reklama

Výstava vín Linčanský džbánek napíše už 20. kapitolu. Verejnosť môže ochutnávať v piatok aj v sobotu

V kultúrnom dome v Zelenči sa uskutoční jubilejný 20. ročník výstavy vín Linčanský džbánek. Podujatie je prístupné širokej verejnosti.

Už po dvadsiaty raz organizuje Spolok vinárov a vinohradníkov Zeleneč výstavu vín Linčanský džbánek. Podujatie sa uskutoční v piatok 12. a v sobotu 13. apríla 2019.

Výstave predchádzala v polovici marca odborná degustácia, počas ktorej viac ako 50 degustátorov okoštovalo a ohodnotilo cez 460 vzoriek slovenského a moravského vína.

Predsedom degustácie a garantom za Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku bol zelenečský rodák a slovenskou vinárskou verejnosťou vysoko akceptovaný vinár Vladimír Mrva.


Linčanský džbánek

Ilustračné foto

Zelenečská degustácia je zaradená medzi nominačné súťaže do Národného salónu vín Slovenskej republiky.

Samotnej výstave Linčanský džbánek bude už tradične predchádzať odovzdávanie ocenení.

Ako informovali organizátori z miestneho spolku, degustátori rozhodli, že zlatou medailou bude v tomto roku na Linčanskom džbánku ocenených 49 vín od 31 výrobcov.

Ocenenia si zo Zelenča odnesú nielen veľkí a známi producenti vína, ale aj menší vinári. Zlaté medaily poputujú najmä do regiónov západného a južného Slovenska, ako aj do Českej republiky.

Široká vinárska verejnosť bude môcť ochutnať vínka v piatok a v sobotu vždy od 14.00 hod. v kultúrnom dome v Zelenči.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2019 7:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.