reklama

Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!

V stredu 27. marca 2019 sme zverejnili postreh a skúsenosti obyvateľky Hlbokej ulice v Trnave po brigáde, ktorú zorganizovali obyvatelia bytových domov. Príspevok pod názvom Spravili sme chybu! Mali sme brigádu! nájdete tu. Na vyjadrenia v článku v piatok 29. marca reaguje Mesto Trnava. Vyjadrenie trnavskej samosprávy zverejňujeme v plnom znení, bez úprav.

Mesto Trnava si veľmi cení prácu každého človeka, ktorý spraví niečo pre svoje mesto. Venovať mu svoj čas a energiu je tou najvyššou formou občianskeho povedomia a je skvelé vidieť, že existujú ľudia, ktorým záleží na svojom okolí.

Ako mesto dlhodobo podporujeme i sami organizujeme rôzne dobrovoľnícke brigády, napríklad blížiace sa Jarné čistenie Trnavy (už túto sobotu), aprílový Univerzitný týždeň Zeme či podujatie Naše Mesto v júni.

Vítame všetky aktivity zamerané na zveľaďovanie životného prostredia a každému, kto má záujem zorganizovať dobrovoľnícku brigádu, odporúčame vopred kontaktovať odbor komunálnych služieb a dopravy Mestského úradu v Trnave (veronika.srdosova@trnava.sk, lubica.kralikova@trnava.sk).

Naši zamestnanci zabezpečia objednanie odvozu odpadu u spoločnosti FCC Trnava a taktiež vrecia na odpad či ochranné pomôcky.


Vrecia s odpadom vyzbieraným brigádnikmi na Hlbokej ulici

Ak sa občania rozhodnú konať na vlastnú päsť, môže prísť k zbytočným komplikáciám, aké zažila aj sťažovateľka.

Z jej uhla pohľadu môže ísť o neochotu či neschopnosť mestského úradu, avšak pri množstve záležitostí, ktoré sa tu denne rieši, je nutné postupovať systematicky. Všetko funguje cez systém objednávok, zdokladovania vykonanej práce a následnej fakturácie.

Ak chceme pracovať efektívne, musia tieto pravidlá platiť pre všetkých – opísaným postupom sa riadia zamestnanci MsÚ a bolo by nesprávne, aby sa v tomto prípade obišli predpisy, hoci pre dobrú vec.

Hoci rozumieme roztrpčenosti pani Ondruškovej, plne stojíme za vyjadrením vedúceho ODaKS, ktorý postupoval správne a snažil sa situáciu vysvetliť a vyriešiť čo najrýchlejšie.

Keby boli organizátori brigády kontaktovali MsÚ vopred, bol by k tejto záležitosti pridelený pracovník, ktorý by im poskytol všetky potrebné informácie, čím by sa predišlo následným problémom.

Riešenie sa napokon našlo a odpad bol odvezený na náklady mesta. Veríme, že tento negatívny zážitok nevezme tamojším obyvateľom chuť starať sa o svoje okolie aj naďalej, a že ďalšie nahlásené dobrovoľnícke akcie sa už uskutočnia bez problémov.

Občanom odporúčame nahlásiť konanie takéhoto stretnutia väčšieho počtu ľudí aj na odbore vzdelávania, športu a kultúry MsÚ (zuzana.remenarova@trnava.sk).

Pokiaľ nám pošlete fotografie z brigády na adresu spravy@trnava.sk, radi ich zverejníme na facebookovej stránke Mesto Trnava a možno inšpirujú aj ľudí v iných častiach mesta.

Bližšie informácie o spomenutých celomestských dobrovoľníckych podujatiach prinesieme už čoskoro na trnava.sk.

Ešte raz ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich čas a ochotu a ospravedlňujeme sa za komplikácie.

Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2019 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Reakcia Mesta Trnava na článok Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!”

 1. 1
  Komplikátor says:

  Občania, nekonajte na vlastnú päsť. Budú komplikácie.
  Pracujte efektívne.

  Proste sa nepretrhnite. Lístie upratujte len raz za rok. To je najefektívnejšie.
  A nie že budete polievať v lete cesty pred domami.

 2. 2
  sprava says:

  Kto je to mesto Trnava ? Ryba smrdí od hlavy je stará pravda , ktorá platí už dlho. Nech niekto ukáže faktúry za hrabanie lístia jarného a jesenného čistenia mesta. Ponechané na vietor a hnilobné procesy. Už 5 rokov , šetríme, nie však zdravie občanov. Je čas začať procesy s nekompetentnosťou a aroganciou vedenia mesta a skupiny 24. Netrpieť EKOLOGICKÝ TERORIZMUS a brať kompetentných na zodpovednosť. Tomuto mestu vládne organizovaná skupina, jeden z hlavných predstaviteľov mal monológ na TA3, ani netuší koľko pravdy povedal, ani netuší čo krije svojou stranou a politickou činnosťou, kto všetko sa na tom priživuje.

 3. 3
  smrad says:

  Tak tak ryba smrdí od hlavy a Trnava smrdí od skládky ktorá sa preto ide rozširovať aby sme mali viacej smradu. Zvoz odpadu bude z celého kraja.
  Ráno aj poobede toxický smogový smrad z dopravnej zápchy v celom centre.
  Kanalizácia smradlavá zapchatá.
  Celé mesto je vlastne jedná kompostáreň hnilých listov, skládka špiny, prachu a burinová botanická plantáž.
  A tak si tu žijeme kašleme, kýchame a smrdíme.
  Nepotrebujeme zdielané bicykle ale zdielané plynové masky.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.