reklama

Kultúrne inštitúcie v Trnavskom kraji dostanú nové vedenia s koncepciami rozvoja na 5 rokov

Na funkcie riaditeľov kultúrnych inštitúcii Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) prebehli výberové konania. Úspešní uchádzači by mali byť schválení poslancami zastupiteľstva na najbližšom rokovaní, ktoré sa uskutoční 10. apríla 2019.

Trnavská župa zavádza nové systémové opatrenie – 5 ročné funkčné obdobie pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií. Týmto opatrením chce TTSK nastaviť rovnaké pravidlá pre všetky rozpočtové aj príspevkové organizácie.

S novým päťročným funkčným obdobím boli už v roku 2018 obsadené funkcie riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave, Vlastivedného múzea v Galante a riaditeľky Divadla Jána Palárika v Trnave.

Ilustračné foto: TTSK

„Priebeh výberového konania mal odborný základ a úspešný uchádzač získal mandát nie len na výkon samotnej funkcie, ale v prvom rade na realizáciu predloženej stratégie rozvoja s jasne ohraničeným časovým rámcom,“ povedala Zuzana Šajgalíková, riaditeľka Divadla Jána Palárika v Trnave.

Ako dodal Vladimír Beskid, riaditeľ Galéria Jána Koniarka, „osobne sa domnievam, že zavedenie 5 ročného obdobia je dôležitou zmenou a prispeje k oživeniu scény a nástupu mladšej generácie.“

Výberové konania prebiehali v termíne 27. marca – 5. apríla 2019. Výberové komisie boli zložené zo zástupcov odborných profesijných združení, riaditeľov podobne zameraných inštitúcií a v každej komisii bol aj zástupca zamestnancov.

Každá komisia mala aj jedného člena zo zahraničných samosprávnych krajov, s ktorými TTSK úzko spolupracuje.

Ako poznamenal vicežupan pre oblasť kultúry Marek Neštický, vo výberových konaniach uspelo sedem doterajších riaditeľov organizácií a päť nových riaditeľov už dnes pôsobí v kultúrnych organizáciách, takže sa na riadiacu pozíciu presunuli z pozície zamestnanca.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2019 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kultúrne inštitúcie v Trnavskom kraji dostanú nové vedenia s koncepciami rozvoja na 5 rokov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.