reklama

FOTO: Trnavčania si uctili pamiatku generála M. R. Štefánika

Pred 100 rokmi – 4. mája 1919 – tragicky zahynula jedna z najväčších postáv slovenských dejín – generál Milan Rastislav Štefánik. Trnavčania si okrúhle výročie smrti diplomata, politika, pilota, brigádneho generála, astronóma či cestovateľa pripomenuli v piatok 3. mája 2019 spomienkovou slávnosťou na Námestí SNP, položením vencov a kvetov pri jeho soche.

Slávnostnej udalosti sa zúčastnili zástupcovia Národnej rady SR, Trnavského samosprávneho kraja, Mesta Trnava, viacerých inštitúcií, občianskych združení, spolkov, politických strán a hnutí.

Nechýbali zástupcovia Vojenského archívu v Trnave či Spoločnosti M. R. Štefánika. Aktérmi kladenia vencov a čestnej stráže boli vojaci Práporu logistiky Hlohovec.

Podujatie otvorila báseň Štefan Krčméryho Štefánikova matka v podaní herečky Divadla Jána Palárika v Trnave Tatiany Kulíškovej, slovenskú hymnu zaspievali členovia speváckeho zboru Cantica Nova.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2019 15:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.