reklama

Trnavčania si na námestí pripomenuli udalosti Novembra ’89 (+ foto)

Stovky Trnavčanov si počas víkendu 16. a 17. novembra 2019 pripomenuli na Trojičnom námestí udalosti spred 30 rokov. Boj za slobodu a demokraciu sa vo forme protestných zhromaždení odohrával v Trnave práve na zaplnenom trnavskom námestí.

V sobotu popoludní vystúpili na pódiu pod mestskou vežou hudobné legendy Pražský výběr s Michalom Kocábom a The Plastic People of the Universe. Obe kapely boli neodmysliteľnou súčasťou Nežnej revolúcie v roku 1989.


Trubún trnavskej Nežnej Vladimír Oktavec sa po 30 rokoch vrátil na balkón trnavského divadla

V nedeľu 17. novembra večer trnavský župan Jozef Viskupič spoločne s viceprimátorom Tiborom Pekarčíkom odhalili na budove Divadla Jána Palárika pamätnú tabuľu autorskej dvojice Anna Mihoková a Mira Podmanická, ktorej dominuje nápis Sloboda a dátumy 17. november 1989 – 17. november 2019.

Z balkóna trnavského divadla sa asi 400 prítomným prihovorili tváre trnavskej Nežnej revolúcie Vladimír Oktavec a Bohumil Chmelík.

Spomienku na udalosti spred troch desaťročí vyplnili hudobné vystúpenia zoskupenia Ľudové mladistvá a Spectrum Quartett s hosťami Petrom Lipom, Zuzanou Mikulcovou, a dvojicou Strapo – DJ Spinhandz.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2019 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Trnavčania si na námestí pripomenuli udalosti Novembra ’89 (+ foto)”

 1. 1
  deti fejsbúku says:

  Máme demokratických politikov západného strihu, ktorí sú úplne rovnako prehnití, arogantný, mocichtivý a neschopní ako boli tí komunistickí. Koho zastupujú je často veľmi ťažké odhadnúť. Máme štát, kde malá menšina vládne často proti vôli väčšiny a ktorý nás v stále sa zväčšujúce miere kontroluje, poručníkmi a buzeruje a na daniach nás holí oveľa viac, než by sa kedy komunisti opovážili. Zistili sme, že demokratická médiá sú úplne rovnako prefíkaná, ako boli tie komunistické. Máme stále silnejší dojem, že slobodné demokratické voľby sú zhruba rovnakou zárukou zmeny, ako boli tie neslobodné komunisticke. A nevládne si sami, ale sme len bábkou ovládanou zo zahraničia.

  http://casodej.cz/analyza17.htm
  čítajte deti fejsbúku

  • 1.1
   palo says:

   Zažil som 89 na vlastnej koži tu v Trnave, zažil som aj ZVS na západnej hranici s jej paranoidným zabezpečením

   Napriek všetkému čo táto doba priniesla by som nemenil za bezplatné zdravotníctvo, školstvo, rožky za 20hal, článok č. 4 ústavy, pacem in terris a iné chyméry …….

 2. 2
  rbwtt says:

  a sakra taká masová účasť 0,5 % obyvateľstva mesta, ani prepitý Kocáb to nevytrhol

 3. 3
 4. 4
  Ďakujeme, že môžeme says:

  Ivan Chrenko, Jaroslav Haščák, Tomáš Chrenek, Milan Fiľo, Miroslav Trnka, Peter Paško, Rudolf Hrubý, Jozef a Patrik Tkáčovci, Evžen Balko a rodina, Mária Blašková a rodina, Ivan Jakabovič, Ján Moder a rodina, Martin Kúšik, Richard Marko, Maroš Grund, Anton Zajac, Jozef Oravkin, Jozef Brhel a rodina, Dedičia Viliama Pančíka, Ivan Kmotrík, Michal Lazar, Pavol Jakubec, Otto Berger a rodina, Alexej Beljajev, Slavomír Hatina a rodina, Štefan Kassay, Peter Lukeš, Ján Sabol, Juraj Široký,Jozef Antošík a rodina.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.