reklama

Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma

Vo štvrtok 2. decembra 2010 sa uskutoční v priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave prezentácia novej viac ako 660-stranovej knihy Dejiny Trnavy.

Jediný dosiaľ vytlačený exemplár podpísal dnes trnavský primátor Štefan Bošnák a poslal ho kardinálovi Jozefovi Tomkovi. Jeden z popredných predstaviteľov Vatikánu si odnesie publikáciu do Ríma.

Trnavský primátor pri podpise prvého exempláru knihy. V pozadí jeden zo spoluautorov Pavol Tomašovič, ktorý Dejiny Trnavy odovzdal dnes osobne do rúk kardinála Tomka

„V priebehu budúceho týždňa budeme mať k dispozícii aj ďalšie výtlačky. Kniha vychádza v náklade 2800 exemplárov a bude k dispozícii aj v kníhkupectvách. Cena zatiaľ nie je stanovená, ale budeme sa snažiť ohodnotiť ju tak, aby pokryla náklady na výrobu,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič a jeden zo spoluautorov Dejín Trnavy s dovetkom, že rýchlosť zaradenia knihy do predaja bude záviesť aj od samotných kníhkupectiev.

P. Tomašovič listuje v dosiaľ jedinom výtlačku Dejín Trnavy

Pod vedením profesora Jozefa Šimončiča pracovalo na knihe spolu až 15 autorov.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2010 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.