reklama

Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!

V stredu 27. marca 2019 sme zverejnili postreh a skúsenosti obyvateľky Hlbokej ulice v Trnave po brigáde, ktorú zorganizovali obyvatelia bytových domov. Príspevok pod názvom Spravili sme chybu! Mali sme brigádu! nájdete tu. Na vyjadrenia v článku v piatok 29. marca reaguje Mesto Trnava. Vyjadrenie trnavskej samosprávy zverejňujeme v plnom znení, bez úprav.

Mesto Trnava si veľmi cení prácu každého človeka, ktorý spraví niečo pre svoje mesto. Venovať mu svoj čas a energiu je tou najvyššou formou občianskeho povedomia a je skvelé vidieť, že existujú ľudia, ktorým záleží na svojom okolí.

Ako mesto dlhodobo podporujeme i sami organizujeme rôzne dobrovoľnícke brigády, napríklad blížiace sa Jarné čistenie Trnavy (už túto sobotu), aprílový Univerzitný týždeň Zeme či podujatie Naše Mesto v júni.

Vítame všetky aktivity zamerané na zveľaďovanie životného prostredia a každému, kto má záujem zorganizovať dobrovoľnícku brigádu, odporúčame vopred kontaktovať odbor komunálnych služieb a dopravy Mestského úradu v Trnave (veronika.srdosova@trnava.sk, lubica.kralikova@trnava.sk).

Naši zamestnanci zabezpečia objednanie odvozu odpadu u spoločnosti FCC Trnava a taktiež vrecia na odpad či ochranné pomôcky.


Vrecia s odpadom vyzbieraným brigádnikmi na Hlbokej ulici

Ak sa občania rozhodnú konať na vlastnú päsť, môže prísť k zbytočným komplikáciám, aké zažila aj sťažovateľka.

Z jej uhla pohľadu môže ísť o neochotu či neschopnosť mestského úradu, avšak pri množstve záležitostí, ktoré sa tu denne rieši, je nutné postupovať systematicky. Všetko funguje cez systém objednávok, zdokladovania vykonanej práce a následnej fakturácie.

Ak chceme pracovať efektívne, musia tieto pravidlá platiť pre všetkých – opísaným postupom sa riadia zamestnanci MsÚ a bolo by nesprávne, aby sa v tomto prípade obišli predpisy, hoci pre dobrú vec.

Hoci rozumieme roztrpčenosti pani Ondruškovej, plne stojíme za vyjadrením vedúceho ODaKS, ktorý postupoval správne a snažil sa situáciu vysvetliť a vyriešiť čo najrýchlejšie.

Keby boli organizátori brigády kontaktovali MsÚ vopred, bol by k tejto záležitosti pridelený pracovník, ktorý by im poskytol všetky potrebné informácie, čím by sa predišlo následným problémom.

Riešenie sa napokon našlo a odpad bol odvezený na náklady mesta. Veríme, že tento negatívny zážitok nevezme tamojším obyvateľom chuť starať sa o svoje okolie aj naďalej, a že ďalšie nahlásené dobrovoľnícke akcie sa už uskutočnia bez problémov.

Občanom odporúčame nahlásiť konanie takéhoto stretnutia väčšieho počtu ľudí aj na odbore vzdelávania, športu a kultúry MsÚ (zuzana.remenarova@trnava.sk).

Pokiaľ nám pošlete fotografie z brigády na adresu spravy@trnava.sk, radi ich zverejníme na facebookovej stránke Mesto Trnava a možno inšpirujú aj ľudí v iných častiach mesta.

Bližšie informácie o spomenutých celomestských dobrovoľníckych podujatiach prinesieme už čoskoro na trnava.sk.

Ešte raz ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich čas a ochotu a ospravedlňujeme sa za komplikácie.

Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2019 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.