reklama

Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!

AKTUALIZOVANÉ

Neviem, či ešte niekedy takýto omyl po skúsenosti z posledných dní zopakujeme. Absolvovali sme totiž v sobotu 23. marca 2019 brigádu na vyčistenie okolia nášho činžiaku Hlboká 23 až 26. Asi sme to mali radšej nechať tak…

Na brigádu sme sa totiž rozhodli spontánne, skončila zima. Na výzvu prišlo tridsať ľudí, čo teda nie je málo. Aj deti, lebo sme chceli, aby videli, že o svoje bývanie sa treba starať.

Vyčistili sme: trávnik za činžiakom (cca 70 x 20 metrov) s neodhrabaním lístím ešte z jesene a nafúkanými smeťami z celého okolia, ďalej parkovisko (70 x 10 metrov), ktoré bolo mesto čistiť ani nevieme kedy naposledy, tiež kontajnerové stojisko pre dva činžiaky v „kvalite“ zodpovedajúcej stavu týchto miest v meste Trnava.

Vyše tri hodiny nám to trvalo, kým sme boli s prácou spokojní, chlapi potom ponosili všetky nahrabané smeti v asi 35 vreciach ku kontajnerom.

E-mail so žiadosťou o odvoz aj s fotografiou išiel na FCC v ten deň. A potom to začalo.


Brigáda obyvateľov Hlbokej ulice

Kým budem pokračovať spomeniem, že k svojmu životnému prostrediu v našom činžiaku nie sme ľahostajní.

Za vlastné sme pred pád dňami kúpili kosačku, lebo sme sa už nemohli dívať, ako nás v posledných rokoch v lete obkolesuje namiesto pokosenej tráva vyrastená po kolená a burina. Samotné kosenie predzáhradiek sme sa rozhodli hradiť z vlastného, tak ako od vlani platíme brigádnika, ktorý predzáhradky polieval.

Nechceli sme, aby naše nové kríky a stromčeky stihol rovnaký osud ako tie, ktoré vysádzalo v našom okolí mesto a jeden po druhom vysýchali, lebo ich zabudli polievať.

Ale ďalej k veci:

Pondelok 25. marca (vonku fúkal vietor a pršalo), telefonát prvý s otázkou, kedy vrecia odvezú. Zamestnankyňa FCC, ktorej bol adresovaný e-mail: „Odoslala som váš e-mail na naše oddelenie starostlivosti o zeleň, my sme oddelenie služieb zákazníkom. Posúvame to na jednotlivé prevádzky, každá sa zaoberá niečím iným.“

Utorok 26. marca (vonku fúkal vietor a pomaly roznášal smeti z vriec), telefonát druhý s otázkou, kedy vrecia odvezú.

Vedúca oddelenia starostlivosti o zeleň FCC: „Máme s tým problém, lebo vy ste si to u nás neobjednali. Preposlala som váš e-mail na mestský úrad, neviem, či to patrí pod zeleň, lebo ste hrabali lístie, alebo pod odvoz odpadov, nakoľko ste to dali aj ku stojisku, poslala som to aj ich vedúcemu, ale od pondelka z mesta neprišla žiadna odpoveď. Pokiaľ vy by ste si to boli objednali, my to vieme spraviť, ale musíme vám to vyfakturovať. Ja nemôžem zadarmo vám niečo spraviť, tých chlapov, ktorí to prídu zobrať, musím zaplatiť, aj naftu do toho vozidla musíme kúpiť. Jedna možnosť je, že si to uhradíte, druhá, že si to u nás objedná mesto. Telefonicky som to urgovala, neodpovedali. Pokiaľ sa rozhodnú, že to mesto objedná a zaplatí, nemám s tým problém.“


Brigáda obyvateľov Hlbokej ulice

Utorok 26. marca, telefonát tretí s otázkou, kedy vrecia odvezú.

Vedúci odboru komunálnych služieb na mestskom úrade: „Na toto je systém, keď sa niekto podujme, dopredu sa dohodne, lebo dodatočne je to problematické. Keď som sa rozprával so svojimi nadriadenými (viceprimátorom), bolo mi povedané, že to malo ísť na zberné dvory.”

Môj argument: “V činžiaku nemáme také veľké autá, aby sme odviezli 35 vriec.”

Vedúci: „Dá sa to odviezť aj po jednom.“

Moja otázka: “Má mesto problém s úhradou asi 8 eur za odvoz 35 vriec so špinou, ktorá sa pri činžiaku nahromadila, ktorú sme pozbierali a urobili sme časť práce za mestské firmy, ktoré toto opomínali? Najmenej štyria ľudia sa doteraz už zaoberali tým, či sa dá odviezť 35 vriec špiny.”

Vedúci: “Na meste sú procesy, ktoré by sa mali dodržiavať a podľa toho by sa to malo robiť. Všetko, čo vybočí z týchto procesov, je komplikované na financovanie. Viem, že ste spravili záslužnú prácu, my by sme mali teraz zaplatiť nejaké auto, len neviem z akého balíka. Buď to dáme na čierne skládky, kde sa nám ale peniaze rýchlo míňajú. Alebo na práce na zeleni, kde ale musíme vydokladovať, ako sme to hrabali. Keď nevydokladujeme, ako sme to hrabali, je ďalší problém. Keď chceme požiadať a zaplatiť nejaké auto na odvoz, musíme to vydokladovať čo sme vlastne robili, kedy sme to naplánovali a či to máme vlastne v rozpočte. Pokiaľ to robí firma, ktorú máme zazmluvnenú, nie je problém. Urobili ste záslužnú prácu, ale pre nás je to čierna skládka. My to odviezť dáme, len musíme prísť na legálny spôsob, aby to nebolo napadnuteľné.“

Na záver iba:

1) Jeden z brigádnikov z nášho činžiaku povedal, že sa pôjde na políciu udať, že spôsobil čiernu skládku a vyžiada si pokutu.

2) Bola to iba naša naivita?

Či…

Dáša Ondrušková, obyvateľka Hlbokej ulice

Aktualizácia 27. marca 2019 o 17:02 hod.:
V stredu 27. marca popoludní už vrecia s odpadom pri stojisku neboli. Brigádnici ďakujú.


Hotovo: vrecia s vyzbieraným odpadom a špinou


Obyvatelia Hlbokej ulice v akcii

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2019 14:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

52 komentárov pre “Spravili sme chybu! Mali sme brigádu!”

 1. 1
  Rozalia says:

  Tak toto je arogancia najvyssieho stupna neschopny uradnici hlavne ze ked LT ide robit brigadu su toho plne noviny velky problem poslat auto vyhovorky a vyhovorky posielaju si to z kancelarie do kancelarie no vomment no to preto lebo upratovali nezistne hanba mestu

  • 1.1
   dodo says:

   Čo zas do toho pletieš Bročku a Lepšiu Trnavu??Druhá vec je,že ten vedúci z mesta to nemusel takto riešiť s tým človekom.Mohol mu povedať,že dáme tie mechy preč a hotovo.Aj keď mu povedal veci na rovinu.Hlavná vec,že mesto Trnava naberá nových mestských policajtov.Na to sú peniaze.

 2. 2
  smeti says:

  Podla mna uplne bezne ked idem robit vacsiu akciu ze to nahlasim dopredu. My sme to robili kazdy rok a sme si to alebo vyniesli sami na zberny alebo zavolali dopredu a dohodli sa co stym.

  • 2.1
   Tono says:

   Otázka: Už ste blahoželali Bročkovi a Pekarčíkovi k volebnému výsledku?
   Pokiaľ nie a je vás tridsať, zoberte každý jedno vrece a odneste to našim
   zvoleným zástupcom do kancelárie a zároveň im zablahoželajte k volebnému
   výsledku. Myslím, že takú krásnu kyticu už dávno nikto nedostal.

 3. 3
  Filip says:

  Na jednej strane to asi mali nahlasit vopred a na druhej strane by stacil ludskejsi pristup, nie ako stroje co ideme podla tabuliek vsetko nalinajkovane, byrokracia jak vysita.

  Boze, par mechov nalozi auto co pojde okolo a vybavena vec a nie robit z toho kovbojku.

 4. 4
  Rozalia says:

  Presne ide o pristup a nie takto presne ako tam vyssie bez sedliackeho rozumu a toto ma povinnost upratat mesto

  • 4.1
   Timur says:

   Aj tie paničky z oddelenia zelene aj z oddelenia služieb , aj tých z mestského úradu platíme z našich daní. FCC sa uchádza o mega investíciu, výstavbu majväčieho producenta baktérií, chorobo plodných zárodkov a vírusov na Slovensku, ale zmenežovať odvoz 30 vriec z miesta vzdušnou čiarou vzdialeného od smetiska 2 km to nedokáže. Podnikajú na mestskom majetku , platíme ich z našich daní a potom pošlú polovičku zisku je super práca aj zisk. Predložil niekto kalkulácie na uvedené práce.

 5. 5
  Haluze says:

  Smutné, kam to tu speje.
  Podobné skúsenosti majú aj iní. Také orezanie divokej plánky obyvateľmi je tiež problematické. V minulosti pravidelne firma, ktorá zabezpečovala starostlivosť o zeleň (orezanie suchých haluzí, hrabanie lístia, kosenie trávy…) odviezla aj haluze, ktoré orezali obyvatelia. Teraz to nemá kto urobiť a keď náhodou prídu, na haluze kašlú.
  Ľudia, ktorí by aj chceli niečo urobiť, sú takýmto prístupom demotivovaní. Budú to mať, ako sa v TT najnovšie hovorí, “na hustilke”.

  • 5.1
   viktor says:

   Na Podjavorinskej vlani v septembri vietor odlomil obrovský konár (v priemere cca 10 cm) z brezy. Napriek tomu, že odvtedy bola jedna kosba a aspoň jedno vyhrabávanie lístia, na Vianoce bol stále tam. V januári zmizol kmeň, bočné konáriky ostali (asi spoluobčania zobrali na kúrenie), keď som šiel okolo vo februári, konáriky tam stále boli…

 6. 6
  Sisa says:

  No comment fraska a takto je to so vsetkym neschopne mesto co sa tyka zelene listia stromov dokedy bude tato situacia trvat kde je ta slubovana mestska firma na toto

  • 6.1
   Timur says:

   Sisa, mestská firma nepomôže. Akonáhle sa staneš zamestnancom mesta si pracovník verejnej správy a z toho máš aj výhody. Npr. o 20 % kračí pracovný čas, o 5 dní viac dovolenky. Tých 6 firiem ktoré najlepšie platený DISPEČER nazval ako práce sú nevýhodné pre mesto robilo v podstate v úkole ak chceli niečo zarobiť tak organizácia práce musela byť na inej úrovni. Primátor zatlieskal a pracovníci makali od nevidím do nevidím. Počasie je rozhodujúci faktor, tak ako v poľnohospodárstve.Chcelo sa dať práca iným , podporovateľom LT a tak sa to úmyselne rozbilo. Tí sú zas zameraný na pilovanie veľkých stromov a tak teraz držíme stráž aby sa im podarilo čo najmenej ich skántriť.

   • 6.1.1
    Odkaz says:

    Áno Timur zavidis mestským zamestnancom? Si chudák. Hlavne si sa ukázal na zimaku, kde si ľuďom dával minimálnu mzdu. Všetci sú radi že si skončil. Želám ti pokojný život.

    • 6.1.1.1
     hokejista says:

     Riaditeľovi zemegule a priľahlých chotárov my hokejisti odkazujem, že ste nás pekne zas oklamali, vaša organizovaná skupina spolu s tou paňou so znakom Slovana na aute sa tvári ako záchrankyňa hokeja v Trnave. Treba pozrieť keď sa v Trnave s vlastnými hráčmi bojovalo o majstra v kategórii dorast a juniori. I. liga sa hrala 80% domáci hráči. Čo sa týka miest-platov na zimáku tak priemer bol cca 14 000 eur ročne. Údaj som získal od ekonómky pani A.M. Nemyslím si že boli nespokojný zamestnanci, lebo stále tam robili tí istí. Trnavský Kočner spolu s Viskupičom rozohrali s nami hru na ktorú sme doplatili opäť len tí najslabší. Namiesto aby ste dali nám na činnosť minuli ste navyše 480 tisíc ani poriadne neviete na čo. To máš tak 20% mzdy, 20% DPH a hneď máš na obedy zadarmo, veď to je len 200 tisíc eur.

     • 6.1.1.1.1
      LL.M. says:

      Vy chcete na činnosť keď nemá kto odviesť 35 vriec, s vlastnoručne nahrabaným odpadom. Kto bude odchádzať posledný nech zabuchne dvere.

 7. 7
  vodca says:

  To čo ste si dovolili bez duceho súhlasu upratovať a chcieť odvážať špinu ?
  To čo má znamenať blbečkovia z Hlbokej ? Já som FORBES a ja vám poviem čo máte robiť a čo si máte myslieť. Zvolili ste si ma tak držte hubu.
  Moja hipsterjugeng odhlasovala mega skládku na 30 hektároch a tam treba smeci šporuvat a né upratuvať.
  Nemáte ani jednu fotku ani selfie že som to upratal ja a moja tlupa. Nemáte teda nárok na ništ. Smeci si rozdelte a vysypte doma v kuchyni.
  Takýchto oportunistov tu nepotrebujeme. Já som vocca to sú moje smeci !

 8. 8
  dajte pokoj says:

  Nevzdelané stádo zapnite si fejsbúk tam na mojej stránke vidíte, že som polyhipstor. Všecko vím a všade som bol. Rozumiem financiam, doprave, špine, spaľovnam, bytovej výstavbe, MHD, hnilým listom, úverom, mestským firmám, ale hlavne bicyglom, cyklovežiam, cyklochodníkom, kolobežkám.
  Kúpil som si domeček za svoju čestnú a statočnú prácu.
  Dajte mi už pokoj neotravujte.
  Beriem 5.400 € mesačne lebo sa starám a k tomu ešte odmena za január primátor 11 315, Nemčovská 5521,- Pekarčík 4920 a to šecko nestačí ešče som zabudol na odmenu od 22.11.2018 do 31.12.2018 primátor si dal odmenu 6480,51 Eur plus odmena od 1.1.2019 do 31.1.2019 si primátor dal odmenu 11315,24 Eur
  čiže odmena celkom od 22.11.2018 do 31.1.2019 je v hrubom 17795,75 Eur v čistom 12335,28 Eur. Nevadzí že z teho som mal dovolenku 2 týdne na Tahiti. Volado akurát blbol a trucuval s nejakú jedálnu. Ani ma nenechajú vyvalovat sa.
  Pre vás už penáze nezostali to vám je dúfam jasné.

  • 8.1
   Rozalia says:

   To si robite srandu s odmenami p.viceprimatorka nastupila 7.1. a uz odmena je to vobec mozne tomu neverim ked je to pravda tieto ciastky tak sa vobec nic nezmenilo iba k horsiemu vyhram volby mozem vsetko citujem kapitana Danka

  • 8.2
   tasum says:

   Máš to nejaké pomotané. Odmena = plat. Nie ako ty píšeš plat + odmena. Je tam tiež chyba v dátume nie do 31.1.2019 ale do 28.2.2019.
   http://www.trnava.sk/sk/clanok/poslanci-mestskeho-zastupitelstva

   • 8.2.1
    sisa says:

    Takže opäť neschopný úradník nevie presne uviesť dátum obzvlášť v týchto prípadoch si dám pozor a potom dôjde k takýmto nedorozumeniam a dohadom, tak aspoň majú všetci jasno

    • 8.2.1.1
     Ano says:

     Milá Sisa keď že už 5 rokov v rámci šetrenia na cyklo chodníky, tak sa jarné a jesenné upratovanie nerobí. Úradníci preto boli tak prekvapený a vyvedený z mieri že učebnicovú občiansku iniciatívu považovali za provokáciu. Ja doporučujem občanom mesta zvykajte si , bude horšie. Podľa MUDr Okruhlicu táto diagnóza má prirodzený postup na ľudský organizmus a je nezvratná.

   • 8.2.2
    Fero says:

    Nemá to pomýlené. Má to dobre.
    Odmena štatutárov je uvedená od 1.1.2019 do 31.1.2019.
    A od 8.1.-19.1.2019 čerpal primátor dovolenku.
    Takže za január odrobil z 22 pracovných dní 11 dní za odmenu / plat / 11315,24 Eur.
    Gratulujeme ani prezident nemá taký plat.

    • 8.2.2.1
     Rozalia says:

     Tak to je plat 5600 + 6000 nevycerpana dovolenka ale ty dvaja viceprimatori to mi nie je jasne

    • 8.2.2.2
     tasum says:

     Fero tak mi ukáž ako si došiel k tomu číslu.

     • 8.2.2.2.1
      tasum says:

      Ja ti to teda vypočítam.
      plat primátora – 954€*3,54=3377,16€ – zakl. plat + navýšenie o 60%
      3377,16*1,6=5403,454€ zaokruhluje sa v tomto prípade na hor 5404€
      Poslanci berú 1/12 zakl. platu primátora mesačne
      3377,16/12=281,43€

      • 8.2.2.2.1.1
       • 8.2.2.2.1.1.1
        tasum says:

        A vieš čo ja ti to aj zrátam za jan a feb.
        5911,24 + 5404=11315.24€ aha také číslo už poznáš :-)
        Netreba šíriť bludy, ale treba si overovať fakty a to z viacerých zdrojov.
        Hádam už som to dostatočne odkomunikoval.

        • 8.2.2.2.1.1.1.1
         čítaj s porozumením says:

         milý tasum nemusíš dávať link na materiál niekde na ulož.to stačí link na materiál na stránke mesta kde je uvedené : Odmeny štatutárov za rok 2019 (od 01.01.2019 do 31.1.2019) …a keď to zrátame tak od 1.1 do 31.1. je jeden mesiac január, o ferbruári sa v oficiálnom mestskom materiáli nepíše ništ, alebo urobili súdruzi z NDR dakde chybu?
         http://www.trnava.sk/userfiles/file/Odmeny%20%C5%A1tatut%C3%A1rov%20a%20poslancov_2019(1).pdf

         • 8.2.2.2.1.1.1.1.1
          tasum says:

          Asi si si neotvoril to pdf co som dal na uloz.to – to je za január. Na mestskej stranke je za jan a feb ale je tam chyba v dátume. Už to ľudia konečne pochopte a čítajte si všetko. Ach jaj.

          • 8.2.2.2.1.1.1.1.1.1
           Hlava XXII says:

           Si dobre zadrel. Tasun treba to chápať tak ze oficialne dokumenty v spravnom zneni su na uloz.to a na oficiálnej stránke mesta su pomýlené? Je to ojedinelý prípad, alebo je na nejakom virtualnom ulozisku vytvorený paralelný archív správnych materiálov? Nebolo by jednoduchšie si urobiť v tom kocurkove tasum trocha poriadok? Potom by ti možno neprišlo čudné že sa ľudia pozastavuju nad informáciami z oficiálnych mestských zdrojov a nechápu, že spravne informacie nájdu na ulož.to.

          • 8.2.2.2.1.1.1.1.1.2
           tasum says:

           pre Hlava XXII. Tu aj niekto číta čo som napísal predtým? V oficiálnom dokumente z trnava.sk je podľa mňa zlý dátum, má tam byť do 28.2.2019 nie do 31.1.2019. Ja som mal stiahnutý pdf z odmenami na január, tak som ho dal na uloz.to aby si to vedeli ľudia pozrieť kde je chyba a zrátať ako to je. Podľa mňa je to ojedinelí prípad.
           Žasnem nad tým ako vedia ľudia veci domotať, preto uprednostňujem osobnú komunikáciu v takýchto prípadoch.

          • 8.2.2.2.1.1.1.1.1.3
           Hlava XXII says:

           Tasum jasne ze sa aj číta. Možno si sám najskôr prečítaj svoje príspevky. Stačilo už v tvojom prvom komentári napísať že materiál na stránke ma preklep a je to odmena za 2 a nie za 1 mesiac. Ake jednoduché. Miesto toho sa navazas do ostatných aký su zadubeny nevedia čítať a nevedia si spočítať 2+2 a správny materiál nájdu na ulož to a treba si overovať fakty z viacerých zdrojov ( medzi tie dôveryhodné sa ale nerátajú ulozisku s materiálmi od anonymov)

          • 8.2.2.2.1.1.1.1.1.4
           tasum says:

           Moj prispevok 8.2 tam je to predsa napísané že je tam chyba.
           Takže HlavaXXII si ho ešte raz prečítaj, že som to hneď v prvom príspevku vysvetlil. Ostatné sa už neoplatí komentovať lebo sa iba začneme zamotávať a strácať v kontexte.

          • 8.2.2.2.1.1.1.1.1.5
           tasum says:

           Na stránke mesta je už opravený dátum. Teda do 28.2.2018.

  • 8.3
   ministér zemegule says:

   šáak já jak ministér zemegule musím mať najvyššie ocenenie , no už iba prezident berie v štátnej správe viac ako ja, aj keď nie až tak o toľko. áále kedže väčšinu rozdá rodzinám v núdzi, tak najviac mám aj tak ja.

   Mzda prezidenta, predsedu vlády a ministrov sa zas odvíja od platov poslancov. Hlava štátu, ktorej plat sa počíta ako štvornásobok platu poslanca, si prilepší najviac. V súčasnosti zarába prezident okolo 9-tisíc eur mesačne vrátane paušálnych náhrad.

   https://www.topky.sk/cl/10/1760361/Platy-od-januara-porastu–prilepsia-si-vsetci–Oproti-politikom-dostanu-ludia-len-omrvinky
   … Mzda prezidenta, predsedu vlády a ministrov sa zas odvíja od platov poslancov. Hlava štátu, ktorej plat sa počíta ako štvornásobok platu poslanca, si prilepší najviac. V súčasnosti zarába prezident okolo 9-tisíc eur mesačne vrátane paušálnych náhrad.
   Po novom to bude až 13-tisíc. Je potrebné dodať, že súčasný prezident Andrej Kiska pravidelne rozdáva svoj plat rodinám v núdzi. Mesačný plat premiéra je dnes okolo 4800 eur. Od januára to však bude niečo cez 6-tisíc mesačne. Ministri zarábali doteraz necelých 3800 eur, po novom sa ich plat vyšplhá na niečo okolo 5100 eur.

  • 8.4
 9. 9
  anarchia LLM says:

  FCC – dozorná rada – ing. Peter Šujan, konateľ ing. Tibor Pekarčík.
  Stanko na nich už nemá nervy a údajne hodil bobek a odchádza.
  FCC mení názov od 1. apríla na deň bláznov na Spaľovňa Anarchia LLM alebo Smradľovňa LT. Bude sa hlasovať v participatívných voľbách.

  • 9.1
   Timur says:

   Ja by som navrhol aby značka LT – Latrína Trnavská bola zaevidovaná na úrade ako oficiálna značka , vzhľadom k tomu že vystihuje hlavné znaky našej svetlej budúcnosti SMRAD , BORDEL, ŠPINU .

  • 9.2
   Tono says:

   To bolo kritiky keď v nemocnici chceli postaviť spalovňu biologického odpadu a o 5 rokov ideme stavať o 2 km ďalej mega spalovňu nadregionálneho významu . Šujan postav si ju s Pekarčíkom v obývačke. Rodinný príslušníci vám pomôžu s triedením odpadu a bude aj na jarné a jesenné upratanie vy teroristi. Dnes dostal terorista vo Švédsku doživotie , dúfam že aj vás to čaká. aj NAKA dnes bola v nasadení nie ste už nebodaj na druhej strane.

 10. 10
  Najlepší primátor says:

  Nerozumiem, kde ste nazberali 35 vriec. To bolo asi za Butka. Teraz, keď máme najlepšieho primátora, ktorého nám závidí celé Slovensko a stredná Európa, vrátane Lošonca, tak tam toľko bordelu nemohlo byť, pretože tu už všetko funguje.

 11. 11
  Rozalia says:

  Facebukovy comment od Martina Dienera nema chybu pomenoval to super palec hore presne tak to funguje nieco mi to pripomina
  a to sme predsa nechceli

 12. 12
  ego says:

  Beňo, Beňo nechápem prečo obhajuješ neobhájiteľné. Musíš mať silnú motiváciu alebo hlbokú nevedomosť. Skupinka 24 ste ešte od nástupu za 5 mesiacov absolútne ale absolútne nič nespravili.
  Aha zabudol som, že ste bez mihnutia oka odhlasovali mega skládku na 30 hektároch ako dar vás poslancov tzv. LT občanom mesta.
  Beňo tvoja odpoveď mala byť – prepáčte okamžite zjednáme nápravu aby sa takáto kravina a totálna neschopnosť už nikdy neopakovala.
  Žiaľ EGO a AROGANCIA vás fejsbúkových hrdinov je nekonečné.
  Žijete smutné zdielané virtuálne životy.

 13. 13
  Prechádzka Malým Rímom says:

  Pri lávke k City aréne rastú a kvety rozvíjajú 1,5 metrové bodliaky. Normálny bodliakový les. Na Hviezdoslavovej poletujú množstvá papierov a špiny. Burinové zátišia všade vôkol.
  V 1989 keď sem prišli rakúšania pozrieť, čo sa to tu vybudovalo, boli prekvapení z množstva buriny a špiny. Od vtedy, aj keď v tomto smere bolo aj trochu pozitívne obdobie, sa to sumárne nezlepšilo, v poslednom období je to na smutnú baladu. A ktosi chce učiť NR a BA, že “ako to správne robiť”, pritom nevidí trčať slamu zo svojich kraťasov.

  • 13.1
   Timur says:

   Poprosil by som občanov aby sa nesťažovali na bodliaky.Je to veľmi prospešná liečivá rastlina ktorá pomáha pri cirhóze pečene, depresii a iným chorobám. Mesto by mohlo osadiť tabuľku s poučením a bolo by po probléme. Kde ten bodliak má rásť no predsa v starej opustenej tehelni. Ja som bol zásadne proti že tam komančovia postavili sídlisko.

   • 13.1.1
    antidepresívum says:

    2 kvety z dvojmetrového bodliaka od Agátky, 1 chlp z vlastnej brady. Všetko usušiť, v mažiariku podrviť.

    • 13.1.1.1
     Timur says:

     Tak aj Petržalka prevzala problémy TT, nové vedenie sa vyhovára na daždivý máj. Ako cez kopírák, prišlo 35°C a Kamenáč zatvorený, príde jeseň listi bude nahánať vetrík Petrík, príde zima napadne sneh v Trnave bude blato, je… na to. Najväčší nepriatelia kapitalizmu na Slovensku pod novými samosprávami sú, jaro, leto, jeseň, zima. Tak ako za Komančov.

  • 13.2
   Smutná balada says:

   A to tŕnie a to chrastie, jak ho zotnú, tak im vzrastie…
   Toľko v smutnej balade.
   Reálne ho však nezoťali. To je ešte smutnejšie ako smutná balada.

  • 13.3
   Hlásenie o stave says:

   Bodliaky pri lávke podrástli cca o 10 cm, vlastnou váhou sa už ohýbajú. Kosci aj s dispečerom majú asi dovolenku.
   “Nádhera” je aj na Pekárskej, zvlášť pod platanmi pri univerzite, je tam úplné “bio”, všetko ponechané na prírodu. Zahraniční turisti môžu mať kultúrny šok.

 14. 14
  P.B. hovori says:

  A Vy moji volici, mozete ist do pi.. .
  Pokracovanie balady.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.