciach 32 automatov. Hodnota jedného je asi 5-tisíc eur. Celková investícia do výmeny strojov by tak dosiahla najmenej 160-tisíc eur, čo je v súčasnej finančnej situácii jednoducho nereálne,“ konštatuje.
Parkovacia služba chce vodičom, ktorí nemajú pri sebe presnú hodnotu mincí, vychádzať v ústrety. „Máme dohodu s predajňou kočíkov na Kapitulskej ulici alebo prevádzkou opravy hodín za OD Jednota.Pravidelne ich zásobujeme mincami a oni sú ochotní na požiadanie vodičom peniaze rozmeniť. Bohužiaľ, s ochotou ako v týchto prípadoch sa nestretávame často, ale verím, že postupne sa pridajú aj ďalší ochotní obchodníci,“ nádeja sa Ivanovič.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2010 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovacie automaty peniaze vydávať nebudú. Museli by všetky vymeniť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.