reklama

Cestovateľské Kino Hviezda: Monika prešla sama pešo vyše 4200 km z Mexika do Kanady

Prezývajú ju ženský Forrest Gump a za jej odvahu a vytrvalosť ju obdivujú. Len s batohom, malým stanom, pérovým spacákom a priemernou kondičkou sa vydala 27-ročná Monika Benešová na jednu z najťažších peších trás na svete – Pacifickú hrebeňovku (4286 km).

Ročne sa na ňu vydá niekoľko tisíc ľudí, ale dokončí ju len približne desatina z nich. Monika medzi nich patrí. A to bola ešte prednedávnom bledou pacientkou v nemocnici s vážnymi zdravotnými problémami.

Napriek tomu sa rozhodla zmeniť svoj život a splniť si sen – prejsť pešo celú Ameriku.


Monika Benešová a jej zážitky už onedlho v trnavskom Kine Hviezda

Postavila sa chorobe, púšti, omrzlinám, hladu, medveďom aj pumám, ktoré na ceste divočinou stretávala. Pacifická hrebeňovka je tvrdo vyskúšala, ale naučila ju aj nevzdávať sa.

Obujte si turistické topánky a vydajte sa od juhu až po sever USA v stopách jej nevšedného cestovateľského dobrodružstva.

Monika Benešová

je rodáčka z Nového Města na Morave, ktorá vyštudovala žurnalistiku a niekoľko rokov pôsobila ako novinárka.
Prešla jednu z najťažších peších túr na svete.
Pacifickú hrebeňovku absolvovala v roku 2017 za päť mesiacov. O svojich intenzívnych zážitkoch napísala knihu Moje Pacifická Hřebenovka.

Sama pešo z Mexika do Kanady
5. 4. 2019 (piatok)

Štart: 20:00 hod.

Kino Hviezda

Lístky: bit.ly/SamaPeso0504

FB event: https://www.facebook.com/events/267603894161872/

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2019 1:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.