reklama

Písali sme pred 10. rokmi: Voľby vyhral Butko, sprejazdnili opravenú Nitriansku ulicu, v Trnave padal prvý sneh, spoznali sme prvú krajskú miss

Písali sme pred 10. rokmi je nová rubrika portálu trnava-live.sk, ktorý vznikol v júni 2010. Za ten čas sme zverejnili tisíce článkov z Trnavy a okolia. Myslíme si, že by nebolo na škodu pripomenúť si raz za mesiac udalosti dní dávno minulých. Hoci retrospektívne, pri čítaní starých článkov, sa nám zdá, akoby to všetko bolo iba „včera“.

Dnes vám prinášame výber niekoľkých z najzaujímavejších udalostí, ktoré sme zachytili na našom webe počas mesiaca november v roku 2010.

Článok otvoríte kliknutím na titulok.

4. novembra 2010: Kandidát na primátora V. Butko predstavil ambiciózny volebný program

Ako posledný z primátorských kandidátov v Trnave zverejnil svoj volebný program súčasný viceprimátor Vladimír Butko (KDH).

8. novembra 2010: Spojenie dobrého vína a hodnotnej histórie Trnavy opäť priťahovalo

Jedinečnú príležitosť ochutnať desiatky druhov vín a zároveň spoznať skrytú históriu trnavského podzemia využili v rámci 8. ročníka Dňa vínnych pivníc stovky návštevníkov podujatia. (+ fotogaléria)

16. novembra 2010: Kandidáti na trnavského primátora diskutovali pred voličmi aj kamerami

Portál trnava-live.sk zorganizoval v pondelok 15. novembra v priestoroch hotela Holiday Inn vôbec prvú diskusiu, na ktorej sa zúčastnili všetci uchádzači o primátorskú stoličku v prítomnosti verejnosti.

17. novembra 2010: Nitrianska funguje obojsmerne, vodičov čaká niekoľko zmien

V pondelok 15. novembra 2010 sprejazdnili po sedemnástich mesiacoch rekonštrukcie oba smery Nitrianskej ulice.

24. novembra 2010: Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma

Pod vedením profesora Jozefa Šimončiča pracovalo na knihe spolu až 15 autorov.

25. novembra 2010: Prvou krajskou Miss sa stala 20-ročná Trnavčanka Katarína Rezbáriková

Historicky prvý titul Miss Trnavského kraja získala v stredu 24. novembra 2010 v priestoroch trnavského hotela Holiday Inn 20-ročná Trnavčanka Katarína Rezbáriková.

28. novembra 2010: Oficiálne výsledky komunálnych volieb v Trnave

Portál trnava-live.sk prináša oficiálne výsledky komunálnych volieb v Trnave tak, ako ich uvádza oficiálna zápisnica mestskej volebnej komisie.

29. novembra 2010: V centre mesta pribudli dve nové prepojovacie komunikácie

V druhej polovici novembra odovzdali do užívania dve nové prepojovacie komunikácie v centre Trnavy.

29. novembra 2010: V Trnave napadol prvý sneh, idylka sa nekoná

Vďaka nočnému sneženiu sa Trnavčania zobudili do prvého bieleho rána tejto zimy. Od nedele večera napadlo niekoľko centimetrov mokrého snehu.

29. novembra 2010: Pravica získala v Trnave suverénne najviac hlasov voličov, napriek tomu prehrala

Novopečený primátor mesta Trnava Vladimír Butko oslavoval svoje víťazstvo v komunálnych voľbách len chvíľu. Krátko po zistení, že sa stal po 16 rokoch v pozícii Bošnákovej dvojky prvým mužom radnice, skalilo jeho radosť poznanie výsledkov hlasovania o zložení mestského zastupiteľstva.

30. novembra 2010: Štefan Bošnák sa po dvoch desaťročiach lúči s trnavskou radnicou (video)

Štefan Bošnák opúšťa po dvoch dekádach trnavskú radnicu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2020 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Písali sme pred 10. rokmi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Písali sme pred 10. rokmi: Voľby vyhral Butko, sprejazdnili opravenú Nitriansku ulicu, v Trnave padal prvý sneh, spoznali sme prvú krajskú miss”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.