reklama

Trnavská polícia rieši úhyn 12 chránených vtákov v Parku Janka Kráľa. Obvinili aj zlodeja elektrickej kolobežky

Trnavská polícia vyšetruje úhyny chránených vtákov, ku ktorým došlo v Parku Janka Kráľa.

Nález uhynutých vtákov ohlásil v utorok 12. marca náhodný okoloidúci.

„Pri obhliadke bolo zistené, že ide o úhyn 12 kusov havranov čiernych a jednej straky čiernozobej. Spoločenská hodnota bola vyčíslená na 2800 eur. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Za účelom zistenia úhynu bol zároveň pribratý znalec z Potravinového a veterinárneho ústavu v Bratislave,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.


Jeden z uhynutých havranov čiernych

FOTO: Polícia

Trnavskí policajti objasnili krádež elektrickej kolobežky v hodnote 500 eur. Tú si zaparkoval jej majiteľ minulý týždeň v stojanoch pred nákupnom centrom v Trnave a pred odchodom ju riadne uzamkol.

Krátko na to prišla k stojanom partia troch mužov, ktorí pred tým popíjali, jeden z nich zobral kliešte a lankový zámok precvakol.

„S kolobežkou sa ešte krátko povozil po meste a potom si ju zobral domov. Policajti vyhodnotili kamerové záznamy a stotožnili všetky tri osoby. 33 – ročný muž, ktorý kolobežku zobral, ju na výzvu polície dobrovoľne odovzdal a polícia ju vzápätí mohla vrátiť pôvodnému majiteľovi,“ uviedla k prípadu M. Linkešová.

Poverený policajt muža obvinil z prečinu krádeže.

V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody až na 2 roky.


Ukradnutá kolobežka

FOTO: Polícia

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2019 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.