reklama

Kraj odvolá riaditeľov kultúrnych a sociálnych inštitúcií a vypíše nové výberové konania

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zavádza nové systémové opatrenie – päťročné funkčné obdobie pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií. Župa nastavuje rovnaké pravidlá pre všetky rozpočtové aj príspevkové organizácie – kultúrne, sociálne a správu a údržbu ciest.Pri stanovení funkčného obdobia chce TTSK postupovať obdobne ako pri riaditeľoch škôl, ktorým zákon presne určuje funkčné obdobie na 5 rokov.

„Našim organizáciám chceme dať nový impulz pre ich ďalší rozvoj a presne stanoviť funkčné obdobie riaditeľov na 5 rokov. Je to nový systémový prvok, ktorý zabezpečí, aby sa naše inštitúcie rozvíjali a zároveň vytvárame prirodzený tlak, aby riaditelia, po uplynutí 5 rokov, museli podať odpočet toho, čo v inštitúcií urobili a zároveň predstaviť nové vízie a nápady,“ vysvetlil župan Jozef Viskupič.

Všetkých 18 kultúrnych a 21 sociálnych zariadení bude mať na najbližších päť rokov jasne definovanú víziu rozvoja. Proces výberu rozvojovej koncepcie organizácií prostredníctvom transparentných výberových konaní na riaditeľov bude župa uskutočňovať podľa novej smernice o výberových konaniach platnej od 1. decembra 2018.

Ilustračné foto

V súlade s aplikáciou koncepcie päťročných funkčných období štatutárov, župa predkladá, na februárové rokovanie zastupiteľstva TTSK, návrh na odvolanie riaditeľov kultúrnych a sociálnych inštitúcií a vypísanie nových výberových konaní, ktoré sa uskutočnia vo všetkých organizáciách do 30. júna 2019.

Opatrenie sa netýka tých riaditeľov, ktorí v ostatnom čase prešli výberovým konaním, no zároveň v rámci výkonu ich mandátu už bude aplikovaný princíp 5-ročného funkčného obdobia. Týka sa to riaditeľov Divadlá Jána Palárika, Galérie J. Koniarka a Vlastivedného múzea Galante.

„Všetky naše inštitúcie postavíme na rovnakú štartovaciu čiaru a ich koncepcie rozvoja budeme posudzovať pravidelne každých 5 rokov,“ doplnil Jozef Viskupič.

Výberové konania sa budú uskutočňovať za účasti odbornej verejnosti, ktorá bude zastúpená v komisiách tak, ako tomu bolo pri výbere novej riaditeľky trnavského divadla, či galérie.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2019 21:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj odvolá riaditeľov kultúrnych a sociálnych inštitúcií a vypíše nové výberové konania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.