reklama

Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma

Vo štvrtok 2. decembra 2010 sa uskutoční v priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave prezentácia novej viac ako 660-stranovej knihy Dejiny Trnavy.

Jediný dosiaľ vytlačený exemplár podpísal dnes trnavský primátor Štefan Bošnák a poslal ho kardinálovi Jozefovi Tomkovi. Jeden z popredných predstaviteľov Vatikánu si odnesie publikáciu do Ríma.

Trnavský primátor pri podpise prvého exempláru knihy. V pozadí jeden zo spoluautorov Pavol Tomašovič, ktorý Dejiny Trnavy odovzdal dnes osobne do rúk kardinála Tomka

“V priebehu budúceho týždňa budeme mať k dispozícii aj ďalšie výtlačky. Kniha vychádza v náklade 2800 exemplárov a bude k dispozícii aj v kníhkupectvách. Cena zatiaľ nie je stanovená, ale budeme sa snažiť ohodnotiť ju tak, aby pokryla náklady na výrobu,” vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič a jeden zo spoluautorov Dejín Trnavy s dovetkom, že rýchlosť zaradenia knihy do predaja bude záviesť aj od samotných kníhkupectiev.

P. Tomašovič listuje v dosiaľ jedinom výtlačku Dejín Trnavy

Pod vedením profesora Jozefa Šimončiča pracovalo na knihe spolu až 15 autorov.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2010 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma”

 1. 1
  Milos says:

  Bude sa dat kupit len v knihkupectvach, alebo aj niekde inde? Je to skvela sprava, isto si ju kupim.

 2. 2
  Watchdog says:

  Je smutne ze kniha vychadza ako si predvolebne a to az 2 roky po 770 vyroci. Predpokladam ze bude stat cca 2000Sk a vacsina textu bude aj tak prebrata z knih z roku 1938 a 1988. Neviem co im na tom tolko trvalo.

 3. 3
  icer says:

  Chcem ju.
  Nechápem, prečo prvá do Ríma. Keď je Trnava malý Rím, tak Rím je veľká Trnava.
  Mala zostať doma na radnici.

  Apropo…kniha Dejiny Trnavy vyšla vo vydavateľstve Obzor BA v roku 1988.
  Knihu zostavili Jozef Šimončič a Jozef Watzka. Bolo vydaných 15.000 výtlačkov. Cena 100,-Kčs.

 4. 4
  Patrik says:

  Ak teda podla jedného z autorov pána Tomasovica “Cena zatiaľ nie je stanovená, ale budeme sa snažiť ohodnotiť ju tak, aby pokryla náklady na výrobu” davam navrh, ze by nic nemuselo branit jej umiestneniu v elektronickej forme na www mesta Trnava resp inom mestom prevadzkovanom webe. Kto chce si jej hardcopy zakupi, kto na to nema resp preferuje tuto formu a dejiny nasho mesta ho zaujimaju, by tak mal jedinečnú a jednoduchu možnost knihu si precitat. Osetrit autorske prava, by vzhladom na navrh tlacit za naklady uz nemusel byt problem.

 5. 5
  vlaDyka says:

  Mna len jedno napadlo…kedze som tuto knihu este nevidel, no videl uz novu knihu o trnavskej univerzite…. Pevne dufam, ze tato bude spracovana na ovela vyssej obsahovej kvalite (bez urazky, no cakal som od nej viac, ako “osoby a obsadenie”) ako jej 39 € univerzitna subeznica. A aj vzhladom na porovnatelny autorsky team…

 6. 6
  jana says:

  Dobrý nápad dať do elektronickej formy.

 7. 7
  julli says:

  ak by mal niekto záujem,mám na predaj prvé vydanie knihy Dejiny Trnavy,úplne nová,ani nelistovaná za 4€.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.