reklama

Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma

Vo štvrtok 2. decembra 2010 sa uskutoční v priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave prezentácia novej viac ako 660-stranovej knihy Dejiny Trnavy.

Jediný dosiaľ vytlačený exemplár podpísal dnes trnavský primátor Štefan Bošnák a poslal ho kardinálovi Jozefovi Tomkovi. Jeden z popredných predstaviteľov Vatikánu si odnesie publikáciu do Ríma.

Trnavský primátor pri podpise prvého exempláru knihy. V pozadí jeden zo spoluautorov Pavol Tomašovič, ktorý Dejiny Trnavy odovzdal dnes osobne do rúk kardinála Tomka

“V priebehu budúceho týždňa budeme mať k dispozícii aj ďalšie výtlačky. Kniha vychádza v náklade 2800 exemplárov a bude k dispozícii aj v kníhkupectvách. Cena zatiaľ nie je stanovená, ale budeme sa snažiť ohodnotiť ju tak, aby pokryla náklady na výrobu,” vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič a jeden zo spoluautorov Dejín Trnavy s dovetkom, že rýchlosť zaradenia knihy do predaja bude záviesť aj od samotných kníhkupectiev.

P. Tomašovič listuje v dosiaľ jedinom výtlačku Dejín Trnavy

Pod vedením profesora Jozefa Šimončiča pracovalo na knihe spolu až 15 autorov.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2010 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Očakávaná kniha Dejiny Trnavy je na svete, prvý exemplár poslali do Ríma”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.