reklama

Publikáciu Dejiny Trnavy ocenili titulom najkrajšia kniha o Slovensku za rok 2010

Prvý zväzok Dejín Trnavy, ktorý vydalo Mesto Trnava koncom minulého roka, zvíťazil v 4. ročníku súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2010 v kategórii kníh o mestách. Vyhlasovateľmi súťaže sú Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov a Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici.

Najnovšie vydanie 660-stranovej publikácie Dejiny Trnavy slávnostne predstavili vlani začiatkom decembra. Kniha vyšla v náklade 2800 exemplárov.

Cieľom súťaže je podľa organizátorov „prispieť k zvyšovaniu estetickej úrovne obrazových a obrazovo – textových kníh a iných propagačných materiálov o Slovensku a jeho územných častiach: krajoch, regiónoch, mestách a obciach, aby boli rovnocenné úrovni propagačných produktov vychádzajúcich v starých členských štátoch Európskej únie“.

Súťažné publikácie hodnotila odborná porota zložená z výtvarníkov, fotografov, tlačiarov, grafikov a iných odborníkov. Kritériami pre posudzovanie prihlásených publikácií bola vizuálna úroveň exponátov, so zreteľom na ich kvalitu, grafické riešenie, kvalita fotografie, polygrafická úroveň či použitý materiál.

Vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič listuje v prvom exemplári Dejín Trnavy

Najkrajšie fotografické knihy o Slovensku a ďalšie propagačné materiály budú vystavené v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici a potom putovať po vybraných mestách SR, aby ich mohli obdivovať ľudia v rôznych kútoch našej republiky.

Dejiny Trnavy si môžete zakúpiť v TINS-e pod mestskou vežou za cenu 20 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2011 1:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Publikáciu Dejiny Trnavy ocenili titulom najkrajšia kniha o Slovensku za rok 2010”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.