reklama

Trnavčania si na námestí pripomenuli udalosti Novembra ’89 (+ foto)

Stovky Trnavčanov si počas víkendu 16. a 17. novembra 2019 pripomenuli na Trojičnom námestí udalosti spred 30 rokov. Boj za slobodu a demokraciu sa vo forme protestných zhromaždení odohrával v Trnave práve na zaplnenom trnavskom námestí.

V sobotu popoludní vystúpili na pódiu pod mestskou vežou hudobné legendy Pražský výběr s Michalom Kocábom a The Plastic People of the Universe. Obe kapely boli neodmysliteľnou súčasťou Nežnej revolúcie v roku 1989.


Trubún trnavskej Nežnej Vladimír Oktavec sa po 30 rokoch vrátil na balkón trnavského divadla

V nedeľu 17. novembra večer trnavský župan Jozef Viskupič spoločne s viceprimátorom Tiborom Pekarčíkom odhalili na budove Divadla Jána Palárika pamätnú tabuľu autorskej dvojice Anna Mihoková a Mira Podmanická, ktorej dominuje nápis Sloboda a dátumy 17. november 1989 – 17. november 2019.

Z balkóna trnavského divadla sa asi 400 prítomným prihovorili tváre trnavskej Nežnej revolúcie Vladimír Oktavec a Bohumil Chmelík.

Spomienku na udalosti spred troch desaťročí vyplnili hudobné vystúpenia zoskupenia Ľudové mladistvá a Spectrum Quartett s hosťami Petrom Lipom, Zuzanou Mikulcovou, a dvojicou Strapo – DJ Spinhandz.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2019 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania si na námestí pripomenuli udalosti Novembra ’89 (+ foto)”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.