reklama

Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!

V stredu 27. marca 2019 sme zverejnili postreh a skúsenosti obyvateľky Hlbokej ulice v Trnave po brigáde, ktorú zorganizovali obyvatelia bytových domov. Príspevok pod názvom Spravili sme chybu! Mali sme brigádu! nájdete tu. Na vyjadrenia v článku v piatok 29. marca reaguje Mesto Trnava. Vyjadrenie trnavskej samosprávy zverejňujeme v plnom znení, bez úprav.

Mesto Trnava si veľmi cení prácu každého človeka, ktorý spraví niečo pre svoje mesto. Venovať mu svoj čas a energiu je tou najvyššou formou občianskeho povedomia a je skvelé vidieť, že existujú ľudia, ktorým záleží na svojom okolí.

Ako mesto dlhodobo podporujeme i sami organizujeme rôzne dobrovoľnícke brigády, napríklad blížiace sa Jarné čistenie Trnavy (už túto sobotu), aprílový Univerzitný týždeň Zeme či podujatie Naše Mesto v júni.

Vítame všetky aktivity zamerané na zveľaďovanie životného prostredia a každému, kto má záujem zorganizovať dobrovoľnícku brigádu, odporúčame vopred kontaktovať odbor komunálnych služieb a dopravy Mestského úradu v Trnave (veronika.srdosova@trnava.sk, lubica.kralikova@trnava.sk).

Naši zamestnanci zabezpečia objednanie odvozu odpadu u spoločnosti FCC Trnava a taktiež vrecia na odpad či ochranné pomôcky.


Vrecia s odpadom vyzbieraným brigádnikmi na Hlbokej ulici

Ak sa občania rozhodnú konať na vlastnú päsť, môže prísť k zbytočným komplikáciám, aké zažila aj sťažovateľka.

Z jej uhla pohľadu môže ísť o neochotu či neschopnosť mestského úradu, avšak pri množstve záležitostí, ktoré sa tu denne rieši, je nutné postupovať systematicky. Všetko funguje cez systém objednávok, zdokladovania vykonanej práce a následnej fakturácie.

Ak chceme pracovať efektívne, musia tieto pravidlá platiť pre všetkých – opísaným postupom sa riadia zamestnanci MsÚ a bolo by nesprávne, aby sa v tomto prípade obišli predpisy, hoci pre dobrú vec.

Hoci rozumieme roztrpčenosti pani Ondruškovej, plne stojíme za vyjadrením vedúceho ODaKS, ktorý postupoval správne a snažil sa situáciu vysvetliť a vyriešiť čo najrýchlejšie.

Keby boli organizátori brigády kontaktovali MsÚ vopred, bol by k tejto záležitosti pridelený pracovník, ktorý by im poskytol všetky potrebné informácie, čím by sa predišlo následným problémom.

Riešenie sa napokon našlo a odpad bol odvezený na náklady mesta. Veríme, že tento negatívny zážitok nevezme tamojším obyvateľom chuť starať sa o svoje okolie aj naďalej, a že ďalšie nahlásené dobrovoľnícke akcie sa už uskutočnia bez problémov.

Občanom odporúčame nahlásiť konanie takéhoto stretnutia väčšieho počtu ľudí aj na odbore vzdelávania, športu a kultúry MsÚ (zuzana.remenarova@trnava.sk).

Pokiaľ nám pošlete fotografie z brigády na adresu spravy@trnava.sk, radi ich zverejníme na facebookovej stránke Mesto Trnava a možno inšpirujú aj ľudí v iných častiach mesta.

Bližšie informácie o spomenutých celomestských dobrovoľníckych podujatiach prinesieme už čoskoro na trnava.sk.

Ešte raz ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich čas a ochotu a ospravedlňujeme sa za komplikácie.

Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2019 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.